Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

nasla som tuto staru diskusiu, podla toho, by to malo este platit, aj ked je to starsieho data...
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-412.html
0 0
joseph0307 joseph0307

joseph0307 je offline (nepripojený) joseph0307

korduľa Pozri príspevok
nasla som tuto staru diskusiu, podla toho, by to malo este platit, aj ked je to starsieho data...
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-412.html
Ďakujem za info. Ešte by ma potešilo keby si napísala, čo Ti povedali na sociálnej poisťovni.
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

plati sa len ZP, dan a urazove poistenie
0 0
joseph0307 joseph0307

joseph0307 je offline (nepripojený) joseph0307

korduľa Pozri príspevok
plati sa len ZP, dan a urazove poistenie
Stále mi to vŕta hlavou. Prečo by sa nemalo platiť, keď ide o mesiac, v ktorom pracoval zamestnanec.
Ide fakt asi o tú fintu
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ale on nepracoval, on bol cely mesiac PN a podla §140 ods 2,neplati poistne ani zamestnavatela ani zamestnanec - do SP, /len urazove/, kedze napriklad teraz v dec. nepracoval ale bol PN cely mesiaca a budu dostavat vianocne tak z toho neplati do SP
0 0
joseph0307 joseph0307

joseph0307 je offline (nepripojený) joseph0307

korduľa Pozri príspevok
ale on nepracoval, on bol cely mesiac PN a podla §140 ods 2,neplati poistne ani zamestnavatela ani zamestnanec - do SP, /len urazove/, kedze napriklad teraz v dec. nepracoval ale bol PN cely mesiaca a budu dostavat vianocne tak z toho neplati do SP
Ak ide o vianočný príspevok a je PN, tak tomu rozumiem, ale Ty si vravela o doplatku za mesiac, kedy pracoval
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

to bol priklad, ale kedze by sa konkretne v tomto pripade doplacal rozdiel a musi sa vyplatit v dec. tak v tom mesiaci nebude platit rozdiel, mozem urobit opravne prehlady, vykazy ale doplatit to tak ci tak musim teraz v 12-tom mesiaci, na a kedze pn-kuje tak sa postupuje podla toho paragrafu,
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

korduľa Pozri príspevok
to bol priklad, ale kedze by sa konkretne v tomto pripade doplacal rozdiel a musi sa vyplatit v dec. tak v tom mesiaci nebude platit rozdiel, mozem urobit opravne prehlady, vykazy ale doplatit to tak ci tak musim teraz v 12-tom mesiaci, na a kedze pn-kuje tak sa postupuje podla toho paragrafu,
to som teda dobre zamotala. uz som asi vypnuta....ked spravim opravne tak sa mu samozrejme vyplati rozdiel uz v cistom takze to je pase. ja len, ak by sa to vyplatilo napriklad ako odmena, co by islo do decembra.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcela by som sa opýať, umožňuje Pohoda elektronické zasielanie mesačných výkazov do zdravotných poisťovní, (niečo podobné ako do SP?) a príhlášky odhlášky?
ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som sa opýať, umožňuje Pohoda elektronické zasielanie mesačných výkazov do zdravotných poisťovní, (niečo podobné ako do SP?) a príhlášky odhlášky?
ďakujem
umožňuje. exportujú sa dávky 514, 601 a tie sa načítajú podobne ako v sp alebo na portáli drsr
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
dávka 601: navoliť zamestnanca (cov + prihl. alebo odhláška) pred odhláškou musí byť ukončený PP potom: mzdy/personalistika/tlač_zost/oznámenie_zam/export (pred exportom zvolíš mesiac)
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
dávka 514 - mes. výkaz: mzdy/ zvoľ obdobie/tlač_zostavy/zvoľ MV preddavkov na ZP/zvoľ typ - napr. riadny/odfajkni údaje prihl. užívateľa/export
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

čiže od 1.1.2013 by sa to malo dať robiť aj s dohodármi?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pred exportom si to katka skontroluj v náhľade
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
čiže od 1.1.2013 by sa to malo dať robiť aj s dohodármi?
veď je nový upgrade, v ktorom sú napr. nové rlfo do sp platné od 27.12.12 ale či sú tam aj zmeny ohľadom zp - netuším. zatiaľ som inštaláciu upgrade odložil.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ohľadom dohodárov a novej verzie z 19.12.12 čítaj tu: http://www.stormware.sk/pohoda/verze10200/update/
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.
pokiaľ je všetko v personalistike ok, tak po exporte dávky 601 máš zložku na zvolenom mieste v pc s názvom "OznameniaZP", v ktorej sú potom podzložky union, dôvera, všzp (ak máš takých poistencov) a po exporte dávky 514 máš v pc zložku ""ZdrPoistovne" tiež s podzložkami. a v podzložkách sú jednotlivé dávky - 601 alebo 514 ako txt súbor
Naposledy upravil srska : 27.12.12 at 16:58
export_601_514.png  
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.
skontroluj u toho zamestnanca v personalistike na karte zamestnanca - "Poistenie". tam musí byť zadaná správna zp
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať