Zavrieť

Porady

Kde nakupovat stavebny material?

Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
to je sice pekne, ale vazne myslis, ze ked teraz je zlava 45% z cennikovich cien, ze pojdu este nizsie? na 75% na 50%? Cakat na vacsie zlavy ktore by mali prist v hlavnej sezone mi pride ako ruska ruleta. Preco uz teraz nedaju vacsiu zlavu ked nemaju kam davat tehly? No uvidim ako bude vyzerat cenova ponuka od firmy co mi mozno bude stavat dom a potom sa rozhodnem. Oni mi chcu robit z porothermu, ja by som teda radsej heluz o 45% lacnejsi.
Videl som výrobu v Heluz.Poznám ich výrobky poznám aj výrobky od wienerberger.Jednoducho neni o čom.Ak nepustia ceny do polovice apríla tak asi sa už moc nebude oplácať čakať.Ale aj tak si myslím že ešte pôjdu dole všetci.Od tehál cez cement ,plastové okná až po strešné krytiny.Ten kto nepostaví tento rok na budúci si bude hlavu o zem tĺcť.Ak nevypukne nejaká ďalšia kríza tak ,tak lacné materiály ,ako sú tento rok už tak ľahko nebudú.To samé práca.V momente ako otvoria Rakušani trh( v máji 2011 musia) to bude hlavne v okolí BA cítiť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mna uz teraz trha na nakupy.. ved na obvodovom a vnutornom murive mozem teraz usterit 2700 eur oproti cennikovym cenam. sa bojim ze budem cakat pride sezona, zlavy sa znizia. wienerberger uz ma novy cennik. Len aby niekto realne zacal pracovat za menej penazi, lebo sa mi zda ze vacsina slovakou bude radsej bez prace ako robit lacno.
Naposledy upravil alltracboy : 18.02.10 at 17:49
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja som kúpil bramac -komplet strechu ( alpska protector- tmavohnedá) 35 % na škridlu 1/1 a 10 % na doplnky, doprava na stavbu zdarma....
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
mna uz teraz trha na nakupy.. ved na obvodovom a vnutornom murive mozem teraz usterit 2700 eur oproti cennikovym cenam. sa bojim ze budem cakat pride sezona, zlavy sa znizia. wienerberger uz ma novy cennik. Len aby niekto realne zacal pracovat za menej penazi, lebo sa mi zda ze vacsina slovakou bude radsej bez prace ako robit lacno.
ja som minuly rok az v maji kupoval a davali 47%, v septembri znizili cennik ale aj rabat a davali 35%, a ak teraz davaju cez 40% zo septembroveho cennika tak je to super. novsi cennik som nenasiel.
btw: tu predrazenu Family tehlu dobre tlaca, uz asi 4mesiace riesim reklamaciu obvodovej tehly a jak mi nukali tu Family. dakujem neprosim
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

iv@n Pozri príspevok
a farebný telkáč zase 12 tisíc. Kde to komunisti nabrali to mi nejde do hlavy asi sa to volá trh, dopyt a ponuka.
Ani zďaleka ,

volá sa to ZMANIPULOVANIE trhu vo svoj prospech aj kartelovou dohodou medzi jednotlivými výrobcami.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo933 Pozri príspevok
ja som minuly rok az v maji kupoval a davali 47%, v septembri znizili cennik ale aj rabat a davali 35%, a ak teraz davaju cez 40% zo septembroveho cennika tak je to super. novsi cennik som nenasiel.
btw: tu predrazenu Family tehlu dobre tlaca, uz asi 4mesiace riesim reklamaciu obvodovej tehly a jak mi nukali tu Family. dakujem neprosim
co je zle na family? rozmyslam, ze kupim 38 family namiesto 30 STI. Rozdiel je tam 500eur na cely dom.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
co je zle na family? rozmyslam, ze kupim 38 family namiesto 30 STI. Rozdiel je tam 500eur na cely dom.
vsetko je ok kym nechces zateplovat.Ale to je jedno nebudeme to tu natahovat do of topic, v kazdej teme sa to na to zvrhlo
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo933 Pozri príspevok
vsetko je ok kym nechces zateplovat.Ale to je jedno nebudeme to tu natahovat do of topic, v kazdej teme sa to na to zvrhlo
tato tema je uz aj tak mrtva a zodpovedana. By ma zaujimalo kde je problem so zateplovanim? Nedrzia v tych tenkych rebrach hmozdinky?
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

to ze tie supergigatepelnoizolacne tehly su krehke je jedna vec. Pri zateplovani EPS je nevyhoda muriva s velkym R, kvoli rosnemu bodu.
Ja mam sice dodanu 38trend, ale kedze dodsali na figu vysky tehly tak reklamujem (trva to uz 4mesiace)
Ked som si to hodil do kalkulacky tak som sa trocha prebudil.
staci tomu rychly vypocet(tehly -35% oproti cenniku):
30 plus + 150 EPS R 7,2 za 22,4€/m2 (zaratane unimalt+ piesok)
38 family R2 -4,55 za 29,8€/m2

pri nezatepleni 38ky treba vyriesit TM co je u 1.vrstvoveho muriva problem, ale to je na temu zateplovat ci nie...

Podla mna je zateplovat 38family rovnaka blbost ako kupit 43jku. Ale co som kukal foto z CR tam stavaju uz aj s 50ky tak sa uz nicomu necudujem....Heluz ma dobry marketing
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

aha tak ked je len v tom problem tak to sa mi ulavilo.
30 STI s 15cm EPS mi hodilo tepelny odpor 6,70
38 STI s 8cm mineral R 5,22 s 5cm mineral R 4,62

jasne ze EPS vedie co do ceny to do odporu. Teraz su vsak aj super zlavy na mineralnu vlnu. Skoda ze sa zatial nikomu nechcelo vypocitat kolko realne tie rozdiely v R steny prinesu uspory.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Len pozor na 5cm hrubky, ked nie rosny bod tak premrzanie je problem.
Pri 30ke rozdiel STI vs. plus je na mojom dome 150€ to nieje nic, len STI su krehkejsie.
Co tak uspory si vypocitat sam?
Najprv si zvol koncepciu domu a podla toho steny,okna izolaciu...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja tie tehly neplanujem hadzat o zem, takze krehky byt moze. Nerobi to problem pri hmozdinkach? Cez vikend sa rozhodnem ci 30 alebo 38.
38STI (family) s 8 mineralnou vlnou ma odpor 5,22 bez kondenzacie.
30 STI s 15cm EPS ma odpor 6,70 s kondenzacnou zonou medzi murom a EPS, ale to pri -15 a odpari sa viac ako skondenzuje.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
ja tie tehly neplanujem hadzat o zem, takze krehky byt moze. Nerobi to problem pri hmozdinkach? Cez vikend sa rozhodnem ci 30 alebo 38.
38STI (family) s 8 mineralnou vlnou ma odpor 5,22 bez kondenzacie.
30 STI s 15cm EPS ma odpor 6,70 s kondenzacnou zonou medzi murom a EPS, ale to pri -15 a odpari sa viac ako skondenzuje.
nejde o to ci ich budes hadzat o zem alebo nie, len aby si nemal v strede palety 1/2 puknutych tak ako sused pri 38sti.
Ja budem EPS kotvit len v rohoch a okolo okien tak az tak som to nestudoval ako je to s hmozdinkami, tam to bude ako u vsetkych dierovanych tehal.
Nahod si do tabulky rozne sirky muriva a zateplenie a uvidis ako sa hybu ceny. Pri 2vrstvovom systeme murivo plni len staticku,akumulacnu a protihlukovu funkciu ,na to ostatne cize tepelnu izolaciu je izolacia, tak naco davat zbytocne hrube mury.
Rozhodnutie je na tebe, ty to budes platit a potom vtom dome byvat
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tu 38 som rozmyslal iba v kombinacii s 8cm vatou. A ta vata by viac menej sluzila na vykrytie tepelnych mostov bez akejkolvek kondenzacie. Cize bezproblemovy mur za trochu vyssiu cenu. Pri EPS samozrejme 30 tehla sice to vykazovalo kondenzaciu uz pri -5 ale kopec firiem tak stava 30+10 takze to zrejme az taky problem nebude. Zrejme je len zbytocne velke BUBU okolo rosneho bodu. Susedovy tie tehly neuznali na reklamaciu?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

alltracboy Pozri príspevok
ale kopec firiem tak stava 30+10 takze to zrejme az taky problem nebude.
Kopec ludi aj soferuje s alkoholom v krvi...ludia su blbci, riad sa podla vlastneho rozumu, nie podla toho co robia druhi, lebo to vobec nemusi byt to spravne...aj ked to robi vacsina. Staci si pozriet volebne preferencie a bude jasne, ze to co robi vacsina je zle.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

keby som sa mal riadit podla toho co sa napriklad popise tu, tak by som nepostavil v zivote. 30+10eps je normalna kombinacia, ktora je podobna 30+15eps co sa tyka kondenzacie, akurat ma vyssi tepelny odpor.
0 0
Martin Žofaj Martin Žofaj

Martin Žofaj je offline (nepripojený) Martin Žofaj

som
nemusí to byť hneď obchodný dom v polsku.stačia aj stavebniny a keď im človek ukáže peniaze a chut vyjednávať určite sa dohodnete.vlastná skúsenosť. len nie hneď za hranicou
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak čo stavebníci už sa nám otepluje a výrobcovia ešte stále nezverejnili nové cenníky a akcie Alebo už niekto niečo vie bližšie o cenách
0 0
jkacica jkacica

jkacica je offline (nepripojený) jkacica

potrebujem poradit.chcem ist nakupovat stav.material do polska.do okolia bialsko-biala,alebo nowy targ.poradte mi konkretne stavebniny.napiste kto tam a kde uz bol chcem tam ist uz buduci tyzden.napiste cim skor.dakujem
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
jkacica Pozri príspevok
potrebujem poradit.chcem ist nakupovat stav.material do polska.do okolia bialsko-biala,alebo nowy targ.poradte mi konkretne stavebniny.napiste kto tam a kde uz bol chcem tam ist uz buduci tyzden.napiste cim skor.dakujem
Tebe sa dá poradiť len jedno a to 1. načo dávaš ten istý príspevok do dvoch tém-tu je to 2.a kto ma vedieť z tvojho príspevku že aký stavebný material chceš kúpiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať