Zavrieť

Porady

Alternatívna medicína

Dobrý deň,

rada by som sa dozvedela resp. si vymenila skúsenosti s ľudmi, ktorí majú blízko k alternatívnej medicíne, vďaka ktorej sa darí mojej 4-ročnej dcérke zdravotne oveľa lepšie, ale nakoľko sme upravili stravu - vylúčili sme bielu múku a cukor, som niekedy medzi inými ľudmi ako mimozemšťan, lebo moje deti nekonzumujú skoro vôbec sladkosti a namiesto bielej múky ražnú.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

MIMO TEMY

pre deane 7-ja som sa do Rakuska vydala a predstav si ze sme sprvoti zvazovali aj o zivote v Bratislave.ale napokon to padlo,ved moj muz ma po rodicoch velky dom v krasnom prostredi narodneho parku,takze ziadne barabizne....
ale co sa tej stravy-potravin tyka,je to sto a jedno,oproti Slovensku.je mi velmi luto ze i u nas nemame taketo vymozenosti a dufam,ze casom sa to napravi.

ja si o soji nemyslim ze je zdrava,som o tom presvedcena.musis mat ale dobry zdroj a samozrejme,ze ju nejem na kila,obcasto obcas nieco ine....
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Ak sóju zaradite k určitým druhom potravín do vášho stravovacieho arzenálu, má veľmi veľký význam, hlavne pri podnecovaní tvorby nových kmeňových buniek...
aj nových červených krviniek
je obrovským nositeľom prirodzeného vápnika s vysokou aplikáciou pri využití parathormónu v systéme práce pečene a obličiek.
Všetkého veľa však niekedy škodí, platí to aj o sóji.
Patrí medzi strukoviny. a tie by sa mali, ak nie sú naklíčené do 4 cm, tepelne upraviť, ináč sú problémy so stráviteľnosťou, a vytvárajú blokácie funkčnosti - preťaženie pankreásu a pečene - tvorba nadmerného množstva tráviacích šťiav pre trhanie bielkovinových reťazcov v žalúdku, a potom vzniká žalúdočná a dvanástorníková gastritída s rúznymi pomenovaniami / zavisí to na prejave zápalov/.
Taká rada z pohľadu alternatívnej medicíny.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

kaivorus Pozri príspevok
..prirodzeného vápnika s vysokou aplikáciou pri využití parathormónu v systéme práce pečene..
vieš mi prosím vysvetliť túto vetu? Alebo aspoň vysvetliť čo si chcel povedať? No zaujímalo by ma aký je to prirodzený vápnik a aký neprirodzený - dobre to by som si ešte vedel vysvetliť, vápnik je stále len vápnik ale môže byť organizmu lepšie alebo horšie dostupný. Dobre. Ale v tej "aplikácii vápnika pri využití parathormónu v systéme práce pečene" som sa skutočne stratil... Prosím vysvetlil by si mi ako sa parathormón využíva v systéme práce pečene...

Je to krásna ukážka ako snaha napísať zopár cudzích slov za sebou tak, aby vyzerali straaaašne múdro vedie k tomu že vznikne totálna blbosť.

Nie som proti "alternatívnej" medicíne. Ale nechápem prečo majú ľudia potrebu používať odborná slová tam kde sú úplne zbytočné, nevhodné a v danej kombinácii ešte k tomu aj hlúpostitvoriace? Nestačilo by napísať že sója obsahuje veľa zdravého vápnika? Napr....
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

A čo tak polemika o mäse. Mäso je zdravé? Polemizuje sa tu o sóji, ktorá ani zďaleka nerobí takú paseku ako mäso, ktorého konzumentom je väčšina populácie. Toto je naozaj podarené:"mäsove vyrobky ako salamy,sunku,parky....kupujem len veeeelmi zriedkavo a to jedine v bio kvalite, sunku napriklad len susenu na vzduchu alebo jemne udenu,bez akychkolvek ecok". Šunka v biokvalite(?), jemne údená(!), no to je naozaj zdravé "jako skok ze skály" (Red Dwarf). "Bio" treba brať tiež s rezervou. Aké bio z kontaminovanej pôdy, zo znečisteného ovzdušia? 100% bio kvalita je predovšetkým marketingový ťahák....
1 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ľudia biokvalita je "fake", je to len bielejšia biela z reklamy na pracie prostriedky.

Ak chcete mat vysokú kvalitu a hlavne vedieť čo do výrobkov dávate, robte si ich sami. Vajíčka "od babičky", od sliepok ktoré voľne behajú po dvore, vyťahujú dážďovky a pasú sa na zelenej tráve vyzerajú a chutia inak ako tie ktoré kúpite v obchode aj keď nie sú z klietkového chovu.

A ani "nie najzdravšie" jedla neublížia ak ich človek bude konzumovať v rozumnom množstve. A naopak nevyvážená "vysoko zdravá" strava môže napáchať viac škody než občasná jemne údená šunka...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať