Zavrieť

Porady

Organizačná zložka zahraničnej osoby - účtovníctvo

Ahojte,

neviete mi prosim poradit, ci organizacna zlozka zahranicnej osoby na Slovensku vedie samostatné účtovníctvo, t.j. oddelene od svojho zriadovatela (zahranicnej PO)? Podla mojho nazoru ano, ale neviem nikde najst ziadne ustanovenie zakona, ktorym by sa dal tento moj nazor podlozit.. Vedeli by ste niekto poradit?


Tiez by som sa chcela spytat, ci v pripade ak takato organizacna zlozka ma na Slovensku len fiktivne sidlo, nema tu ziadnych zamestnancov ani ine ziadnu inu osobu, ktora by pre nu vykonaval nejaku cinnost, existuje v tomto pripade povinnost, aby boli jej dokumenty (napr. faktury, ak sa priklonime k tomu, ze vedie samostatne uctovnictvo) pristupne na Slovensku, napr. pre pripad danovej kontroly alebo kontroly zo zivnostenskeho uradu a pod.? chceli by sme totiz vsetky dokumenty uskladnovat vo Svajciarsku..

Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved!!!
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Nezáleží ako to nazveš....... napr. dohoda o prenájme?
ale kto s kým?
predstav si, že OZ riadi jediný konateľ zakl.firmy, takže sa dohodne sám so sebou?
Ide o to, že právne je taká zmluva o nájme neúčinná, alebo neviem ako to nazvať. pripomína mi to slovné spojenie "trochu tehotná", proste nezmysel.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem Kejka, veď preto sa neviem pohnúť, lebo v odpovedi z DRSR písali, že podmienkou na uplatnenie v nákladoch je, že si má automobil OZ prenajať od zriaďovateľa. A takisto aby mala organizačná zložka nárok na odpočet z DPH.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved to je ľudovo povedané...de facto to bude nájom.
a ked budu doklady v poriadku, tak aj DPH odpočítaš.
Hoci vzťah ČR a OZ bude vzťah EU a tam to bude bez DPH s povinnosťou samozdanenia.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

KEJKA Pozri príspevok
ved to je ľudovo povedané...de facto to bude nájom.
a ked budu doklady v poriadku, tak aj DPH odpočítaš.
Hoci vzťah ČR a OZ bude vzťah EU a tam to bude bez DPH s povinnosťou samozdanenia.
Ďakujem, dúfam, že to bude v poriadku.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Prosim o radu.
Uctujem pre OZ. OZ poslala peniaze cez BU materskej spolocnosti, kt. sidli v madarsku. Ako to mam zauctovat. Nemam ziadny doklad, preco tie peniaze boli poslane. Len my materska spolocnost povedala, aby som poslala peniaze.
V pripadne by sa dalo, ze materska spolonost vystavy FA na material alebo sluzbu pre OZ, a OZ FA uhradila cez BU. OZ da material, sluzbu do nakladov. Moze to tak byt? Za odpoved dakujem.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
vie my niekto poradit?
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Poradte prosim.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci, tiez sa ku mne teraz dostala org. zlozka zahr. osoby zapisana v OR, vedieme podvojne uctovnictvo, je to slovenka, ktora sa vydala za Chorvata, v Chorvatsku maju s.r.o. a teraz tu zalozili org. zlozku....sidlo v SR ma na svojej adrese, ma tu stale trvaly pobyt,ale zije prevazne v Chorvatsku, sem dochadza tak raz za 2 mesiace na tyzden -dva...robi tu nejake prednasky a ludia jej za to platia...je evidovana aj na dan. urade...len co teraz riesim je....ona je v podstate poverena osoba tu na SR, cize nieco ako konatel....je potrebne ju tu vies ako zamestnanca? nakolko ma tu na Slovensku auto a toto auto vyuziva na podnikanie,ked je tu v SR, cize budeme pisat cestaky...ked sa tu bude zdrziavat...cize prihlasit ju tu na SP a zdravotnu a tiez na DU ako zamestnanca? dat jej napr. hodinovu mzdu a platit,len za tie dni,kedy tu je ? podotykam,ze je aj zamestnana v Chorvatsku ako zamestnanec....a co s tymi mesiacmi,kedy tu vobec nie je? neviem ako to vyriesit...ale auto nechce vkladat do majetku firmy!! Prosim, poradite mi?

VĎAKA!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať