Zavrieť

Porady

Zmena GRID kariet na SP

Dnes sociálka mení na celom Slovensku grid karty. Nejedná sa o spam ani hoax, prihláste sa a uvidíte. Iba upozorňujem, že môžu nastať problémy s prihlasovaním.

Samozrejme, že bez akéhokoľvek upozornenia.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Toto si treba vytlačiť aj zo stránky SP, aj s dátumom a odložiť k mzdám tohto obdobia.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som už na to prišla, prečo to tak je: veď je uhorková sezóna!!
No predstavte si, že by sa tento problém nevyskytol, bolo by menej tém ...
a už aj Markíza sa tým zaoberala - takže je to jasné, to novinári potrebovali tému
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Rozalka Pozri príspevok
http://www.socpoist.sk/aktuality-soc...hu/1755s18064c

Oznam
V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
K tomuto oznamu pribudla už informácia:

Informácia:


  • Mesačný výkaz poistného a príspevkov (MVP) za mesiac júl 2008 a ďalšie mesiace zamestnávateľ zasiela elektronicky v novej XML schéme, verzia 2.7. MVP za obdobia pred júlom 2008 sa elektronicky zasielajú aj po 31. júli 2008 v XML schéme platnej pred 31. júlom 2008, nemôžu byť zaslané v novej štruktúre.
  • Aplikácia je pripravená do 15. augusta 2008 prijímať formuláre registračných listov fyzických osôb (RLFO) v starej aj v novej XML schéme. Zamestnávateľ všetky druhy RLFO (prihláška, zmena, prerušenie, odhláška, zrušenie prihlásenia) zasiela elektronicky v XML schéme podľa svojho uváženia (pozn. dátum vzniku, zániku alebo prerušenia poistenia, dátum zmeny a zrušenia prihlásenia pre použitie ktorejkoľvek schémy nie je rozhodujúci), t.j. zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, akú XML schému použije.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

dnes to pre istotu nefunguje vôbeca Grid karta je niekde na ceste ?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Teraz to bolo spustené aj sa podarilo.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja som si už niektoré firmy pustila cez novu grid kartu v nedeľu večer a fungovalo to dobre. Dnes som dokončila ostatné firmy a nemala som žiadny problém. Možno som mala len náhodné šťastie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Fachčííííííííííííííí
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mne fachčilo, ale cez údaje starej grid karty som sa dostala. Aj sa mi podarilo poslať, aj akceptovali, ale vytlačiť sa mi to dobre nedalo, čísla boli v čudu..
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dostala som sa cez novú a vytlačené mám ok.....asi škriatkovia z Mrníkova sa bavkajú.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Mne sa podarilo prihlásiť cez novú na druhykrát. Výkaz som predtým ale poslala cez starú. Akceptované, ale vyhodilo mi to mne nezrozumiteľné chyby. Dúfam, že to bude v poriadku.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
SP oznamuje:

Sociálna poisťovňa už obnovila stabilitu systému EZU
04.08.2008
Sociálna poisťovňa oznamuje zamestnávateľom, že už obnovila stabilitu systému elektronického zberu údajov (EZU), v ktorom sa minulý týždeň vyskytli problémy. Nedostatky, ktoré by sa ešte mohli v jednotlivých prípadoch vyskytnúť, Sociálna poisťovňa bude konzultovať a riešiť s príslušnými vonkajšími používateľmi.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozalka Pozri príspevok
s príslušnými vonkajšími používateľmi.

ja sa zmyším, som vonkajší používateľ, to tu eštik nembolo
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vari nechceš byť vnútorný
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja len si tak bublem, ten ich čoraz krkolomnejší slovník tíško zakrýva ich totálnu neschopnosť...teda aspoň oni si tým fandia....majú asi špeiálneho hovorcopišcu...načisto som si monitorček oprskala, ale utriem si sama
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

aj keď budem sprdnutá za zmrníkovanie, vitaj naspäť, tvoj humor tu chýbal
/ no čo už, zdravé jadro porady /

ozaj a prvý pád? hovorcopisák?
Naposledy upravil kukučka : 04.08.08 at 20:31 Dôvod: ako vždy gramatika
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám otázku, posielali ste niekto uz aj subor za 7. mesiac? Je to v poriadku?
Alebo zatial ide odoslat iba vykazy za 6. mesiac?
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Ja sa snažím poslať dnes od rána a nejde to. Vyhadzuje také nezmyselné chyby a pritom máme len mzdy a 1 PN celý mesiac, už som aj odvody prerátala, neviem......
No tak práve som telefonovala do SP, tak do konca týždňa to vôbec nepôjde, najskôr v piatok
Naposledy upravil raya1 : 05.08.08 at 11:13
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

raya1 Pozri príspevok
Ja sa snažím poslať dnes od rána a nejde to. Vyhadzuje také nezmyselné chyby a pritom máme len mzdy a 1 PN celý mesiac, už som aj odvody prerátala, neviem......
Ja sa už týždeň snažím poslať výkazy po novom, stále mi to vyhadzovalo chyby. Skúšala som starý systém a aspoň tak mi to prešlo.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku, posielali ste niekto uz aj subor za 7. mesiac? Je to v poriadku?
Alebo zatial ide odoslat iba vykazy za 6. mesiac?
Ja som už posielala 072008 a prešlo mi to v poriadku dňa 3.8.08. Mám MRP program, takže asi sú pružnejší, lebo mi to pekne prešlo.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Neviete čo sa dá nastaviť, aby mi akceptované RLFO vytlačilo, tak aby vo vyplnených kolómkach bolo niečo vidieť? Predtým boli iniciály ešte aj zvýraznené hrubým písmom, ale teraz to nieje skoro vôbec vidieť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať