Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

GABAZ Pozri príspevok
Robím mzdy za január v Pohode. Zatiaľ mám nastavené prechodné obdobie. Ako je vyriešené v Pohode zlúčenie zdravotných poisťovní?
Podľa mňa nijako, je potrebné v prsonalistike u zamestnancov zadefinovať novú poisťovňu: APOLLO = Dôvera, Spoločná ZP = VšZP ale treba nastaviť účtovanie v prechodnom období.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Volala som na infolinku, naozaj to treba opraviť ručne.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Dobrý deň, pracujem v programe Pohoda a prosím vás, ktorí v ňom pracujete o pomoc. Zamestnanci majú minimálnu mzdu, ako to robíte, ak potrebujete doplatiť do min.mzdy.Tento program to zdá sa mi nevie urobiť. Robím to ručne, no pri veľa zamestnancov je to zložité. Vie mi niekto poradiť?Ďakujem. Vaše rady sú nad zlato, v mnohom ste mi pomohli.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ak máš vytvorené mzdy, v odvodoch do poistenia za jednotlivých zamestnancov máš možnosť úpravy základu. Skús.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Ja to zatiaľ dávam ako doplatok, menej roboty, lebo takto ako píšeš ,by som musela doplňať každú položku poistenia.Inák sa to nedá?Vďaka.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Asi nie.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Nikto nevie či sa da s tým niečo robiť? Som vďačná za každú odpoveď.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Tak to je blbé. Ďakujem veľmi pekne aj tak.
0 0
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Ja to tiež zadávam ako doplatok do HM.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

jozka56 Pozri príspevok
Ak máš vytvorené mzdy, v odvodoch do poistenia za jednotlivých zamestnancov máš možnosť úpravy základu. Skús.
Ja to robím ako Jožka, ale ide to aj ako doplatok. Ináč asi nie.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Ďakujem všetkým
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

V Pohode by som chcela urobiť prvý krát ročné zúčtovanie dane z príjmov zamest. Mam však zamestnancov s dvoma pracovnými pomermi . Prac na nepravidelnú výpomoc a dohodu o prac.činnosti. RZ mi však chce urobiť za každý prac pomer samostatne , nie spolu za zamestnanca. Čo robím zle?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U jedného zamestnanca sa dá v personalistike nahodiť iba jeden druh PP, tak preto máš 1 zamestnaca 2x v personalistike, program ich vníma ako rôzne osoby, preto 2 RZ. Môj názor. Ale môžeš si pomôcť, ak v záložke dane a poistné vyznačíš príjem akože od iného zamestnávateľa. To urobíš napr. pri PP na PZ, ale potom RZ nemôžeš robiť pre toho istého zamestnanca, ktorý je na DoPČ.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

jozka56 Pozri príspevok
U jedného zamestnanca sa dá v personalistike nahodiť iba jeden druh PP, tak preto máš 1 zamestnaca 2x v personalistike, program ich vníma ako rôzne osoby, preto 2 RZ. Môj názor. Ale môžeš si pomôcť, ak v záložke dane a poistné vyznačíš príjem akože od iného zamestnávateľa. To urobíš napr. pri PP na PZ, ale potom RZ nemôžeš robiť pre toho istého zamestnanca, ktorý je na DoPČ.
Je to tak. Musíš vytlačiť 2x ročné zúčtovanie, a potom to zrátať a vpísať do jedného. Tak isto by si robila, keby chcel zamestnanec, ktorý má HPP aj dohodu Potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Ďakujem. Skúsim to dopísať pod jeden prac.pomer. Uvidím. Ak nie tak prepisovačka z dvoch tlačív do jedného. Len je to také kostrbaté. Ešte že ich mám jen 8-mich.
Pekný večer
0 0
alex777 alex777

alex777 je offline (nepripojený) alex777

jozka56 Pozri príspevok
U jedného zamestnanca sa dá v personalistike nahodiť iba jeden druh PP, tak preto máš 1 zamestnaca 2x v personalistike, program ich vníma ako rôzne osoby, preto 2 RZ. Môj názor. Ale môžeš si pomôcť, ak v záložke dane a poistné vyznačíš príjem akože od iného zamestnávateľa. To urobíš napr. pri PP na PZ, ale potom RZ nemôžeš robiť pre toho istého zamestnanca, ktorý je na DoPČ.
ja to robím tak isto. z DoPČ si vytlačím potvrdenie o príjme a potrebné údaje (príjem, poistné, zálohu na daň) vložim k HPP do položky "dane a poistné" akoby to bol príjem od iného zamestnávateľa. a spravím RZD.
0 0
AnnaK1953 AnnaK1953

AnnaK1953 je offline (nepripojený) AnnaK1953

Dochodkyňa
prosím o pomoc,
v starom programe,v ktorom som spracovávala mzdy v minulom roku som urobila pre zamestnacov ročné zúčtovanie. Od januára robím mzdy v Pohode. Akým spôsobom mám dostať do výplat výsledky z RZD a prípadné nároky na zamestnaneckú prémiu, aby sa mi to korektne dostalo do štvrťročného výkazu o preddavkoch na daň? Poradíte z vlasných skúseností?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Keď budeš mať vystavenú mzdu za daný mesiac, v poslednej záložke, kde je uvedená zrazená daň zo mzdy, máš kolonku ročné zúčtovanie, ročné zúčtovanie zamestnanecká prémia a ročné zúčtovanie daňový bonus. Tam si pozapisuješ čiastky a tie ti bude ťahať do prehľadu.
0 0
AnnaK1953 AnnaK1953

AnnaK1953 je offline (nepripojený) AnnaK1953

Dochodkyňa
Kája. Pozri príspevok
Keď budeš mať vystavenú mzdu za daný mesiac, v poslednej záložke, kde je uvedená zrazená daň zo mzdy, máš kolonku ročné zúčtovanie, ročné zúčtovanie zamestnanecká prémia a ročné zúčtovanie daňový bonus. Tam si pozapisuješ čiastky a tie ti bude ťahať do prehľadu.
Ďakujem, moc si mi pomohla. To vieš,učeň-mučeň. Robila som mzdy 10 rokov v Olympe z Krosu, ale šéfovi sa to zdalo drahé a prešiel na iný soft, tak začínam od začiatku. Tu obyčajne nájdem vždy pomoc lepšie ako na hotline. Ešte raz vďaka.
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Prajem pekný deň,
potrebujem poradiť ohľadne RZD v Pohode. Ako nastaviť, aby zamestnancovi uplatnilo zamestnaneckú prémiu len za časť roka.

V záložke Dane a poistné má zamestnanec nastavené:
- daňovník (podpísal vyhlásenie) od 8/2009
- poistenie všetko od 8/2009
- príjem, zálohy na daň a poistné u iného zamestnávateľa od 1/2009 do 1/2009

=> čiže by mu malo zobrať na výpočet ZP spolu 6 mesiacov, ale vypisuje na RZ všetkých 12 mesiacov

Ako riešite podobný problém?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať