Zavrieť

Porady

cena nehnutelnosti

Ahojte, vie mi niekto poradit ako je to s cenou nehnutelnosti?? Planujeme v najblissej dobe predat nas 7-rocny byt- novostavba a kedze ceny isli rapidne hore,tak zacat stavat dom. Len neviem, ci mame hned dat inzerat, alebo mame cas do konca roka s predajom. Maju ist ceny dole, alebo sa udrzia?? Dakujem za cenne rady.
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Skús trochu upresniť v čom sme klamaní a v čom, ako že, Bielorusov neklamú.
Súvisí to s cenou nehnuteľností? Alebo, že nám demokraticky klamú a naopak, Bielorusi s demokraciou nemajú žiadny problém, lebo sa bez nej zaobídu.
Ak ti tu chýba len nejaký spravodlivý štátny cenník nehnuteľností, tak máš smolu, lebo ani trh nevie vygenerovať jednotnú cenu bytov, domov a ani pozemkov.
Dokonca ani cena dvoch rovnakých bytov v jednom a tom istom dome a v tom istom meste a dokonca aj v tom istom čase nemusí byť rovnaká. Je na to jednoduchý dôvod, len si treba uvedomiť, že každý kupec a aj každý predajca, si každú vec cení inak a dokonca aj euro má pre každého inú hodnotu.
----------------------------------------
To že ti to takto nepasuje, je tvoj problém, nie problém trhu a domnelého klamania ľudu. Normálneho človeka neoklameš. Klamať sa nechajú len hlupáci, ktorí nedokážu chápať súvislosti.
Marleau, to bola reakcia na tento môj príspevok?
To ako že ja verím na deda mráza a ty len na Lukašenka?
Inak ten tvoj posledný príspevok dosiahol značnú úroveň. Dosiahol si hranicu, kde je už veééľmi ťažká cesta späť.
Naposledy upravil jar88 : 09.05.11 at 09:52
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zatúlala som sa do tejto témičky a šuchlo sa tu o prúserových časoch.

Keďže som ich zažila, síce nie tu, ale dosť som ich pocítila kdesi inde, tak za seba poviem asi toľko...
Zlato, diamanty sú ti tak na dve veci.
Nehnuteľnosť ako strecha nad hlavou s kusom zeme, čo ťa nenechá umrieť od hladu, potom nezávislý zdroj tepla vo forme kachľovca a vlastná studňa - to je skutočné bohatstvo.
No a potom keď je to hore spomínané, tak pre deti mlieko a dospelých káva a cigarety, lebo ten kto do prúserových časov nefajčil, v ťažkých časoch začal.

A že nekecám, na to môžte zobrať jed.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Danushka, ak sa nemýlim, máš na mysli vojnu v bývalej Juhoslávii... takže určite vieš, čo hovoríš a prečo to hovoríš - súhlas...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

presne tak...
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

jar88 Pozri príspevok
ani cena dvoch rovnakých bytov v jednom a tom istom dome a v tom istom meste a dokonca aj v tom istom čase nemusí byť rovnaká
dokonca ani "cena" toho isteho jedneho bytu v rovnakom case nie je rovnaka - kupujuci si ten byt ceni na viac ako tolko, kolko zanho plati predavajucemu a predavajuci si ten byt naopak ceni menej ako tu istu sumu ktoru zanho plati kupujuci
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Počuj "Cháron" , nič v zlom, ale píšeš Ty z tohto sveta? Za predpokladu, že nemáš na mysli rovnako veľké byty v rovnakom čase, pričom hodnota jedného z nich je vyššia z dôvodu realizovanej nákladnej rekonštrukcie... Lebo s takýmto niečím som sa ešte nestretla - teda že by predávajúci pýtal menej, ako by bol kupujúci ochotný zaplatiť... To by ten byt musel byť posledný v meste a budúcemu majiteľovi by na ňom muselo extra záležať, ba povedala by som, že by bol v ohrození - života...? Akože by fakt nemal kde hlavu skloniť... Lebo štandardná realita je iná - predávajúci chce čo najlepšie/najdrahšie predať a kupujúci čo najlepšie/najlacnejšie kúpiť... Ideálne je, ak sa títo dvaja dohodnú na kompromise a stretnú sa niekde v strede tak, aby bol aj vlk sýty, aj ovca celá... Netuším, či hovoríš z vlastnej skúsenosti - lebo ja - áno ...
Naposledy upravil Oliwa : 15.05.11 at 22:09
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

myslel som jeden a ten isty byt v jedinom okamihu uskutocnenia predaja, nie dva rozne byty

Oliwa Pozri príspevok
predávajúci pýtal menej, ako by bol kupujúci ochotný zaplatiť
toto som netvrdil, ja som pisal o tom, na kolko si to cenia, nie kolko si pytaju a kolko su ochotni zaplatit.

inak toto sa vztahuje na vsetky slobodne vymeny, nie len na kupu/predaj bytu
Naposledy upravil charonme : 16.05.11 at 07:15
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať