Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Iconka Pozri príspevok
aktualne
fenomenálne
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

Iconka Pozri príspevok
rastino, mame ich rovnake, presne ako by som moje videla, este aj darbu mame tento rok rovnaku, teda ja mam rozne,a le najviac mam tychto..pekne ich mas

dakujem,

snazim sa ist v tvojich kolajach
Ty si tu pre nas taky vzor, ako na to...
Aku davas zeminu ? Agro pre surfinky ?
Naposledy upravil rastino7 : 22.05.11 at 11:24
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
uff, to je pocta pre mna, dukujem za pochvalu...no zeminu pouzivam aku mam prave doma, tento rok som sa snazila kupit original na surfinie, ale ked sa minula (mala som jej asi 60l(, dalsie som dosadila aj do zeminy na muskaty a nejake su aj zemine na zeleninu ...ja hovorim, ze to je vsetko len o polievani...
1 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

krásne kvetinky máte...nádherné okná

pripojím aj ja moje vzorky, síce ešte nie všetky.....a potom moje žlté potešenie...neviem, či až nie príliš husté, či som to neprehnala s tým zaštikávaním...ale som začiatočník, učím sa
mobil2 124.JPG  
mobil2 119.JPG  
mobil2 120.jpg  
kvetinky2.jpg  
1/1
5 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

a ešte žlté na začiatku a teraz...
kvetinky3.jpg  
4 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dobre su, pekne ich mas, dobre si zastipovala, tak to ma byt
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

yuyo Pozri príspevok
krásne kvetinky máte...nádherné okná

pripojím aj ja moje vzorky, síce ešte nie všetky.....a potom moje žlté potešenie...neviem, či až nie príliš husté, či som to neprehnala s tým zaštikávaním...ale som začiatočník, učím sa
Na začiatočníka /a myslím, že nielen naňho / numero uno...
Vidno, že sa o ne s láskou staráš a hnojíš ich, majú dostatok železa - tmavozelené listy - len tak ďalej až do konca sezóny...
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

ďakujem za pochvaly

Oliwa, všetko, čo viem a čo som na nich aplikovala som sa naučila tu, medzi vami...takže ďakujem za rady
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Však preto je to porada - že sa tu radí... Mne sa zasa tohto roku vďaka takýmto radám podarilo vypestovať pekné priesady rajčín... Doteraz sme ich totiž vždy kupovali - tohto roku som nejaké /prvé/ priesady kúpila a ostatné sú vlastné. No poviem Vám, že tie naše dobehli a predbehli tie kupované fólióvníkové na tržnici - sú krajšie a hlavne sú - moje, tak sa z nich vytešujeme a tešíme sa na prvú úrodu...
Budúci rok som rozhodnutá predpestovať si už len vlastné...
Viem, že by to "trebalo" dať radšej do témy o rajčinách, ale jednoducho mi to "nedalo", tak to dávam mimotémy...
Naposledy upravil Oliwa : 26.05.11 at 12:42
0 0
Dália Dália

Dália je offline (nepripojený) Dália

Ahojte, máte všetci ozaj krásne surfínky. Ja som sa tento rok tiež rozhodla a kúpila som si červené. Mám iba jeden kvetináč, lebo viac už na balkón nezmestím, ale mám z neho veľkú radosť.
27052011191[1].jpg  
27052011188[1].jpg  
1/1
4 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Prihodim aj ja nieco ako sa mi dari ... este som ani nehnojil ... mozno to bude zeminou... su v nej pridane take kamienky.



7 0
narnia2404 narnia2404

narnia2404 je offline (nepripojený) narnia2404

Su prekrasne. ako ich zastikavate? kolko asi? a ake su to tie truhliky? dakujem.
0 0
narnia2404 narnia2404

narnia2404 je offline (nepripojený) narnia2404

yuyo Pozri príspevok
a ešte žlté na začiatku a teraz...
Su prekrasne. ako ich zastikujete a kolko asi? a ake su to truhliky?
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

narnia2404 Pozri príspevok
Su prekrasne. ako ich zastikavate? kolko asi? a ake su to tie truhliky? dakujem.
ujo google poradi co je to truhlik


ked som ich kupil uplne som ich skosil nenechal ani jeden kvet a ani puk.
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

narnia2404 Pozri príspevok
Su prekrasne. ako ich zastikujete a kolko asi? a ake su to truhliky?
No zaštikujem podľa svojho vnútorného pocitu, niekedy mám pocit, že až moc, ale zaštikujem každý pridlhý výhonok...xixi...riadim sa pocitovo, som začiatočníčka..xixi...a truhlíky sú z Baumaxu, mám 3 typy samozavlažovacích, ale tento sa mi pozdáva najviac, je to nejaký český patent, dá sa tam dať 1,5l plastová fľaša na zavlažovanie počas dovolenky ...a stáli do 5€/ks.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Balkon 4.6.2011
P1050172.jpg  
10 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krásny balkonik
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Krasne rozkvitnute, moje este takto bohato nekvitnu. U vas je lepsia klima ako tu pod horami.
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

Iconka...wow...nádhera

a ja mám prvý problém...1 závesný kvetináč s million bells mi napadli vošky, izolovala som ho od ostatných, ošvácala som kvetinky a striekam Cyperom...je ešte niečo, čo sa dá spraviť?...hlavne ako zabrániť, aby sa mi tie mrchy rozliezli aj inde...preventívne striekať cyperom???...ďakujem za každú odpoveď
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

yuyo Pozri príspevok
Iconka...wow...nádhera

a ja mám prvý problém...1 závesný kvetináč s million bells mi napadli vošky, izolovala som ho od ostatných, ošvácala som kvetinky a striekam Cyperom...je ešte niečo, čo sa dá spraviť?...hlavne ako zabrániť, aby sa mi tie mrchy rozliezli aj inde...preventívne striekať cyperom???...ďakujem za každú odpoveď

minuly rok som mal ten isty problem, na million bells som mal invaziu vosiek a nepomahal tabak, cesnak v pode a nakoniec som to striekal s
http://www.floraservis.sk/bi-58-ec---nove.php
A z krasnych million bells mi neostalo nic...uplne mi ich ta chemia znicila
Takze tento rok len surfinky(okrem ineho) a pomedzi PLEKTRANTUS, tak uvidime, ci ich to odozenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať