Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Ja mám takéto:
DSC03906.JPG  
DSC03907.JPG  
DSC03909.JPG  
1/1
2 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Ahojte, dnes som sa s kamarátkou rozprávala o petúniach - surfíniach. Rozprávali sme sa o tom, aký je medzi nimi rozdiel, ako to chcela vedieť chensy.
Ja mám ťahavé - kúpila som si začiatkom mája v kvetinárstve predpestované, kamarátka si kúpila semienka v Lidli - Petunia zmes F1 hybríd. Na sáčku so semienkami je napísané, že výška bude cca 30,00 cm.
Keďže mi darovala pár sadeníc, teraz tak sledujem, porovnávam a rozdiel vidím asi v tom, že ťahavé majú menšie listy cca 2 cm šírka 3 cm dĺžka. Krátke petúnie od kamarátky majú väčšie listy 4 cm šírka 6 cm dĺžka. Žeby toto bol ten pravý rozdiel ?
0 0
Chensy Chensy

Chensy je offline (nepripojený) Chensy

No nedalo mi to a bežala som tie listy zmerať. Najväčší list má rozmer 7x5cm, ale neviem či sa tie druhy rozlišujú podľa rozmerov listov. Keď som si surfinky vybalila z toho igelitu tak sa trochu roztiahli do strán, ale teraz je to tak, že nevidím na nich nijaký previs a nechápem to... Kedy by sa mal ten previs začať robiť?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Treba muškáty hnojiť pri každom polievaní ak boli dnes zasadené do substrátu?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pivko Pozri príspevok
Treba muškáty hnojiť pri každom polievaní ak boli dnes zasadené do substrátu?
po zasadení, ja hnojím cca. po troch týždňoch
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

petúnka nízka z minulého roka.. je to jeden koreň..
Petunia nizka.jpg  
5 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Chensy: ja som ich sadila začiatkom mája. Presnejšie 5.5. alebo 6.5. Od vtedy sú to dva týždne. Previsy sa mi pomaly začali síce robiť, ale aj tak som si rastlinky práve dnes trochu zostrihala aby sa mi kvety robili po celom a nie len na koncoch. Poznámka : Ach, jaj, po dnešku vyzerajú moje surfinky hrozne. Ale, držala som sa odkazu na článok, ktorý tu bol vyššie.
0 0
Chensy Chensy

Chensy je offline (nepripojený) Chensy

Rastlinka: ja som tie svoje nezastrihávala, jedine ak sa mi zničí kvietok tak ho rukami odstránim tak 5 cm pod kvetom, ale inak nezastrihávam, lebo neviem ako na to, to treba každý výhonok zastrihnúť? a ako veľa?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja tiez nezastrihavam,je mi luto kvietkov. Ale ked su este mlade, tak raz za tyzden iba nechtom odstiknem konce novych vyhonkov,na ktorych este nie su kvety.
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
surfinie tvoria previsy, treba ich este ako mlade rastlinky zastipovat, aby boli huste a nie len par pahylov s kvietkami na koncoch...petunie idu do vysky a prehnu sa nadol az pod svojou vahou. Nikdy nenarastu take dlhe ako surfinie a treba ich oberat od odkvitnutych kvetov, lebo ti pojdu do semien a kvitnutie bude este slabsie. Najlepsie je zmiesat petunie a surfinie spolu, ci uz v jednej farbe, alebo ich pomiesat. Ja zastipujem cca 2mesiace, az potom necham kvitnut, ale ja sadim malinke priesadky uz v marci, takze zatipujem do maja. Ako sa mi s nimi dari mozes vidiet, ked si pozries moje starsie prispevky. Pestujem uz piaty rok.
0 0
Chensy Chensy

Chensy je offline (nepripojený) Chensy

Pozrela som si Tvoje fotky surfíniek a sú skutočne nádherné, vlastne sa to ani nedá ani opísať... ja by som sa veľmi potešila, keby aj tie moje boli aspoň z časti také krásne, no uvidím... chodím okolo nich každý deň a kukám ako sa im darí,tento rok ich už nebudem zaštipávať, budem len naďalej odstraňovať poškodené kvietky a uvidím čo bude, no a na budúci rok ich skúsim zasadiť skôr a postupovať podľa tvojich rád. ešte k tomu zaštipávaniu, aj Ty to robíš tak ako arizona, že sa odstraňujú mladé výhonky, na ktorých ešte nie sú kvety? a koľko zhruba cm? pýtam sa, lebo skutočne neviem ako... Ďakujem za odpoveď
0 0
Rastlinky.sk Rastlinky.sk

Rastlinky.sk je offline (nepripojený) Rastlinky.sk

Tá zelená rastlina je plektrant (plectranthus), veľmi zaujímavá previslá letnička, ktorá sa dá pestovať aj viac rokov aj sa dá dobre prezimovať aj namnožiť v jarnom období odrezkami, ktoré rýchlo zakorenia. Má radšej polotieň. Vhodný do závesných nádob s inými rastlinami. Tiež vhodný do bytu. Kombinácia je pekná ale je to príliš nahusto a v malom hrante. Ten plektrant bude o 2 mesiace príliš veľký.
1 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Ahojte pestovatľky a pestovatelia krásnych surfiniek. Uf, tak včera do neskorého večera som poctivo prečítala všetkých doteraz napísaných 42 strán.
Iconka, vyhrávaš 1. mesto v najkrajších surfinkách v kategórii žien. V kategórii mužov vyhráva 1. miesto rastino7 :-) My ostatní vyhrávame dobrý pocit z pekných rastliniek a príjemnej vône.
V tých 42 stranách som našla naozaj veľa. Choroby, kedy kupovať, ktoré farby sú lepšie na previsy a ktoré vytvárajú viac kvetov ...
Ešte sa chcem pocváliť, že včera som si kúpila môj prvý samozavlažovací hrántik a asi postupne všetky kvety popresádzam do týchto ( palec hore týmto kvetináčom ) Dokonca som v izbe pozerala na jeden kvet na skrini, ktorý býva často suchý, lebo nikomu sa nechce skákať hore, že ho dám do takéhoto kvetináča.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Po 2 mesiacoch zastipovanie, nechavam kvitnut, toto su prve kvety na krasne hustych surfinkach.
zaciatok.jpg  
3 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
a este trochu lepsia foto
balkon.jpg  
3 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Aj ja prikladám foto
Surfinky.jpg  
0 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Hnojím Argo tekutým hnojivom na surfínie. Tie listy (a nie len tie ) sa mi tiež nezdali. Problém bude asi v niečom úplne inom. Hrantiky ( truhlíky )
Z dôvodu horšej finančnej situácie mi otec vyrobil. Nebudem tu popisovať ako a z čoho. Dôležité je, že pred pár dňami ako som spomenula vyššie, keď som kúpila prvý hrántik, mal väčšie rozmery. Hĺbka a šírka. Myslím si, že aj to mohlo spôsobiť tieto a aj iné problémy. Teraz postupne popresádzam rastlinky do normálnych samozavlažovacích hrántikov.
Otec prepáč, ale dosť často šetríš na nesprávnych miestach.
0 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Pokúsim sa priložiť fotku v malom hrántiku a vo veľkom. Nekomentujte prosím kvety. Je po daždi, niektoré kvety som neodstránila.
Zmena.jpg  
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

ja tiez nemam samozavlazovacie a surfinkam sa dari
Dokonca nemam zospodu ani otvor
treba im davat "vitaminky"
0 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
To je v poriadku. Netvrdím, že musí byť samozavlažovací, myslím si ( takmer na 100 % ) že predtým mali málo miesta. Rozdiel do hĺbky 3 cm a šírka 8 cm. No teraz, keď tak nad tým rozmýšľam - malý priestor= málo zeme surfinky rýchlejšie zjedia vitamíny. Na fotke je snáď vidieť zelenšiu farbu v novom a pritom sa starám o všetky rovnako. Ešte dodám, že v novom sú posadené asi 2 týždne.
Chcela som tak postupne popresádzať všetky surfinky do nových, ale prišiel úraz ruky tak som sa nemohla istý čas hrabať v zemi ani nič dvíhať...
Teraz mám na balkóne "bordel" nové, staré, do času... Ale ruka už je ako tak O.K. tak to už dám do poriadku a po pár týždňoch pridám ďalšie foto. Ach, už veľa píšem, zamotávam sa, neviem či to má logiku čo som chcela "povedať "
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať