Zavrieť

Porady

Zmena GRID kariet na SP

Dnes sociálka mení na celom Slovensku grid karty. Nejedná sa o spam ani hoax, prihláste sa a uvidíte. Iba upozorňujem, že môžu nastať problémy s prihlasovaním.

Samozrejme, že bez akéhokoľvek upozornenia.
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som si tak prerobila ešte aj staré grid karty, pekne v exceli na formát A4. Pozerala som tie ich znaky, podľa mňa jednotka má dolu podstavec a šikmú striešku , a s vodorovnou čiarkou hore je malé písmenko od L
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Chcem ten výkaz nahodiť ručne, lebo zo mzdového programu mi to nechce zobrať, je tam iný formát. A stále ma odpája.....No nech si ten výkaz naháňajú, kde chcú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abel Pozri príspevok
Ja som si tak prerobila ešte aj staré grid karty, pekne v exceli na formát A4. Pozerala som tie ich znaky, podľa mňa jednotka má dolu podstavec a šikmú striešku , a s vodorovnou čiarkou hore je malé písmenko od L
Začína to byť fakt zábavné ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MIRKA111 Pozri príspevok
Neviem ako inde,ale v KK mimo stránkových dní a hodín majú zamknuté mreže, aby ich nik neotravoval, a keď som minule niečo súrne potrebovala, kvôli termínom tak po zdvihnutí telefónu som sa dozvedela, že je nestránkový deň a preto mi neposkytnú žiadne info ani nič podobné, takže ak budem chcieť niečo vo štvrtok tak im pošlem poštového holuba.(ak zázrakom nebude fungovať el. odosielanie, hoc sa čudujem že to nemá stránkové hodiny)
No, el. odosielanie má stránkové hodiny. Je to denne od cca 6.00 do 8.00 a potom len náhodne. Keď sa pokúšam poslať prihlášky/odhlášky, výkazy po 8.00, buď sa vôbec nedá načítať stránka podateľne, alebo v priebehu odosielania celý systém padne a nepodarí sa mi to odoslať ani na x-tý pokus. Skutočne je zázrak, keď sa mi niečo podarí poslať po 8.00.

Včera som sa pokúšala prihlásiť cez novú grid kartu. Chcelo to odo mňa nejaké SSV. Čo to je?
0 0
Eulaly Eulaly

Eulaly je offline (nepripojený) Eulaly

Tak, už ma to skúšanie omrzelo, nakoniec mi nešlo už ani prihlásiť, volala som do SP, aká je situácia, tak sa dnes ani nemusíte snažiť... síce, človek so SP nikdy nevie, možno niektorým to pôjde, ale dotyčná pani mi tvrdila, že už im prišla správa, že to neprepočítava GP a RFS, aj výkazy sú nové, takže vznikli problémy, ale zajtra by to už VRAJ malo ísť... sankcionovať sa za oneskorene zaslaný výkaz nebude. Tak - uvidíme zajtra možno sa opäť zabavíme...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

abel Pozri príspevok
Ja som si tak prerobila ešte aj staré grid karty, pekne v exceli na formát A4. Pozerala som tie ich znaky, podľa mňa jednotka má dolu podstavec a šikmú striešku , a s vodorovnou čiarkou hore je malé písmenko od L

A ja som si spomenula na debatu s tetuškou z Mrníkova, keď som kedysi niesla tlačivo perom vypísané. Brblala, že prečo nepíšem sedmičku s tou čiaročkou, že ako má ona vedieť, či je to jednotka alebo sedmička. Po mojej informácii, že tá sedmička je napísaná presne podľa ich návodu na použitie pozrela na mňa priam nahnevane. Tak vyšlo
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Llívia Pozri príspevok
Včera som sa pokúšala prihlásiť cez novú grid kartu. Chcelo to odo mňa nejaké SSV. Čo to je?
Na tom papieriku, z ktorého si si "vylúpla" novú GRID kartu, je text:
Vážený klient, na prístup ........atď. a potom tam je veta: musíte zadať jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovne: XXXXXXXXXX a kód z Vašej prístupovej karty. Tak to 10-miestne XX je pravdepodobne to SSV. Škoda len, že to nikto nemôže odskúšať, či to tak naozaj je
Naposledy upravil abel : 30.07.08 at 08:23
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Paula Pozri príspevok
A ja som si spomenula na debatu s tetuškou z Mrníkova, keď som kedysi niesla tlačivo perom vypísané. Brblala, že prečo nepíšem sedmičku s tou čiaročkou, že ako má ona vedieť, či je to jednotka alebo sedmička. Po mojej informácii, že tá sedmička je napísaná presne podľa ich návodu na použitie pozrela na mňa priam nahnevane. Tak vyšlo
Paula, tak toto je za 100 bodov. Mojej kolegyni raz volali zo SP, že prečo píše číslo 7 s čiaročkou, keď hore na výkaze je jasne napísaný vzor, ako majú čísla vyzerať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Babenky, nechcem vás strašiť, ale toto nás čaká opäť o polroka, pretože od januára sa zas zmenia tlačivá, takže asi aj elektronické výkazy.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Rozalka Pozri príspevok
Babenky, nechcem vás strašiť, ale toto nás čaká opäť o polroka, pretože od januára sa zas zmenia tlačivá, takže asi aj elektronické výkazy.
Nedajú ešte aj novú verziu nových GRID kariet? a budeme mať zábavu aj do marca.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

A potom že v lete je "uhorková sezóna" ......
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Rozalka Pozri príspevok
Babenky, nechcem vás strašiť, ale toto nás čaká opäť o polroka, pretože od januára sa zas zmenia tlačivá, takže asi aj elektronické výkazy.
Ešte ani jedna zábava neskončila a už sa chystá druhá.
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Práve som sa vrátila z našej SP-ešte stále nemám tú ich novú po... kartičku.Bolo mi povedané,že sa im vrátilo asi 5000 kariet späť do Blavy,v priebehu budúceho týždňa ich budú vracať na krajské pobočky, tam si po ne z okresov musia ísť a následne budú každému volať aby si po ňu prišiel osobne.Zábava na najbližšie 3 týždne.A prihlásiť sa nedá už zopár dní o čom vedia.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dáša_ Pozri príspevok
zatial iba za 6
(7. mesiac tuším ešte neskončil) a zjavne bude problém v kontrolách.
Ale hlavne, že mi to prešlo.
No neviem, či je dôležité, aby to prešlo. Keďže výkaz nie je správne vypočítaný, budeš mať ešte väčšie problémy podávať opravný výkaz. Ja som im ho pekne poslala v papierovej forme.
0 0
barto barto

barto je offline (nepripojený) barto

Pred chvíľou som posielala mesačný výkaz cez EZU a chcem sa opýtať, či mi ušla nová informácia alebo je to len chyba programu. Starobný dôchodcovia od 1.1.2008 neplatia invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti a v EZU mi zobralo, že neplatia aj poistenie nemocenské.
Ďakujem
A ešte podotázka. V systéme EZU musia byť už aj tí, ktorí majú menej ako 9 zamestnancov?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

abel Pozri príspevok
No neviem, či je dôležité, aby to prešlo. Keďže výkaz nie je správne vypočítaný, budeš mať ešte väčšie problémy podávať opravný výkaz. Ja som im ho pekne poslala v papierovej forme.
Druha strana vykazu prešla dobre. Akurat prvu stranu si samo spočítalo podľa toho, čo chcelo
Čiže ked chcu, data maju všetky a správne, výkaz je akceptovaný.

Ked bude problém, budem ho riešiť potom, načo sa dopredu strachovať, ako budem posielať opravný výkaz
0 0
barto barto

barto je offline (nepripojený) barto

barto Pozri príspevok
Pred chvíľou som posielala mesačný výkaz cez EZU a chcem sa opýtať, či mi ušla nová informácia alebo je to len chyba programu. Starobný dôchodcovia od 1.1.2008 neplatia invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti a v EZU mi zobralo, že neplatia aj poistenie nemocenské.
Ďakujem
A ešte podotázka. V systéme EZU musia byť už aj tí, ktorí majú menej ako 9 zamestnancov?
Haló nikto mi nevie poradiť?
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

za starobného dôchodcu sa od 1.1.2008 práve má platiť na nemocenské. Zľakla som sa aj ja, lebo ja tiež platím, zavolala som k nám na pobočku SP a odpoveď znie máme platiť na NP za starobného dôchodcu.
0 0
barto barto

barto je offline (nepripojený) barto

Ďakujem za opoveď. Nevie ešte niekto ohľadne toho či majú byť v systéme EZU aj tí, ktorí majú menej ako 9 zamestnancov?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
barto Pozri príspevok
Ďakujem za opoveď. Nevie ešte niekto ohľadne toho či majú byť v systéme EZU aj tí, ktorí majú menej ako 9 zamestnancov?
Keď je menej ako 9, tak je to na dobrovoľnej báze.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať