Zavrieť

Porady

Kde nakupovat stavebny material?

Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?
Usporiadat
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Baumax, Hornbach a im podobné firmy sú vždy predražené takéto obchody využívam len na to že keď niečo chcem kúpiť tak tam to môžem "ošahať". Jedine čo tam sa oplati kúpiť je v Baumaxe keď majú 10% zľavu elektronáradie (ale aj to nie vždy). Najlepšie je mať na určitý sortiment učitú predajňu stavebný material nakupujem v MPL s.r.o. je to firma s dobrými cenami (len ten problém že tam musíš ísť lebo keď pozrieš cenník tak cena je výsoká ale potom ti dajú zľavu 40% pri kúpe) čo nemajú ihneď zoženú a za dobrú cenu (potreboval som paropriepustnu fóliu akurát ju nemali a o 2 dni ju hneď doviezli od výrobcu) a ohľadom nepodarkov ak chceš vpohode môžeš ísť do skladu a vyberať čo berieš a čo nie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Luky89 Pozri príspevok
Baumax, Hornbach a im podobné firmy sú vždy predražené takéto obchody využívam len na to že keď niečo chcem kúpiť tak tam to môžem "ošahať". Jedine čo tam sa oplati kúpiť je v Baumaxe keď majú 10% zľavu elektronáradie (ale aj to nie vždy). Najlepšie je mať na určitý sortiment učitú predajňu stavebný material nakupujem v MPL s.r.o. je to firma s dobrými cenami (len ten problém že tam musíš ísť lebo keď pozrieš cenník tak cena je výsoká ale potom ti dajú zľavu 40% pri kúpe) čo nemajú ihneď zoženú a za dobrú cenu (potreboval som paropriepustnu fóliu akurát ju nemali a o 2 dni ju hneď doviezli od výrobcu) a ohľadom nepodarkov ak chceš vpohode môžeš ísť do skladu a vyberať čo berieš a čo nie
Trošičku s vami nesúhlasím.V Baumaxoch ,Hornbachu a pod.sa práve vysokoobrátkový tovar dá kúpiť za slušnú cenu.Týka sa to napríklad tehiel ,omietok ,lepidiel.
Osobne tieto obchody neznášam.
0 0
tromso tromso

tromso je offline (nepripojený) tromso

Mercury market na Sk je presne 2x cena to co Mercury market v PL. to poprve, V baumaxe jedine nejake akciove veci inac ste mimoriadne bohati ze si to mozte dovolit:-)
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
teraz su dost dobre zlavy na tehly. napriek tomu co pisal 2845065 pochybujem, ze sa to este zlacni. Mozno zlacnia cennikove ceny, ale ked teraz je sanca dostat 45% off na heluz tak myslim ze nieje o com..
A teraz tu o cervenej ciapocke..... 45 na Heluz ,ale 44ku a 1. pasmo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pivko, ked myslis.... anyway, viac ma zaujima, preco by mali v stavebnej sezone zlacniet tehly
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Som sa bol na školení v Heluz.Majú toľko navyrábanych tehál že už ich nemajú kde skladovať.Ak ich nepredajú v najbližších dvoch mesiacoch tak budú musieť odstaviť výrobu.A to sa týka aj ostatných výrobcov.Tehly sa predávajú v marci a apríli.80%!!!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nadvyroba snad nieje dovod davat v najsilnejsich mesiacoch velke zlavy.
Naposledy upravil alltracboy : 15.02.10 at 11:34
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
Som sa bol na školení v Heluz.Majú toľko navyrábanych tehál že už ich nemajú kde skladovať.Ak ich nepredajú v najbližších dvoch mesiacoch tak budú musieť odstaviť výrobu.A to sa týka aj ostatných výrobcov.Tehly sa predávajú v marci a apríli.80%!!!

Nech vyrábajú ďalej
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

bear7 Pozri príspevok
Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?
Hornbach a Baumax, by mal zaviesť zákaznícke karty,kde dajú percentualnu zĺavu podĺa objemu nákupov.

Inak do dvoch rokov tu po nich zostanú len prázdne stodoly.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Také karty pre podnikatelov už dávno majú.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
Také karty pre podnikatelov už dávno majú.
Že mi také karty neponúkli ani raz !

A pritom v TESCO mi pri každom nákupe núkajú Club-Card.

Ale ja kartu-klapku nechcem ani zadarmo!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Treba si pýtať.Stavebniny vr.Baumax takéto veci nenúkajú automaticky, tak ako bordeltesco.Tam sú radi že im ten sajrajt vôbec niekto kúpi.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

ak chceš kvalitnú strechu ..... napíš :-)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
nadvyroba snad nieje dovod davat v najsilnejsich mesiacoch velke zlavy.
JE.Celý rok takéto fa vyrábajú na sklad len preto aby mohli v dvoch mesiacoch všetko predať.Ak nebude predpokladaný odbyt (a to asi nebude) tak im nezostane na výber a budú musieť buď zatvárať fabriky ,alebo znížiť už tak niekoľkonásobne predražené produkty.Za komančov stála 300 tehla 4,5 Kčs.Kde kapitalisti nabrali 40-90 korún za to isté mi nejde do hlavy.Napríklad v tom Heluz celú linku obsluhuje 8 robotníkov.Vyrobia cca každú sekundu 1 ks tehly.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Laco-monter Pozri príspevok
Že mi také karty neponúkli ani raz !

A pritom v TESCO mi pri každom nákupe núkajú Club-Card.

Ale ja kartu-klapku nechcem ani zadarmo!
klub karta zadarmo je, hádam by si za ňu nechcel platiť.
v baumaxe som nakupoval už hodnekrát a vždy sa ma pri pokladni spýtali či mám/chcem kartu.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

220870 Pozri príspevok
Za komančov stála 300 tehla 4,5 Kčs.Kde kapitalisti nabrali 40-90 korún za to isté mi nejde do hlavy.
a farebný telkáč zase 12 tisíc. Kde to komunisti nabrali to mi nejde do hlavy asi sa to volá trh, dopyt a ponuka.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Teraz ma napadla jedna príhoda spred pár rokov robil prevetranú fasádu a potreboval som drevo nechcel som ho nosiť veľmi zďaleka na a tak som pochodil obchody na okolí až som narazil na jeden (také menšie stavebniny majú len rezivo a betonárske siete). Zarazila ma ich cena za m3 tak som sa zarozprával s majiteľom a po 5 minútach som z neho dostal že rezivo kupujú v Baumaxe!!. Na koniec keď som rezivo kúpil na píle tak tam som sa dozvedel že on dodáva baumaxu. čo vi na to pekný reťazec píla-baumax-stavebninyxy
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Luky89 Pozri príspevok
čo vi na to pekný reťazec píla-baumax-stavebninyxy
Mne to az take divne nepride - kedze ako pisete islo o male stavebniny - na maly odber dostali ovela vyssiu cenu ako baumax - ktorym velke objemy robia pily za velmi nizke ceny.

Takze pre stavebniny je to lacnejsie kupit v Baumaxe ako na pile.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
JE.Celý rok takéto fa vyrábajú na sklad len preto aby mohli v dvoch mesiacoch všetko predať.Ak nebude predpokladaný odbyt (a to asi nebude) tak im nezostane na výber a budú musieť buď zatvárať fabriky ,alebo znížiť už tak niekoľkonásobne predražené produkty.Za komančov stála 300 tehla 4,5 Kčs.Kde kapitalisti nabrali 40-90 korún za to isté mi nejde do hlavy.Napríklad v tom Heluz celú linku obsluhuje 8 robotníkov.Vyrobia cca každú sekundu 1 ks tehly.
to je sice pekne, ale vazne myslis, ze ked teraz je zlava 45% z cennikovich cien, ze pojdu este nizsie? na 75% na 50%? Cakat na vacsie zlavy ktore by mali prist v hlavnej sezone mi pride ako ruska ruleta. Preco uz teraz nedaju vacsiu zlavu ked nemaju kam davat tehly? No uvidim ako bude vyzerat cenova ponuka od firmy co mi mozno bude stavat dom a potom sa rozhodnem. Oni mi chcu robit z porothermu, ja by som teda radsej heluz o 45% lacnejsi.
0 0
Jeliman... Jeliman...

Jeliman... je offline (nepripojený) Jeliman...

Mirka.V - o akej streche si to hovorila?Potrebujem krytinu na svoj domcek,ale zatial len hladam.Dikes,Jeliman. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať