Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Iconka Pozri príspevok
trochu vymokli, ale uz su zase v pohode
tradične prekrásne
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

Iconka Pozri príspevok
Oliwa, dakujem
Engo sa mi moc neosvedcilo, tak som sa vratila ku kristalonu, okrem toho este daslie hnojivo len na surfinky, AB na izbove kvety a este im davam aj ked hnojim orchidee, tak ich polievam raz za cas tymto...a hnojim ako ma napadne, ziadne pravidlo, napr. ze v pondelok take, v utorok take, proste ako ma napadne
A ja som uz chcel kupovat Engo, lebo mi dochadza origo na surfinky od Agra...,takze radsej ostanem pri tom istom.Neskusal niekto kuracince, alebo kravsky hnoj v ganuliach ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

rastino7 Pozri príspevok
A ja som uz chcel kupovat Engo, lebo mi dochadza origo na surfinky od Agra...,takze radsej ostanem pri tom istom.Neskusal niekto kuracince, alebo kravsky hnoj v ganuliach ?
Kde chceš zbierať prosím Teba v centre Nitry kuracince???
Alebo máš utajovaný zdroj?
Kravský hnoj som v záhradkárskych potrebách videla ale nie v ganuliach, ale len v granuliach...
Mimochodom, pred 2 rokmi som hnojila surfínky Engom na surfínky a boli krásne. Kým ich nenapadli mušky či vošky.
A gratulujem k pestovateľským úspechom. Normálne by som ťa navrhla v kategórii mužov na Porade na titul "surfista" roka...
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

aaale noo, ved kazdy sa moze seknut pri pisani,....a kedze byvam v panelaku, tak myslel som nieco od Agrony - slepacince(dal by som sem konkretnu adresu ,ale nechce mi to pridat), skus dat do google
0 0
LukaškoPaľko LukaškoPaľko

LukaškoPaľko je offline (nepripojený) LukaškoPaľko

Ahojte,

tento rok som sa rozhodla pestovať na balkóne len surfínie a pelargónie. S odstraňovaním odkvitnutých kvietkov je makačka ale pohľad stojí za to....
každý kto ide okolo, tak sa na pár minút zastaví pred našou bránou aby si zaviazal šnúrky, alebo len tak si poklebetil...
Mám len jeden problém a to s bielo fialovými, stonky sa stávajú ako keby dutými a listy žltnú, pritom sa o ne starám tak ako aj o všetky ostatné, pripájam aj obrázok. Ak s tým máte skúsenosti tak mi prosím poradte

Vierka
okolo domu 002.jpg  
okolo domu 039.jpg  
1/1
12 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

LukaškoPaľko Pozri príspevok
Ahojte,

tento rok som sa rozhodla pestovať na balkóne len surfínie a pelargónie. S odstraňovaním odkvitnutých kvietkov je makačka ale pohľad stojí za to....
každý kto ide okolo, tak sa na pár minút zastaví pred našou bránou aby si zaviazal šnúrky, alebo len tak si poklebetil...
Mám len jeden problém a to s bielo fialovými, stonky sa stávajú ako keby dutými a listy žltnú, pritom sa o ne starám tak ako aj o všetky ostatné, pripájam aj obrázok. Ak s tým máte skúsenosti tak mi prosím poradte

Vierka
keby som išla okolo ja s mojou rodinou tak budem zaväzovať šnúrky a nášmu psovi prekráááásne
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Len tak som ich cvakla
P1040112.jpg  
7 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Iconka Pozri príspevok
Len tak som ich cvakla
No paráda!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Asi by si potrebovala /teda Tvoje surfínie/ väčšie okno...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Začali mi žltnúť listy na surfínie, vraj mám zvýšiť kyslosť pôdy.. Neviete, čo je na to dobré?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
ewita, bud si preliala a ak nie, tak zvys prisun zeleza
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ewita888 Pozri príspevok
Začali mi žltnúť listy na surfínie, vraj mám zvýšiť kyslosť pôdy.. Neviete, čo je na to dobré?
Hnojivo na surfínie - dodá im všetko, čo potrebujú, vrátane železa.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekny vecer,

takze konecne sa mozem pochvalit i ja svojimi muskatikmi, doteraz mi chlapci nemali cas to pripravit, ta kto chce nech sa pozrie, ostatne mam v albumoch:
045.jpg  
046.jpg  
079.jpg  
081.jpg  
082.jpg  

086.jpg  
1/1
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Krasne. A to este aj teraz tak krasne kvitnu? Moje boli cez leto celkom obstojne, ale teraz uz kvitnu ovela menej. Uz sa asi pripravuju na zimne ubytovanie a povedali si, ze je skoda sa namahat.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

VieraPopluharova Pozri príspevok
Pekny vecer,

takze konecne sa mozem pochvalit i ja svojimi muskatikmi, doteraz mi chlapci nemali cas to pripravit, ta kto chce nech sa pozrie, ostatne mam v albumoch:
Existuje samostatná téma pre muškáty - Aby muškáty boli pýchou našich okien
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Aj vy sa uz tak neviete dockat jari ako ja? Isto ano. Preto sa mozete spolu so mnou pokochat v novinkach surfinii...snad sa budu dat aj kupit ...
news.jpg  
3 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ani nehovor... v nedelu bolo u nas tak teplo, ze som stravila cely den v zahradke (jarne upratovanie nafúkaného lístia a podobne)... manzel mi dosiel oznamit, ze je januar, takze oficialne je stale zima...)))))
vrba mi uz "kvitne"... uz nech je tá jar!!! tiez sa neviem dockat
0 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mi nebude niekto vediet poradit, surfinie mame nadherne kazdy rok ale asi tak do konca jula, ale potom listi ozltnu a rastu len take malinke pritom ich hnojim vzdy rovnako a aj polievam. Fakt si uz nevieme dat rady lebo ich mame od konca aprila a tie tri mesiace su nadherne.Dakujem za akukolvek radu.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
mistinka, to je tazko takto povedat..kolko rokov sa to uz opakuje? cim hnojis?ako casto polievas? na akom stanovisti su? hladala si skodcov? mas dost zelezite hnojivo?...
0 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

No su na priamom slnku niektore, ine su zavesene pod balkonom, cize maju aj polotien, polievam aj rano aj vecer, hnojim argo tekute surfinie petunie, skodcov nemaju, aspon som si nevsimla. Som z nich dost nestastna lebo tie tri mesiace, niekedy styri su fakt nadherne a potom im zacnu zltnut listy a blednut kvety, z nicoho nic. ja som mala pocit, ze je to tym ako prichadzala jesen, ale neviem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať