Zavrieť

Porady

cena nehnutelnosti

Ahojte, vie mi niekto poradit ako je to s cenou nehnutelnosti?? Planujeme v najblissej dobe predat nas 7-rocny byt- novostavba a kedze ceny isli rapidne hore,tak zacat stavat dom. Len neviem, ci mame hned dat inzerat, alebo mame cas do konca roka s predajom. Maju ist ceny dole, alebo sa udrzia?? Dakujem za cenne rady.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ale potesim ta, pozeram ten dom na prodome a je to fakt mini dom. Ten sa urcite zmestite do 1.5mil, ked si najdete dobru partiu.
0 0
HUSKYgirl HUSKYgirl

HUSKYgirl je offline (nepripojený) HUSKYgirl

No to potesilo Dik..ja viem ze je malicky ale nam by stacil..taky romanticky maly domcek este krb donho nacpat a je to horsie keby boli deti,s jednym este sa da ale s dvomi uz nie
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ale co by sa nedalo, detom bude chybat miesto, az ked pridu do puberty, dovtedy su dolezite ine veci. Hlavne nech su deti zdrave, potom je jedno ci clovek byva v malom 2-izbovom byte alebo velkom dome. Aspon mne, ja si deti uzivam a hovorim si, ze ked mame co jest, strechu nad hlavou a sme zdravi, tak sa mozeme stale usmievat.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mojamalickost Pozri príspevok
Moj velmi podrobny clanok o tom ako sa asi budu vyvijat ceny nehnutelnosti si mozete precitat na webe ako-investovat.sk/index.php/nehnutelnosti/59-nehnutelnosti/58-dovody-preo-ceny-nehnutenosti-naalej-porastu-

pridajte si pred to www
Mozno Vam to niekomu pomoze
No musim si to vytlacit a v klude precitat. Len na jedno sa zabuda, americka hypotekarna kriza ma zaklada v masovej hysterii investovat do nehnutelnosti. Mam silny dojem, že urcite tendencie badat aj na slovensku. Poviem priamo moju teoriu: Ak kupuju nehnutelnost ludia, ktori naozaj potrebuju riesit byvanie, je to o.k. Žiadne deformacie cien sa nekonaju, rast cien nehnutelnost minimalne kopiruje inflaciu - avsak tu skutocnu (10 až 15%), nie taku zdeformovanu pre zavedenie eura (vraj 2,2%). Avsak v pripade, že nehnutelnosti su predmetom špekulacii, ceny sa príšerne zdvíhaju, nadsadzuju, staci iba okamih pre smrt celeho realitneho trhu a jeho kolaps. Dosledky su zname (vid americka hypokriza).
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

Duves, súhlasím. No ja sa len hnevám, že potrebujem v tak nemožnom čase riešiť bývanie. No nieje to na zlosť?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

duves Pozri príspevok
No musim si to vytlacit a v klude precitat. Len na jedno sa zabuda, americka hypotekarna kriza ma zaklada v masovej hysterii investovat do nehnutelnosti. Mam silny dojem, že urcite tendencie badat aj na slovensku. Poviem priamo moju teoriu: Ak kupuju nehnutelnost ludia, ktori naozaj potrebuju riesit byvanie, je to o.k. Žiadne deformacie cien sa nekonaju, rast cien nehnutelnost minimalne kopiruje inflaciu - avsak tu skutocnu (10 až 15%), nie taku zdeformovanu pre zavedenie eura (vraj 2,2%). Avsak v pripade, že nehnutelnosti su predmetom špekulacii, ceny sa príšerne zdvíhaju, nadsadzuju, staci iba okamih pre smrt celeho realitneho trhu a jeho kolaps. Dosledky su zname (vid americka hypokriza).
Americka hypotekarna kriza je o niecom uplne inom. Banky sa jednu dobu predbiehali v poskytovani uverov a dali ich prakticky kazdemu, bez dostatocneho prijmu, bez dostatocneho rucenia, atd. Len preto, lebo kazda banka chcela mat co najviac hypotek. Predstav si ze nova banka pride na Lunik IX a zacne rozdavat hypoteky na obcianske preukazy, aby si vydobila svoje miesto na trhu. Takze asi tak...porovnavajme porovnatelne, ta kriza tu nikdy nenastane.
0 0
bear7 bear7

bear7 je offline (nepripojený) bear7

Tak na otazku nehnutelnosti ti odpoviem velmi rychlo,mas peniaze? Skupuj pozemky vsade a vsetko na slovensku co sa da,nemas peniaze? nevadi mas ten byt,tak cakaj dlho ako len mozes cim dlhsie vydrzis tym viac zarobis. Mesto s ktoreho pochadzam je male uplne na vychode ale ceny bytov sli za posledne 4 mesiace hore v niektorych pripadoch aj o 60 percent,viem to je extrem ale ty 40 percent je bezna realita a to nielen byty ale aj pozemky vsade naokolo. ver mi mam prehlad prave som nieco kupoval aj predaval,a zacinaju sa k nam hrnut zahranicny zaujemci a ty maju penazi dost.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

myslim, ze tato tema je znovu aktualna
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Lokalita?
Ceny starých pôjdu rapidne dole, novostavby sa budú držať, alebo mierne klesnú.
Uvery sa sprísnia, čiže dopyt sa ešte zmenší.
V BA neviem ako to bude, ale tam budú tiež korekcie, ale mierne.
Napr. v okolí ZA cena 3 izb. bytu starého klesla aj o 500 tis za rok a pôjdu ešte nižšie.
Ponuka je 20 bytov na dopyt 1 byt, prenájom 3 byty (to je pomer).

Ak je to novostavba, tak výhoda, ale ceny už nepôjdu hore.

Firmy rušia veľké projekty, hotové im ostávajú poloprázdne, banky im už nechcú tak štedro požičiavať na čokolvek.

Napr. ja počkám ešte rok a kúpim byt, lebo za 2-5 rokov vzrástla cena 2-3 násobne, ale už klesá.

HHH, páči sa mi, že skupuj čo môžeš, chyba ceny su na maxime a bude korekcia a bublina splastne, už sa to prejavuje a dosť, utícha stavebný boom, ceny stagnujú a klesajú, treba čakať na pád a potom skupovať

Svetová kríza je len na polovičnej ceste, jej tvrdosť sa ešte len ukáže a prejde do iných odvetví a častí financií.
Ak niekto píše, že nás sa nedotkne je populista, zasiahne nás a pekne, nebude to ako v USA, číne, či japonsku, ale produkcia sa zníži, odber tiež, dopyt to samé.

Lebo ešte neprišli tzv. Alt-A hypotéky "Byly vymyšleny pro lidi s dobrou úvěrovou historií, avšak aktuálně bez potřebných příjmů a zajištění" t.j, že ste dostali hypotéku, aj ked ste na ňu nemali, ale prvé roky (cca. 5 rokov) sa upravili, tak aby nebola veľká záťaž, ale potom je to neúnosné, ich výhodnosť vyprší okolo roku 2010-2012 už teraz má problém 13% takýchto hypoték.

HHH, páči sa mi, že skupuj čo môžeš, chyba ceny su na maxime a bude korekcia a bublina splastne, už sa to prejavuje a dosť, utícha stavebný boom, ceny stagnujú a klesajú, treba čakať na pád a potom skupovať. Oplatilo sa to začiatkom roka, ked bola cena dole, teraz je na vrchole.
Sprostredkoval som predaj viacerých domov a pozemkov cena za meter bola od 500-1000 sk m2, teraz je ich cena na maxime 1500-2500 m2 a už je nepredajný (pozemky a domy sa otočili 3-4 krát), posledný to už nemôže predať a predáva pod cenu, trh je nasýtený a nie su peniaze
Naposledy upravil Composite : 09.10.08 at 15:32
0 0
GDP GDP

GDP je offline (nepripojený) GDP

este treba dodat ze porastie nezamestnanost nad 10% co znizi tiez mnozstvo penazi! ;-(
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

A je to tu, banky dočasne sprísňujú kritéria
Dexia zatiaľ nič nemení
SLSP sprísňuje kritéria, majú 9 ratingových bodov, posledné 3 nedostanú nič, ďalšie 3 úrovne možno
ČSOB, TatraBanka zvyšujú úrok o 0,2-0,5%.
VUB tiež zvyšuje kritéria.
Všetky banky samozrejme už nebudú prefinancovávať 100% a viac % nehnuteľnosti, odhadujem tak 80%.

Developerom a investičným firmám ostávajú bytové komplexy poloprázdne, nové prerojekty na stavbu stopli, banky už nechcú pustiť peniaze.

Trh je nehnuteľnosťami presýtený (nie dostatočný), bude menej peňazí v obehu, vyššia nezamestnanosť, nižšia kúpyschopnosť.

Takže pre autora tohoto príspevku:

Včera bol na predaj nehnuteľnosti neskoro, mal ho predať už začiatkom roka, teraz to bude problém.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Composite Pozri príspevok
Developerom a investičným firmám ostávajú bytové komplexy poloprázdne, nové prerojekty na stavbu stopli, banky už nechcú pustiť peniaze.
V Rači, kde som vyrastal (par metrov stade) je pripraveny projekt na byty v lokalite Pallfyho kurie na Baronke. To som zvedavy, komu to popredaju:


takto to vyzera dnes:

0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

to predaju v pohode, raca patri medzi najlepsie lokality.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ani by som nepovedal, cenu si dajú vysokú, a nikto to nekúpi, resp. len niekto fakt čo nevie s peniazmi, lebo tí čo majú na tak drahé byty si vedia spočítať 2 a 2.
Teraz je problém predať drahé byty, ceny predajcovia znižujú z 25 mil za 15 mil a stále to nikto nechce.
Predajú to pohode, tak za 5-10 rokov
Banky a ľudia sa snažia držať peniaze v hotovosti.
-
Trochu OT:
To je ako zo zlatom, zlato dávno nie je to čo bývalo, všetci do neho dávali peniaze v čase kríz a vždy bolo bezpečná investícia (v taktom čase) a šlo to hore.
Minulý mesiac bolo zlato za 760 USD/unca, v pondelok 900 USD/ unca, v stredu 800 USD/unca včera 740 USD/unca.
Platina zo začiatku roka padla o 2500 USD/unca na cca. 900 USD/unca.
Dolár ide hore (dočasne), ak prehrmí kríza padne na hubu. prečo? lebo ľudia teraz chcú doláre na kúpu americký dlhopisov v nominovaných v USD, ked sa kríza ukľudní začnú výpredaje a dolár poletí zas dole.
-
Rovnako je to aj s realitami.
-
Dnes sa oplatí, investovať do umenia a trochu do diamantov
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

postavia to za 30tis na meter a predaju za 40tis. iste ze sa to budu snazit predat za 80tis. ale ak nepredaju nic sa im nestane.

k tomu zlatu- zlato je velmi naviazane na priemysel (pouziva sa na vyrobu nejakych spojov v elektronike ci take nieco) takze jeho cenu tiez ovplyvnuje hospodarska kriza - preto uz nie je istotou.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Jo ako komu, niekto stavia z vlastných zdrojov, niekto z uverov.
Takže ten čo z úveru, tak má smolu a zbankrotuje.
A banka už nikomu nepožičia veľa peňazí.
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Napadlo ma oživiť túto tému spred troch rokov. Prečítala som si všetky príspevky a niektoré sú z dnešného pohľadu trochu úsmevné. Za tie tri roky sa toho veľa udialo. Zaujímavý postreh bol napr. ten o zlate ako o nezaujimavej komodite. Dnes zlato prekonáva všetky rekordy. Avšak mám pocit, že sa trh s nehnuteľnosťami rozhýbal, aspoň tak sa píše v médiách. Aký máte názor na oživenie realitného trhu?
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

natascha Pozri príspevok
Aký máte názor na oživenie realitného trhu?
Su to PR zaplatene reklamne clanky realitiek, ktore sa tvaria ako spravodajstvo. Realitky chcu nastartovat trh. Pri dnesnom stave v mediach je pravda uplne opacna ako tvrdia media. Ak mainstream zacal propagovat zlato ako investiciu, tak sa ho treba urychlene zbavit - dalsia bublina cochvila splasne.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

natascha Pozri príspevok
Napadlo ma oživiť túto tému spred troch rokov. Prečítala som si všetky príspevky a niektoré sú z dnešného pohľadu trochu úsmevné. Za tie tri roky sa toho veľa udialo. Zaujímavý postreh bol napr. ten o zlate ako o nezaujimavej komodite. Dnes zlato prekonáva všetky rekordy. Avšak mám pocit, že sa trh s nehnuteľnosťami rozhýbal, aspoň tak sa píše v médiách. Aký máte názor na oživenie realitného trhu?
neviem sice co take prevratne sa za tie 3 roky udialo, ale budem reagovat k tomu zlatu. kedze sa pouziva v priemysle, tak pri oziveni vyroby je samozrejme ze jeho cena stupa. co presne sa ti zdalo usmevne?

realitny trh sa ozivil ale za ceny ktore su tak o 20-25% nizsie (aspon take mam skusenosti - ale je ich iba par)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, navyse to, ze zlato stale stupa este nie je dokaz o najvyhodnejsej investicii. Ak to porovnas napriklad s akciami alebo nehnutelnostami, tak napr. nehnutelnosti padli a stale padaju, no ak vlastnis luxusny byt, a mas ho v prenajme, (pripadne viac mensich) tak ta to moze zivit a to napriek vestkym tymto "pohromam" realitneho trhu. Zivi ta to sice nie tak dobre ako pred styrmi rokmi, ale zivi. Zlato je taka investicia, ako keby si investovala do pozemku s nadejou, ze to raz bude stavebna parcela a ty zarobis. Moze, ale aj nemusi. Zlato napriklad nemozes prenajimat.

Co sa tyka tych cien, tak prave pred par dnami vysiel nejaky clanok o tom, ze v niektorych lokalitach Slovenska ceny uz stupaju a v BA stale klesaju. Vraj 4 izb byt 3% rocne alebo tak. No - aj to sa mi zdaju byt prifarbene informacie, ti novinari nemaju odkila ziskat informacie, za kolko boli skutocne predane byty, pretoze informacie z inzercie su samozrejme oproti realite nafuknute.

Ale to sa mi zda logicke, ze rozne regiony sa spravaju odlisne, pretoze nikde nanastavali tolko zbytocnych bytov, ako v BA. Cize ak sa niekde nestavalo tak tam teraz logicky bude cena stupat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať