Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
matulka23 matulka23

matulka23 je offline (nepripojený) matulka23

Ahoj Iconka.

Chcela by som ťa poprosiť o radu. Dnes som nasadila surfínky do samozavlažovacích hrantíkov a neviem ako ich mám zo začiatku polievať, či polievať zhora alebo hneď polievať do hrantíku. A ako často sa polievajú hneď po nasadení?
Ďakujem
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
ahoj matulka...po nasadeni sadenic polievaj len mierne priamo do zeme, nech ich hned na zaciatok neprelejes. Podu sledu a polievaj az po preschnuti. Ja som sadila priesady pred mesiacom a to stacilo poliat tak cca 2x tyzdenne, ale teraz je uz teplota vyssia, tak to bude treba castejsie, ale staci len mierne ovlazovat podu okolo nich pokial sa prijmu. Potom uz zalievaj viac a castejsie, ale zatial stale do zeminy. Do misiek az vtedy, ked to bude pocasie vyzadovat.
0 0
matulka23 matulka23

matulka23 je offline (nepripojený) matulka23

Ďakujem veľmi pekne za radu. Ešte by som sa chcela opýtať či máš skúsenosti s granulovaným hnojivom?V návode na použitie bolo napísané, že sa má primiešať do substrátu pri sadení a postupne sa uvoľnuje asi 6 mesiacov.Tak som aj spravila, ale teraz neviem kedy mám začať používať tekuté hnojivo a začať surfínky prihnojovať. Ďakujem
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Granulovane hnojivo pridavam do vsetkych kvetin, ked ich presadzam. Davam tak cca za polievkovu lyzicu na 50-60cm korytko. Po presadeni do novej zeminy vo vseobecnosti plati, ze nemusis hnojit 6tyzdnov a potom mozes zacat.
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

otázka začiatočníka: 1. vyštipujú sa výhonky len raz? 2. kedy môžu ísť surfinky von, teraz mali týždeň, vyštipla som výhonky, tak keď budú mať 2 týždne?
ďakujem za odpoveď :-)
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Vystipovat mozes, aj nemusis. Niekto vystipne raz, niekto viackrat, podla vlastneho uvazenia. Von ich kludne mozes davat uz v tychto dnoch, zalezi kde byvas. Ak na noc hlasia chladno, daj ich na noc dnu.
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

Ďakujem za info....bývam cca 40km južnejšie ako ty :-)....okná mám orientované na juh.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Najnovsi ulovok, jedna z noviniek po ktorych som tuto sezonu tuzila a podarilo sa, mam ju
fantom.jpg  
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...fííííha, prekráááásne. Zatiaľ som to videla len v katalógu. Dúfam, že natrafím na tú krásku aj v obchode.
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

Iconka Pozri príspevok
Najnovsi ulovok, jedna z noviniek po ktorych som tuto sezonu tuzila a podarilo sa, mam ju
WOW...krásna...ja som zas neodolala, mňa by nemali ani do mesta púšťať, lebo, hneď prídem s úlovkom...už len aby sa surfinkam darilo
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Dnesny nakup





2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
pekne surfinky, ale co tam robi ten mimulus?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

... ten tam je len tak mimo , asi ako súčasť nákupu...
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

ako odpovedala Oliwa.... sucast nakupu.... a nieje pekny?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
ved to ja len tak zo srandy, je krasny, tiez som ho jeden rok mala medzi fuchsiami a bol krasny, ak nan natrafim, aspon jeden si kupim, vdacna kvetinka.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...povedzte mi niečo o kvetinke Mimulus. Kúpila som semiačka, ale ešte nikdy som ich nemala.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
ja som ju mala na severnej strane medzi fuchsiami, polievala som ich narovnako, resp. bola v samozavlazovacom kvetinaci a darilo sa jej...nenarocna
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

tak pár foto odo mňa...
6.jpg  
7.jpg  
5.jpg  
1/1
1 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

Iconka Pozri príspevok
Najnovsi ulovok, jedna z noviniek po ktorych som tuto sezonu tuzila a podarilo sa, mam ju

a mam konkurenciu
0 0
LukaškoPaľko LukaškoPaľko

LukaškoPaľko je offline (nepripojený) LukaškoPaľko

čím viac vyštipneš na začiatku tým viac ti budú rásť do šírky a budú mohutnejšie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať