Zavrieť

Porady

Zmena GRID kariet na SP

Dnes sociálka mení na celom Slovensku grid karty. Nejedná sa o spam ani hoax, prihláste sa a uvidíte. Iba upozorňujem, že môžu nastať problémy s prihlasovaním.

Samozrejme, že bez akéhokoľvek upozornenia.
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

books Pozri príspevok
Dobrý deň,ja mám taký problém.
Keď vytvorím RL FO-prihláška(odhlášku mi zoberie,lebo ju vytvorím už z existujúcej prihlášky),tak mi ho nechce uložiť a vyhadzuje,že mám zle uvedený štát a štát pracoviska.Skúšala som to rôzne vypísať aj doplniť a stále nič,nakoniec som ich vypísala v počítači a poslala poštou.
Neviete,čo to znamená a viete mi poradiť?
Ď.
Už som na to prišla,kde som mala ešte doplniť ten štát a to v odstavci: 10.Obdobie poistenia (zamestnanec+SZČO+DPO+FO,za ktorú platí štát) je kolonka,kde je napísané Výkon práce v štáte a tam treba dopísať SK a potom mi to zobralo. Som rada.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

zuzana Pozri príspevok
Čo sú zase nové výkazy do sociálky???Ako sa mi otvoril výkaz vidím ze uz to nevyplňa samostatne ale treba všetko ručne IP, UP, Rfsol.??
Za mesiac 7/2008 sú už nové výkazy
len treba pri ich manuálnom vypisovaní dať pozor - pri MV treba prekliknúť z opravného na riadny výkaz a z DIČ na IČZ a pri prílohe z rod. čísla na IČZ - nevedela som to upraviť a stiahnuť v takej podobe zo stránky SP.
Naposledy upravil abel : 27.08.08 at 14:11
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dnes som bola na pobočke SP vybaviť si EZU už pre všetky firmy - vlastne rozšírenie mojej právomoci Trvalo to cca 10 minút, ale na podpis protokolu od šéfa sme čakali 2 hodiny. Mali problém s výstupom na tlačiarni a tak to šéf odmietol podpísať - namiesto na 2 strany to napísalo na 3. Ja som teraz zaslala RLFO a tiež mi ho vytlačilo na 2 strany !!!! doteraz som to mala krásne bez problémov. Netuším, ako by som si to mala upraviť.....
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Idú Vám dnes odosielať odhlášky do SP? J
0 0
Martina Mrmusová Martina Mrmusová
A ak mi zatiaľ neprišla nová grid karta? Písali, že mali problémy s doručovaním, ale mne poštou nič neprišlo?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Po všetkých peripetiách som si pred chvíľou pozrela odoslané registračné listy na SP a čo nevidím . Všetky pokusy , ktoré sa javili ako nesprávne , mám akceptované , takže som jednu zamestnankyňu dnes odhlásila cca 5 x. A to som po viacerých pokusoch aj bola na pobočke v KE . kde mi vôbec nevedeli poradiť čo mám robiť a vrchol toho bolo , že pracovníčka ani nevedela , ako sa RL FO vôbec vyplňuje. A to som už bola v nepríčetnosti. Podarilo sa mi jeden RL stornovať cez EZU ale ďalšie nejdú. Čo s tým mám urobiť? Moje nervy.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Martina Mrmusová Pozri príspevok
A ak mi zatiaľ neprišla nová grid karta? Písali, že mali problémy s doručovaním, ale mne poštou nič neprišlo?

áno, boli problémy, ani mne karta nedošla, volala som na našu pobočku, čo s tým. Dozvedela som sa, že pošta veľa kariet povracala ústrediu SP v Bratislave. Tá ich v súčasnosti rozposlala na pobočky SP. Bola som si ju vyzdvihnúť na našej pobočke. Tam som videla kopu vrátených listov. Takže len zavolaj pobočke. Ja zatiaľ kartu nemám, lebo po otvorení obálky sme spolu s milou paňou na SP zistili, že karta bola poškodená. Chcela mi vydať novú, ale boli s tým nejaké problémy. Videla som, že sa naozaj snažila, ale asi tak ako sa my trápime s ich systémom, tak ak ony. Takže v utorok tam idem ešte raz, ale predtým určite zavolám....
0 0
Martina Mrmusová Martina Mrmusová
Ďakujem, ešte som tam nevolala, ani som tam nebola, tak som zvedavá čo povedia mne.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dnes sa znovu trápim s odoslaním mesačného výkazu.
Hlási mi toto:
citujem:
Chyby :
Rodné číslo s poradovím číslom riadku 14 : Kontrolná číslica nevyhovuje kontrole modulo 11

V tom rodnom čísle žiadna chyba nie je, tak neviem.

Aspoň som sa pobavila, aký majú pravopis ...poradovím...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zase to nefunguje, som v práci po dvoch týždňoch a nechcem sa rozčulovať, ale....

Potrebujem napraviť svoju chybu, podarilo sa mi prihlásiť dohodára ako riadneho zamestnanca, takže musím zrušiť prihlášku a nanovo ho prihlásiť a nejde to. Úžasný systém...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
cloe Pozri príspevok
Dnes sa znovu trápim s odoslaním mesačného výkazu.
Hlási mi toto:
citujem:
Chyby :
Rodné číslo s poradovím číslom riadku 14 : Kontrolná číslica nevyhovuje kontrole modulo 11
V tom rodnom čísle žiadna chyba nie je, tak neviem.

Aspoň som sa pobavila, aký majú pravopis ...poradovím...
Mno, v niektorých RČ je kontrolná číslica stanovená skutočne nesprávne.
K výpočtu sa používa tzv. Modulo 11 (ak ťa to zaujíma, prikladám tabuľku - funguje aj pre IČO).

Keď sme v r. 1988 prechádzali so mzdami na VT, tiež nám niektoré RČ program ignoroval, vraj pre nesprávny modul. Nakoniec sme sa dozvedeli, že RČ narodených do konca roka 1985 sú mnohé nesprávne vypočítané.

PS: tabuľka je chránená heslom - len kvôli vzorcom (ENTER).

Na wikipédii som ešte "vygúglila" toto:

Prvních šest číslic popisuje datum narození ve formátu rrmmdd (např. 701020 označuje datum narození 20. října 1970), přičemž ženy mají k měsíci připočteno 50 (tzn. 706020 označuje ženu narozenou 20. října 1970). Zbytek rodného čísla odlišuje lidi narozené ve stejný den a zpravidla se odděluje lomítkem.

Do 1. ledna 1954 za lomítkem následovaly právě jen tři cifry, poté přibyla čtvrtá číslice, která slouží ke kontrole platnosti, jako kontrolní číslice.
Čtvrté číslo se doplní tak, aby celé rodné číslo bylo beze zbytku dělitelné jedenácti (tzv. modulo); na posledním místě rodného čísla je tak zbytek po dělení devítimístného rodného čísla číslem jedenáct. (Dělitelnost jedenácti lze snadno zkontrolovat i zpaměti: kritériem dělitelnosti jedenácti je rozdíl součtu cifer na sudých a lichých místech a jeho dělitelnost jedenácti, např. u čísla 736028/5163 je součet číslic na lichých místech 7 + 6 + 2 + 5 + 6 = 26, součet číslic na sudých místech 3 + 0 + 8 + 1 + 3 = 15, rozdíl 26 − 15 = 11 je dělitelný jedenácti, takže celé rodné číslo je dělitelné jedenácti a tedy formálně platné.).
Z tohoto pravidla existuje výjimka: pokud je zbytek po dělení devítimístného čísla roven deseti (a neexistuje žádná kontrolní číslice, která by splňovala předchozí podmínku), jako kontrolní číslice se použije nula (a celé rodné číslo pak dělitelné jedenácti není).
Například: RČ 840501/1330: 840501133 mod 11 = 10 (a 8405011330 mod 11 = 1).
Tato výjimka však byla použita jen zhruba u 1000 RČ, přidělování takových rodných čísel bylo roku 1985 podle interního předpisu FSÚ Č. Vk. 2898/1985 ukončeno; není však vyloučeno, že se v minimálním počtu vyskytla i po tomto roce.
Naposledy upravil Rozalka : 09.09.08 at 20:24 Dôvod: doplnenie "vygúgleného" textu
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Mno, v niektorých RČ je kontrolná číslica stanovená skutočne nesprávne.
K výpočtu sa používa tzv. Modulo 11 (ak ťa to zaujíma, prikladám tabuľku - funguje aj pre IČO).

Keď sme v r. 1988 prechádzali so mzdami na VT, tiež nám niektoré RČ program ignoroval, vraj pre nesprávny modul. Nakoniec sme sa dozvedeli, že RČ narodených do konca roka 1985 sú mnohé nesprávne vypočítané.

PS: tabuľka je chránená heslom - len kvôli vzorcom (ENTER).

Na wikipédii som ešte "vygúglila" toto:

Prvních šest číslic popisuje datum narození ve formátu rrmmdd (např. 701020 označuje datum narození 20. října 1970), přičemž ženy mají k měsíci připočteno 50 (tzn. 706020 označuje ženu narozenou 20. října 1970). Zbytek rodného čísla odlišuje lidi narozené ve stejný den a zpravidla se odděluje lomítkem.

Do 1. ledna 1954 za lomítkem následovaly právě jen tři cifry, poté přibyla čtvrtá číslice, která slouží ke kontrole platnosti, jako kontrolní číslice.
Čtvrté číslo se doplní tak, aby celé rodné číslo bylo beze zbytku dělitelné jedenácti (tzv. modulo); na posledním místě rodného čísla je tak zbytek po dělení devítimístného rodného čísla číslem jedenáct. (Dělitelnost jedenácti lze snadno zkontrolovat i zpaměti: kritériem dělitelnosti jedenácti je rozdíl součtu cifer na sudých a lichých místech a jeho dělitelnost jedenácti, např. u čísla 736028/5163 je součet číslic na lichých místech 7 + 6 + 2 + 5 + 6 = 26, součet číslic na sudých místech 3 + 0 + 8 + 1 + 3 = 15, rozdíl 26 − 15 = 11 je dělitelný jedenácti, takže celé rodné číslo je dělitelné jedenácti a tedy formálně platné.).
Z tohoto pravidla existuje výjimka: pokud je zbytek po dělení devítimístného čísla roven deseti (a neexistuje žádná kontrolní číslice, která by splňovala předchozí podmínku), jako kontrolní číslice se použije nula (a celé rodné číslo pak dělitelné jedenácti není).
Například: RČ 840501/1330: 840501133 mod 11 = 10 (a 8405011330 mod 11 = 1).
Tato výjimka však byla použita jen zhruba u 1000 RČ, přidělování takových rodných čísel bylo roku 1985 podle interního předpisu FSÚ Č. Vk. 2898/1985 ukončeno; není však vyloučeno, že se v minimálním počtu vyskytla i po tomto roce.
Rozalka, ty si skrátka poklad. Vypísala som tam to rodné číslo pre kontrolu a vyzerá, že to modulo11 nie je OK. A čo teraz? Ako to riešiť?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Neviem, čo s tým tvojim prípadom. Skúšala som doplniť RČ mojej rodiny, všetkým to funguje, len mne nie, zatiaľ naše MVP zasielame "papierové", našťastie.
Doteraz to fungovalo? lebo ten modul používali aj predtým...
Na tvojom mieste by som zašla na SP - nakoniec, zato nič nedáš.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
No, práveže toho zamestnanca som mala aj v predchádzajúcom mesiaci a to mi nejde do hlavy, prečo mi pred tým MV akceptovali.
Popýtam sa na SP.
Ďakujem ti. Chcela som ti prideliť bodík ale nedá sa. Že musím aj niekomu inému
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Možno majú prísnejšiu kontrolu, veď vieš, že majú nový výkaz a možno už konečne ich stránka pracuje.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

cloe Pozri príspevok
Dnes sa znovu trápim s odoslaním mesačného výkazu.
Hlási mi toto:
citujem:
Chyby :
Rodné číslo s poradovím číslom riadku 14 : Kontrolná číslica nevyhovuje kontrole modulo 11

V tom rodnom čísle žiadna chyba nie je, tak neviem.

Aspoň som sa pobavila, aký majú pravopis ...poradovím...
Rozalka Pozri príspevok
Mno, v niektorých RČ je kontrolná číslica stanovená skutočne nesprávne.
K výpočtu sa používa tzv. Modulo 11...
cloe Pozri príspevok
... Vypísala som tam to rodné číslo pre kontrolu a vyzerá, že to modulo11 nie je OK. A čo teraz? Ako to riešiť?
Rozalka Pozri príspevok
Neviem, čo s tým tvojim prípadom. Skúšala som doplniť RČ mojej rodiny, všetkým to funguje, len mne nie, zatiaľ naše MVP zasielame "papierové", našťastie.
Doteraz to fungovalo? lebo ten modul používali aj predtým...
Na tvojom mieste by som zašla na SP - nakoniec, zato nič nedáš.
cloe Pozri príspevok
No, práveže toho zamestnanca som mala aj v predchádzajúcom mesiaci a to mi nejde do hlavy, prečo mi pred tým MV akceptovali.
Popýtam sa na SP...
K diskusii o rodných číslach si dovolím pridať jednu informáciu o "pravidlách hry" s rodnými číslami vyplývajúcich zo všeobecne záväzných predpisov. Odporúčam nazrieť do zákona 301/1995 Z.z. o rodnom čísle.
V zákone je uvedené aj to, ako treba postupovať, ak sú pochybnosti o správnosti rodného čísla alebo rodné číslo nespĺňa podmienku "modulo 11".
Odporúčam preto čítanie tohoto zákona na skrátenie prípadných sychravých jesenných večerov.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Už zasa sa neviem dostať k odhláške zamestnanca, keď tam zadám rodné číslo a dám hľadať vypisuje nasledovné:


Pristúpili ste na neznámu stránku. Administrátor systému bol informovaný.
Prejdite na hlavnú stránku.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ninna Pozri príspevok
Už zasa sa neviem dostať k odhláške zamestnanca, keď tam zadám rodné číslo a dám hľadať vypisuje nasledovné:


Pristúpili ste na neznámu stránku. Administrátor systému bol informovaný.
Prejdite na hlavnú stránku.

Včera mi to išlo, dnes mám taký istý problém.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

To je des tieto nové gridky!
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Tak dnes som sa aj ja poriadne nahnevala. Potrebovala som prihlásiť dohodára a .... - problém. Keď sme mali možnosť prihlásiť sa aj starou kartou, nemala som problém prihlásiť sa ani s novou. Teraz keď je už len nová, absolútne ma odmieta. "Nie som oprávnený užívateľ". Zadávam všetky potrebné údaje podľa požiadaviek SP. Je to na porazenie. Len teraz vás všetkých chápem, ktorí nadávate na nové G-karty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať