Zavrieť

Porady

cena nehnutelnosti

Ahojte, vie mi niekto poradit ako je to s cenou nehnutelnosti?? Planujeme v najblissej dobe predat nas 7-rocny byt- novostavba a kedze ceny isli rapidne hore,tak zacat stavat dom. Len neviem, ci mame hned dat inzerat, alebo mame cas do konca roka s predajom. Maju ist ceny dole, alebo sa udrzia?? Dakujem za cenne rady.
Usporiadat
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Zlato je nestabilná komodita. Spoľahlivá, časom overená je investícia do umenia, alebo diamantov. Bolo spomínané na začiatku témy a platí to aj dnes. ....vlastniť napríklad za hrsť pravých briliantov...
Naposledy upravil gilda : 05.05.11 at 09:35
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

gilda Pozri príspevok
Zlato je nestabilná komodita. Spoľahlivá, časom overená je investícia do umenia, alebo diamantov. Bolo spomínané na začiatku témy a platí to aj dnes. ....vlastniť napríklad za hrsť briliantov...
A v com su brilianty lepsie ako zlato? Zlato sa pouziva aspon v priemysle, brilliant sa stava v pruserovych casoch uplne nepouzitelny. Predsa vybruseny briliant s mnozstvom investovanej prace brusica nerozomeiles na prasok, aby si z neho spravila reany kotuc na beton. Navyse na priemyslene pouzite sa dnes z velkej casti pouzivaju umele.
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Zlato stúpa hlavne kvôli nestabilným trhom a možno v niekom evokuje "bezpečný prístav", aj keď určite je na ňom bublina, tak ako na striebre. A možno práve teraz je dobré kupovať nehnuteľnosť, keď klesli. Žiadnu sa síce nehodlám kupovať, ale celkom ma zaujíma, aký to bude mať vývoj. Čiste teoreticky.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

U nas v okresnom meste za posledne roky klesli len panelakove byty. Domy a pozemky sa drzia stabilne aj ked sa predavaju minimalne resp. vobec. Velka cast nehnutelnosti je predrazenych, napriklad nehnutelnost, ktora bola pred 5 rokmi kupena a teraz sa ju majitel pokusa predat za 3 nasobok vtedajsej nadobudacej ceny, vysledok je nerealna cena, deformovany trh, ale majitel ma peniaze tak moze kludne cakat dalsich 5 rokov a viac. Cakam stagnaciu cien realit a zamrznuty realitny trh.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

natascha Pozri príspevok
Zlato stúpa hlavne kvôli nestabilným trhom a možno v niekom evokuje "bezpečný prístav", aj keď určite je na ňom bublina, tak ako na striebre. A možno práve teraz je dobré kupovať nehnuteľnosť, keď klesli. Žiadnu sa síce nehodlám kupovať, ale celkom ma zaujíma, aký to bude mať vývoj. Čiste teoreticky.
Vsetko zalezi na situacii v tom/ktorom regione. Ked je v BA postavenych 20 x viac bytov (prevazne luxusnych) ako je rocny dopyt, tak bude trvat 20 rokov, kym sa predaju. Dovtedy bude cen klesat. Ak sa niekde masivne nestavalo, tak tam moze cena stupat uz aj dnes. Poniektori developeri by velmi radi premiestnili svoje investicie z BA na "vidiek", do mensich miest, tam by ich predali, lenze tu sa prejavuje ta zakerna podstata slova NEHNUTELNOST.

vratnik Pozri príspevok
U nas v okresnom meste za posledne roky klesli len panelakove byty. Domy a pozemky sa drzia stabilne aj ked sa predavaju minimalne resp. vobec. Velka cast nehnutelnosti je predrazenych, napriklad nehnutelnost, ktora bola pred 5 rokmi kupena a teraz sa ju majitel pokusa predat za 3 nasobok vtedajsej nadobudacej ceny, vysledok je nerealna cena, deformovany trh, ale majitel ma peniaze tak moze kludne cakat dalsich 5 rokov a viac. Cakam stagnaciu cien realit a zamrznuty realitny trh.
No tak take "ponuky" mozes rovno ignorovat, to nema cenu brat vobec do uvahy. Po par rokoch si majitelia uvedomia, ze to tiez nie je terno starat sa o prazdny RD alebo platit prazdny byt, (pokilal ho zrovna neprenajimas), a zistia, kolko realne prerobili. Nie vsetky byty, ktore su na predaj sa do poslednej chvile prenajimaju, takato kombinacia nepraje ani dobrej sanci na predaj ani dobrej najomnej zmluve.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

misomiso Pozri príspevok
A v com su brilianty lepsie ako zlato? Zlato sa pouziva aspon v priemysle, brilliant sa stava v pruserovych casoch uplne nepouzitelny. Predsa vybruseny briliant s mnozstvom investovanej prace brusica nerozomeiles na prasok, aby si z neho spravila reany kotuc na beton. Navyse na priemyslene pouzite sa dnes z velkej casti pouzivaju umele.
Umelecké diela, drahé kamene, drahé kovy nestrácajú na hodnote ani v prúserových časoch. Brilianty spĺňajúce najvyššie kritériá kvality tam tiež patria, je to výhodná kúpa.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

gilda Pozri príspevok
Umelecké diela, drahé kamene, drahé kovy nestrácajú na hodnote ani v prúserových časoch. Brilianty spĺňajúce najvyššie kritériá kvality tam tiež patria, je to výhodná kúpa.
Este si nezazila pruserove casy. V pruserovych casoch bude mat hodnotu iba to, co bude schopne zabezpecit zakladne potreby ludi, teda jedlo, teplo a nejaku strechu nad hlavou. Vsetko ostatne bude bezcenne.

Aby si ma dobre pochopila, nehovorim teraz, ze iba jedlo bude mat cenu, ale vsetko, co mas alebo vyrobis, a s cim mozes prispiet k zabezpeceniu tychto hodnot, teda aj zavlazovaci system na pole alebo technologia, ako vyrabat s planktonu ropu (uz sa to crta) - napriklad. Teda ten briliant bude mat cenu toho suroveho diamantu, pokial z neho niekto vyrobi napriklad korunku vrtaku a pomoze Arabom, ktorym dojde ropa dostat sa k nejakej podzemnej vode ktoru nikdy nemali a o chvilu si ju nebudu mat z ani za co kupit (lebo nebudu mat zisky z ropy).
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

misomiso Pozri príspevok
Este si nezazila pruserove casy. V pruserovych casoch bude mat hodnotu iba to, co bude schopne zabezpecit zakladne potreby ludi, teda jedlo, teplo a nejaku strechu nad hlavou. Vsetko ostatne bude bezcenne.

Aby si ma dobre pochopila, nehovorim teraz, ze iba jedlo bude mat cenu, ale vsetko, co mas alebo vyrobis, a s cim mozes prispiet k zabezpeceniu tychto hodnot, teda aj zavlazovaci system na pole alebo technologia, ako vyrabat s planktonu ropu (uz sa to crta) - napriklad. Teda ten briliant bude mat cenu toho suroveho diamantu, pokial z neho niekto vyrobi napriklad korunku vrtaku a pomoze Arabom, ktorym dojde ropa dostat sa k nejakej podzemnej vode ktoru nikdy nemali a o chvilu si ju nebudu mat z ani za co kupit (lebo nebudu mat zisky z ropy).
Pruserové časy sme nezažili ani ty ani ja. Ako ich popisuješ, môžu nastať pri naplnení katastrofického scenára (celosvetová jadrová vojna). Môžeme teoretizovať, realitu, ktorá by nastala skôr tušíme.(V tomto smere nás nešetril sci-fi film Threads - Vlákna)."Inkriminovaný" briliant má hodnotu v prípade "miernejšieho stavu núdze". Vtedy ver never, mať za hrsť.... si za vodou. Skús tento fakt vyvrátiť "investorom", ktorí ich kupujú - vedia prečo. Zatiaľ žijeme v takejto realite.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

gilda Pozri príspevok
Pruserové časy sme nezažili ani ty ani ja. Ako ich popisuješ, môžu nastať pri naplnení katastrofického scenára (celosvetová jadrová vojna). Môžeme teoretizovať, realitu, ktorá by nastala skôr tušíme.(V tomto smere nás nešetril sci-fi film Threads - Vlákna)."Inkriminovaný" briliant má hodnotu v prípade "miernejšieho stavu núdze". Vtedy ver never, mať za hrsť.... si za vodou. Skús tento fakt vyvrátiť "investorom", ktorí ich kupujú - vedia prečo. Zatiaľ žijeme v takejto realite.
Presne ako píšeš, misomiso to dosť prehnal a už je v ďalšej dobe ľadovej.
Ale k tomu tvojmu argumentu, že vedia prečo ich kupujú len toľko, že nie že vedia prečo to kupujú, ale že nevedia čo iné kúpiť, ako diamanty.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

jar88 Pozri príspevok
Presne ako píšeš, misomiso to dosť prehnal a už je v ďalšej dobe ľadovej.
Ale k tomu tvojmu argumentu, že vedia prečo ich kupujú len toľko, že nie že vedia prečo to kupujú, ale že nevedia čo iné kúpiť, ako diamanty.
Prečo by mal byť v dobe ľadovej?To ako by si tvrdil,že v dnešnej dobe nikto netrpí hladom,veď svet je vyspelý.A predsa...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

gilda Pozri príspevok
Pruserové časy sme nezažili ani ty ani ja. Ako ich popisuješ, môžu nastať pri naplnení katastrofického scenára (celosvetová jadrová vojna). Môžeme teoretizovať, realitu, ktorá by nastala skôr tušíme.(V tomto smere nás nešetril sci-fi film Threads - Vlákna)."Inkriminovaný" briliant má hodnotu v prípade "miernejšieho stavu núdze". Vtedy ver never, mať za hrsť.... si za vodou. Skús tento fakt vyvrátiť "investorom", ktorí ich kupujú - vedia prečo. Zatiaľ žijeme v takejto realite.
To, preco ich kupuju presne vystihol jar88.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
Presne ako píšeš, misomiso to dosť prehnal a už je v ďalšej dobe ľadovej.
Doba ladova je na dosah, presnejsie povedane na dostrel.

Ak by si si ty ako policajt najal najomneho vraha, aby niekoho zabil (z akehokolvek dovodu) - tak potom, keby na tohto chlapika bol vydany zatykac a ty by si ho ako policajt nahanal, tak by si ho zajal alebo rovno zastrelil?

Americania stavali Guantanamo specialne pre najvacsich zlocincov z Al Kaidy. Stoji ich to rocne mnozstvo penazi a zatial tam vaznili iba roznych "taxikarov" Bin Ladina, alebo dokonca rolnikov, ktori okopavali pole a mali tu smolu, ze sa nachadzali v nespravnim case na nespravnom mieste, pretoze isli okolo Americania, ktori potrebovali "naplnit pocty".

Teraz mali Americania jedninecnu sancu Ladina zajat a postavit pred sud - akykolvek, ich civilny, ich vojensky, vojensky v Haagu... Oni ho vsak zastrelili skor, ako stihol dvihnut ruky nad hlavu. To, ze nebol ozbrojeny, priznali. Dufam, ze si videl film Farenhait 9/11, kde sa podrobne rozobera to, ze po utoku na dvojicky v NY, ked bola zastavena vsetka letecka doprava, tak jedine lietadla, ktore mohli vzlietnut boli lietadla, ktore mali za ulohu pozbierat pocetnych clenov Bin Ladinevej rodiny, ktori sa vtedy nachadzali na roznych miestach v USA a bezpecne ich dopravit do Saudskej Arabie.

Treba k tomu nejaky komentar?

Je vseobecne zname, ze kazdy vyrobca si dnes aktivne musi zabezpecovat odbyt, a to tym najkreativnejsim sposobom. Casto sa to deje aj tak, ze napriklad majitelia pneuservisov rozsypu po ceste klince - bohuzial. Tiez je vseobecne zname, ze najbohatsi a najvplyvnejsi ludia na zemi su vyrobcovia zbrani a obchodnici s nimi. Maju jediny problem. V case, kedy vsetko funguje na svete tak, ako ma hladoveju. Preto ta zufala snaha "dostat veci do pohybu", preto ten utok na dvojicky, utom na Irak, Afhganistan, preto poprava Ladina namiesto sudu a preto aj utok na LIbiu, hoci utocnici priznavaju, ze nevedia, co tam chcu riesit.

No z jedlom rastie chut, toto vsetko sa im zda zufalo malo, mnohe veci nasvedcuju o tom, ze tito ludia uz celkom stratili zdravy rozum a je im uplne vsetko jedno. Takze preto ma brillianty netrapia. Preto sa budem citit ovela bezpecnejsie ak budem maj po jednom byte alebo aspon garsonke v Europe, v Kanade, v Juznej Amerike, niekde vAzii, ale mozno radsej aspon nejaku chatu v Australii, a snad v Juhoafrickej Republike.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A este nieco ako sa po slovenky vravi - na dôvažok.

Je vela dalsich faktorov, ktore smeruju k pruserom. Pozrite sa, ake napatie, minimalne vo vztahu k susedom vie spravit taky bezvyznamny statik ako je Madarsko. A to nie je zdaleka jedine ohnisko napatia v Europe. Problem maju Spanieli, Iri, Belgicania, Turci s Grekmi... - a to som vynechal Kosovo a spol. Mame tu napatia narodnostne (v niektorych EU krajinach bude uz pomaly viac moslimov ako domacich), etnicke (u nas rastie pocet Romov raketovym tempom) a tiez socialne. Vyrasta mlada generacia, ktorej nevonia, ze bez prace (pre mnohych) nie su kolace.

Toto vsetko sa stava natolko zapalnou zmesou, ze hrozi samovznietenie. A ked si k tomu prirateme tych mocnych, ktori maju zapalku vzdy po ruke a radi prispeju svojimi zbranami na "dobru vec a ochranu demokracie", tak nas necaka nic dobre. Ked vravim nas, tak myslim nas, nie nase deti.

Takze brilianty nech si kupuju ti menej informovani (hovori sa, ze pesimista je iba informovany optimista), ja budem spoliehat vzdy na zabezpecovanie zakladnych ludskych hodnot.

Ak mate naakumulovany kapital v zabecpeceni zakladnych ludskych potrieb, jedla, tepla a strechy nad hlavou, tak sa mate dobre bez ohladu na to, ci zijete v pruserovych casoch alebo pocas mierovej konjunktury.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

misomiso má pravdu,
ono kedysi bola výhoda,že komu sa nepáčilo tu,mohol zdupkať či už do Ameriky alebo NSR či aspoň Rakúska.Teraz nie je kam ujsť,celý svet je na h...o,od toho sa odvíja všetko v našom živote,aj cena nehnuteľností a z roka na rok budú mať hodnotu doteraz zdanlivo bezvýznamné veci.Myslím si,že už dnes si v globále možme povedať,že IDE O ŽIVOT.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Misomiso,
pravdepodobne čítaš veľa rôznych konšpiračných teórií, čo samo o sebe nie je škodlivé. Škodlivé to začína byť vtedy, ak tomu začneš veriť. Vtedy treba vziať rozum do hrsti a začať nad sebou uvažovať.
---------------------------------
No a ak dospeješ k záveru, že si normálne uvažujúci jedinec, začni preberať tie konšpiračné teórie bod po bode, so zámerom nájsť v nich skutočné a reálne fakty, reálne hodnoty a naozaj reálne súvislosti.
Inak sa z nich naozaj zblázniš.
-----------------------------------
Prosím, neber tento príspevok osobne, ale to čo si spomenul v posledných dvoch príspevkoch, je potvrdením, že si často zamieňaš následky s príčinami. Pritom akosi rád spájaš pravdivé tvrdenia s polopravdami a ešte k tomu všetkému veľa vecí zovšeobecňuješ.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aj slepý vidí,že čo sa tu (na celom svete) deje.Pri troške súdnosti musí každý človek uznať,že obyčajný ľud je klamaný.Ak nám v správach zahlásia,že vedci zistili,že 2 plus 3 je 6,tak im to asi nepojdeme zožrať.A to nemusíme mať ani informácie z iných zdrojov.A keď ich máme,tak nám nikto neverí.A najlepšie je,že už aj vlastné skúsenosti nám chcú niektorí ľudia vyvrátiť.
Tiež som si myslel,že neviem,čomu mám veriť v prípade Bielorusko,po osobnej skúsenosti viem,že by som chcel žiť v takom štáte - len mi nepíšte,prečo som tam neostal (to,že sa vrátim,neznamená,že to tam nie je tak,ako tvrdím...).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marleau Pozri príspevok
Aj slepý vidí,že čo sa tu (na celom svete) deje.Pri troške súdnosti musí každý človek uznať,že obyčajný ľud je klamaný.Ak nám v správach zahlásia,že vedci zistili,že 2 plus 3 je 6,tak im to asi nepojdeme zožrať.A to nemusíme mať ani informácie z iných zdrojov.A keď ich máme,tak nám nikto neverí.A najlepšie je,že už aj vlastné skúsenosti nám chcú niektorí ľudia vyvrátiť.
Tiež som si myslel,že neviem,čomu mám veriť v prípade Bielorusko,po osobnej skúsenosti viem,že by som chcel žiť v takom štáte - len mi nepíšte,prečo som tam neostal (to,že sa vrátim,neznamená,že to tam nie je tak,ako tvrdím...).
Ty si ako že ten ľud, nie?
Alebo si ten slepý, čo všetko vidí?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nevidí kto nechce vidieť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marleau Pozri príspevok
Aj slepý vidí,že čo sa tu (na celom svete) deje.Pri troške súdnosti musí každý človek uznať,že obyčajný ľud je klamaný.Ak nám v správach zahlásia,že vedci zistili,že 2 plus 3 je 6,tak im to asi nepojdeme zožrať.A to nemusíme mať ani informácie z iných zdrojov.A keď ich máme,tak nám nikto neverí.A najlepšie je,že už aj vlastné skúsenosti nám chcú niektorí ľudia vyvrátiť.
Tiež som si myslel,že neviem,čomu mám veriť v prípade Bielorusko,po osobnej skúsenosti viem,že by som chcel žiť v takom štáte - len mi nepíšte,prečo som tam neostal (to,že sa vrátim,neznamená,že to tam nie je tak,ako tvrdím...).
Skús trochu upresniť v čom sme klamaní a v čom, ako že, Bielorusov neklamú.
Súvisí to s cenou nehnuteľností? Alebo, že nám demokraticky klamú a naopak, Bielorusi s demokraciou nemajú žiadny problém, lebo sa bez nej zaobídu.
Ak ti tu chýba len nejaký spravodlivý štátny cenník nehnuteľností, tak máš smolu, lebo ani trh nevie vygenerovať jednotnú cenu bytov, domov a ani pozemkov.
Dokonca ani cena dvoch rovnakých bytov v jednom a tom istom dome a v tom istom meste a dokonca aj v tom istom čase nemusí byť rovnaká. Je na to jednoduchý dôvod, len si treba uvedomiť, že každý kupec a aj každý predajca, si každú vec cení inak a dokonca aj euro má pre každého inú hodnotu.
----------------------------------------
To že ti to takto nepasuje, je tvoj problém, nie problém trhu a domnelého klamania ľudu. Normálneho človeka neoklameš. Klamať sa nechajú len hlupáci, ktorí nedokážu chápať súvislosti.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nemá význam ti to vysvetľovať,keď ešte stále veríš na deda Mráza,Ježiška,Ládina,Ramba a to,že bociany nosia deti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať