Zavrieť

Porady

Zmena GRID kariet na SP

Dnes sociálka mení na celom Slovensku grid karty. Nejedná sa o spam ani hoax, prihláste sa a uvidíte. Iba upozorňujem, že môžu nastať problémy s prihlasovaním.

Samozrejme, že bez akéhokoľvek upozornenia.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Aňuška Pozri príspevok
Skús z toho odísť a vyskúšaj znova. Inak neviem, čo by som
poradila.
Už to skúšam neviem koľký krát a vždy po prihlásení sa mi otvorí stránka kde je:
Dokumnet Platiteľ Nastavenia

Nič viac.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Toto sa má naklikať ?
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=768 bgColor=#d8e4f3 border=0><TBODY><TR bgColor=white><TD colSpan=2> Dokument - Prehľad
</TD></TR><TR bgColor=white><TD colSpan=2> Mesačný výkaz Registračný list fyzickej osoby </TD></TR></TBODY></TABLE>
a v RLFO pokračovať?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VladoaKatka Pozri príspevok
Toto sa má naklikať ?
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=768 bgColor=#d8e4f3 border=0><TBODY><TR bgColor=white><TD colSpan=2> Dokument - Prehľad

</TD></TR><TR bgColor=white><TD colSpan=2> Mesačný výkaz Registračný list fyzickej osoby </TD></TR></TBODY></TABLE>
a v RLFO pokračovať?
Nie, to je niečo iné. Tu sa jedná o formulár, ktorý musíme vyplniť pre novú grid kartu.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

VERONIKA6 Pozri príspevok
Už to skúšam neviem koľký krát a vždy po prihlásení sa mi otvorí stránka kde je:
Dokumnet Platiteľ Nastavenia

Nič viac.
Tiež sa dostanem po prihlásení iba tam, odkiaľ posielam mesačné výkazy a registračné listy, žiadny formulár sa mi tam neobjaví. Napadlo ma, nerobia to oni postupne pre jednotlivých zamestnávateľov napr. podľa oblastí, alebo to robí systém automaticky?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ten formulár sa tam včera aj objavil, zobrazil sa kolegyni, ale dnes sa už nezobrazuje vôbec.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Určite by tam mal byť formulár keď sa prihlásime a nie postupne pre zamestnávtateľov.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

michelle84 Pozri príspevok
Ten formulár sa tam včera aj objavil, zobrazil sa kolegyni, ale dnes sa už nezobrazuje vôbec.
Asi nestíhajú spracovávať, čiže musíme čakať.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som sa ráno pokúšala odoslať výkaz, ale vypísalo mi akúsi čudnú chybu a od tej doby - od rána doteraz sa mi vždy pri snahe dostať sa tam vypíše:
Vypršal čas neaktívnosti spojenia. Je potrebné opätovné prihlásenie sa.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Už to funguje a bez problémov....
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Ja som dnes posielala odhlášku a nemala som žiadny problém, nič zvláštne, žiadna požiadavka, žiadny oznam.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Viera Klimentová Pozri príspevok
Ja som dnes posielala odhlášku a nemala som žiadny problém, nič zvláštne, žiadna požiadavka, žiadny oznam.
Tiež som posielala RL FO bez problémov, ale tu hlavne hovoríme o formulári ktorý je potrebné vypísať pre novú GRID KARTU.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ten formulár na zmenu grid karty sa dnes určite nezobrazuje. Vyskúšala som posielanie mesačného výkazu, RL FO aj manuálne, prehľady, zmeny nastavenia, saldokonto platiteľa, všetko. Žiadny formulár sa neobjaví!! Asi musíme čakať. Chcela by som už ale mať zmenu grid karty, ako aj novú grid kartu mať u seba, lebo sa obávam, že mesačné výkazy za máj neodošlem so starou grid kartou. Ak už niekto má túto zmenu za sebou, prosím, nech podrobne popíše postup, aby sme vedeli, či je chyba v el.podateľni SP (čo bude asi najskôr).
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

Ja som vcera ten formular vypisovala vo vsetkych firmach. V prvej po zadani rodneho cisla, mena a priezviska sa ma pytalo na adresu, kam chcem aby zaslalo novu grid kartu a este chcelo aby som zadala kontrolnu otazku a odpoved.. potom uz len cislo zo starej grid karty a bolo to ok. Tu adresu a kontrolnu otazku uz v dalsich firmach nechcelo, ale ten zaciatocny formular chcelo vsade. Islo to vsetko ale v poriadku. Som zvedava co sa bude teraz diat.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

abel Pozri príspevok
Ja som sa ráno pokúšala odoslať výkaz, ale vypísalo mi akúsi čudnú chybu a od tej doby - od rána doteraz sa mi vždy pri snahe dostať sa tam vypíše:
Vypršal čas neaktívnosti spojenia. Je potrebné opätovné prihlásenie sa.
...asi s horlivosťou sme zapiekli stránku SP, skúsim v noci alebo hneď ráno.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

AnnaK Pozri príspevok
Ten formulár na zmenu grid karty sa dnes určite nezobrazuje. Vyskúšala som posielanie mesačného výkazu, RL FO aj manuálne, prehľady, zmeny nastavenia, saldokonto platiteľa, všetko. Žiadny formulár sa neobjaví!! Asi musíme čakať. Chcela by som už ale mať zmenu grid karty, ako aj novú grid kartu mať u seba, lebo sa obávam, že mesačné výkazy za máj neodošlem so starou grid kartou. Ak už niekto má túto zmenu za sebou, prosím, nech podrobne popíše postup, aby sme vedeli, či je chyba v el.podateľni SP (čo bude asi najskôr).
V príspevku 16 je popísané ako sa tam dostať, no neunguje to. Musíme čakať.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Potvrdzujem, včera sa formulár dal vyplniť bez problémov.
Dnes sú asi prepracovaní...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zmena bezpečnostného predmetu a prihlasovania v systéme EZU platná od 14. júla 2008<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
V súvislosti so zmenou bezpečnostného predmetu používaného pre systém EZU a v súlade s článkom VI Osobitné ustanovenia Dohody o podmienkach elektronickej komunikácie uzavretej podľa § 186 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení zákona č. 310/2006 Z.z. Sociálna poisťovňa nahradí v súčasnosti platné prístupové bezpečnostné predmety (GRID karty) novými (Prístupová GRID karta). Zmena sa uskutoční v mesiacoch jún a júl 2008. Nové bezpečnostné karty už nebudú vystavené na právnické osoby, ale na mená fyzických osôb (klientov EZU), ktorých odvádzateľ poistného (zamestnávateľ) poveril na výkon činností v systéme EZU vo svojom mene.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Výmena súčasných bezpečnostných predmetov (GRID karta) za nové bezpečnostné predmety (Prístupová GRID karta) sa uskutoční nasledujúcim spôsobom :<o:p></o:p>


  • <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Po prihlásení súčasného klienta EZU do systému, na stránke podateľne EZU vyplní formulár a potvrdí správnosť údajov kódom z bezpečnostného predmetu (GRID karty). Klient EZU zodpovedá za správnosť vyplnených údajov.<o:p></o:p>

    <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Systém EZU skontroluje povinné údaje a v prípade zhody bude klientovi EZU poštou doručený doporučene do 14 dní (najskôr 5. júna.2008) na adresu uvedenú vo formulári, nový bezpečnostný predmet (Prístupová GRID karta), ktorý nadobúda platnosť predbežne 14. júla 2008 a nové identifikačné číslo pridelené Sociálnou poisťovňou, ktorými sa klient EZU bude po 14. júli 2008 hlásiť do systému EZU. Do tohto dátumu bude klient EZU používať na doručenie podaní súčasný bezpečnostný predmet (GRID karta). <o:p></o:p>

    <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Klient EZU, ktorý vykonáva podania v mene viacerých odvádzateľov poistného, bude používať len jeden bezpečnostný predmet, v súlade s oprávneniami pre každého odvádzateľa poistného, v mene ktorého je poverený vykonávať činnosti v systéme EZU.<o:p></o:p>

    <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Klientovi EZU ktorému nový bezpečnostný predmet (Prístupová GRID karta), už bol zaslaný za prvého odvádzateľa poistného, po prihlásení za ďalšieho odvádzateľa poistného a po vyplnení formulára a potvrdení správnosti údajov systém EZU overí registráciu, informuje ho o tom a priradí mu na už zaregistrovaný nový bezpečnostný predmet oprávnenia na činnosť v mene ďalšieho odvádzateľa poistného. Tento postup sa zopakuje za všetkých odvádzateľov poistného. <o:p></o:p>

    <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">V prípade nesúladu povinných kontrolovaných údajov, bude klient EZU o tomto informovaný a vyzvaný, aby navštívil pobočku Sociálnej poisťovne, kde sa musí preukázať povereniami na vykonávanie činností v systéme EZU od všetkých odvádzateľov poistného, v mene ktorých tieto činnosti vykonáva.<o:p></o:p>

    <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Na jeden súčasný bezpečnostný predmet (GRID karta) je možné vydať len jeden nový bezpečnostný predmet (Prístupová GRID karta). <o:p></o:p>

    <LI class=MsoNormal style="TEXT-ALIGN: justify; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Odvádzatelia poistného (zamestnávatelia) budú osobitne listom informovaní o menovitých zoznamoch klientov EZU, ktorým boli pridelené nové bezpečnostné predmety na doručovanie podaní v mene odvádzateľa poistného.<o:p></o:p>
  • Odvádzatelia poistného (zamestnávatelia) sú povinní, bez zbytočného odkladu po obdržaní uvedeného listu, oznámiť Sociálnej poisťovni akékoľvek požadované zmeny a iné úpravy súvisiace s vydaním bezpečnostných predmetov pre klientov EZU, ktorých poverili na vykonávanie činností v systéme EZU.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Veríme, že nová a kvalitnejšia Prístupová GRID karta spolu s jednoznačnejšou identifikáciou prispeje k zlepšeniu Vašej práce.<o:p></o:p>
V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte na tel.čísle: 02/59 248 988 alebo na e-mailovej adrese odd.08@socpoist.sk<o:p></o:p>

Toľko zo stránky SP. Po prečítaní mne z toho vyšlo, že keď spracovávam externe mzdy pre viac firiem, tak grid karta bude vystavená na moje r.č. ako oprávnenú osobu vykonávať činnosti v EZU. Ale čo v prípade, ak pre jednu z firiem už nebudem spracovávať mzdy? Ako sa dostane nový spracovávateľ do systému EZU? Majú to dobre premyslené vôbec? Alebo nový spracovávateľ miezd bude musieť absolvovať procedúru registrácie nanovo? Ako ak grid karta bude u mňa, nakoľko ju potrebujem aj v ostatných firmách?
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.05.08 at 11:18
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dobrý postreh.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
Dobrý postreh.
Vôbec mi to nedáva logiku. Nový mzdár sa jednoducho nedostane do systému, nakoľko ja grid kartu nevydám z ruky. Na druhej strane môže dôjsť ak k zneužitiu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith Pozri príspevok
Vôbec mi to nedáva logiku. Nový mzdár sa jednoducho nedostane do systému, nakoľko ja grid kartu nevydám z ruky. Na druhej strane môže dôjsť ak k zneužitiu.
Rovnaký problém bude ak ukončím PP a GriD kartu si zoberiem so sebou, lebo je moja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať