Zavrieť

Porady

Problém PN

Poprosím niekoho, komu sa stal podobný problém o pomoc.

Náš zamestnanec v inom meste (naša pobočka) mal pracovný úraz (ľahký prac.úraz PN9KD), ja som si povinnosť voči SP splnila vyplnením oznámenia o prac. úraze aj zápisnicou škodovej komisii, poslala som to tak ako som mala-všetkým.
Zamestnanec mi mal doručiť PN, avšak už 4-týždne ma presviedča, že poslal aj fotokópiu 2-hý raz.Nemám ani začiatok a ani koniec PN.
Jeho obvodná (neviem kto to je -na opačnej časti SR) údajne PN poslala na SP , asi v mieste bydliska nášho zamestnanca.
Uvedný zamestnanec začal u nás pracovať od 1.2.2005 t.j. nemá nárok na dovolenku (žeby som mu pokryla tých 6PD -nakoľko nemám PN), na to aby mal Neplatené voľno je už po termíne nahlásiť prerušenie na SP.
Na SP u nás som sa pýtala a PN sa tam nenachádza.
Teraz rozmýšlam ako mu vysporiadam mzdu v marci, takže ak sa už niekto stretol s podobným prípadom, budem rada.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ste "zlatý" , to mi fakt niekto nevie poradiť? Ja sa už ani s tým nešťastníkom, ktorého sa to týka neviem spojiť, pre istotu vypol mobil. (ale čo s tými dňami?)

    Apropó PN existovala na neho náš pracovník BOZP, ktorý robil aj zápis pre IBP ju videl, ale v tom čase už začiatok "bol odoslaný".

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Bionda, Bionda, vyplácam až keď mám papier v ruke. Neviem Ti poradiť, ale skús cez zdravotnú poisťovňu zistiť ktorá lekárka si na neho píše tzv. "kapitáciu", tá by mu mala aj vystavovať PN. A spoj sa s lekárkou. Ale si sa nadrobila.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Bionda
    Ste "zlatý" , to mi fakt niekto nevie poradiť? Ja sa už ani s tým nešťastníkom, ktorého sa to týka neviem spojiť, pre istotu vypol mobil. (ale čo s tými dňami?)

    Apropó PN existovala na neho náš pracovník BOZP, ktorý robil aj zápis pre IBP ju videl, ale v tom čase už začiatok "bol odoslaný".
    Bionda a aká dlhá je tá PN - viac ako 10 dní? Ja by som mu zaplatila až vtedy, ak by mi dal papier do ruky, aspoň mne sa tak dá urobiť v programe, že zadám ručne PN , ja by som mu ju zadala v dňoch, v peniazoch 0,- a potom keby mi doručil papiere , tak by som mu ju preplatila. Ja som mala niečo podobné , nedoručil mi začiatok ten , čo patrí mne, bola som sa radiť na soc. poisťovni a boli veľmi ochotní , poradili mi , nech ho pošlem ku nim , požičali mu ten papier , čo tam poslal lekár, on si ho prefotil a to mi potom priniesol .

    Takže moja rada , choď s tým problémom na SP a ak sú tam takí ochotní ako u nás tak ti určite správne poradia.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Muška
    Bionda, Bionda, vyplácam až keď mám papier v ruke. Neviem Ti poradiť, ale skús cez zdravotnú poisťovňu zistiť ktorá lekárka si na neho píše tzv. "kapitáciu", tá by mu mala aj vystavovať PN. A spoj sa s lekárkou. Ale si sa nadrobila.
    prudký súhlas. ako môžeš preboha niečo posielať na sociálku, ak nemáš v hrsti náležité doklady? dúfam, že toto ťa poučí...nikdy never nikomu a ničomu akonáhle sa jedná o pn-ky, tobôž nie o pracovné úrazy...teba budú ťahať za fusaklu...

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    keď sa zamestnanec vyhovára, že poslal PN, ja by som sa tiež vyhovoril, že mi ju nedal a hotovo. Keď mal úraz, tak to je v poriadku, hlásenie bolo poslané, a preto nemusí maródovať a brať náhradu mzdy alebo dávky, že..

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ľudia dobrí, ja som mu zatiaľ PN nepreplatila(práve preto ma to tlačí a ja stále tvrdím,že až keď bude PN -"poukaz na peniažky", tak mu ich vyplatím), mne ide o tie dni a fond prac. času .
    Znalec ako sa tak pozerám na ten tvoj návrh , začína sa mi to pozdávať (to s tou nulou a PN). Na margo tej SP, som s nimi volala a oni jeho PN nemajú, takže predpokladám, že pani doktorka to asi poslala na SP v mieste bydliska a nie kde sme hlásený mi ako zamestnávateľ.
    Karkulka, ohladne tvojho názoru som skúšala či by to neprešlo, ale z právne hľadiskaa zo zákona a BOZP mám povinnosť do 3-och dní nahlásiť telefonicky a do 8 dní písomne. To je povinnosť akonáhle máte hlásený pracovný úraz. Však naši z firmy boli u dotyčného doma. Ten pracovný úraz bol aj tak čiastočne jeho vina a v tom tlačive som mu aj = zavinenia pridelila a jasné, že som aj pripísala, že PN dodnes nedoručená s výkričníkom a nech si to riešia oni s ním.
    Znalec tvoj názor sa mi akosi pozdáva, skúsim to či program to zhltne, nie som si s tým 100% istá, ale za pokus to určite stojí.
    Vďaka, vedela som , že sa niekto nájde! Ste fajn banda.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    musíme si pomáhať ...

    Dosť je ten náš chlebík každodenný drina.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.