Zavrieť

Porady

Príjmový účet RO

Moja predchodkyňa previedla ešte v roku 2006 z výdavkového účtu cez peniaze na ceste a s použitím klasifikácie 637012 na príjmový účet cca 700 Sk. Lenže poplatky za príjmový účet sa strhávajú z výdavkového účtu a teda sa tieto prostriedky čerpajú len na poplatky pri vklade v hotovosti. Na konci roka samozrejme bol zostatok na príjmovom účte a tak to vždy previedla na depozit a v januári zasa späť na príjmový účet. A toto isté robila pri účte školskej jedálne. Čo s tým teraz?? Mám účtovať poplatky pri vklade hotovosti 568/221 a nezúčtovať so zriaďovateľom a tak tie prostriedky postupne míňať, alebo čo??? Ďakujem.
Usporiadat
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

965 sa už teraz nepoužíva. Zostatok z nej prešiel na 428. Skús sa pozrieť z čoho sa Ti skladá 428 na začiatku roka, alebo konečné stavy v hlavnej knihe na účte 965.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Viem, že sa už nepoužíva Do 428 mi nemalo čo prejsť, pozerala som to v konečných stavoch 2007, viem, čo mám v 428, 965 nie.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Tak to si dobrá. Ja mám na 428 -96,29 Sk o ktorých netuším odkiaľ sa mi tam zobrali. Tak ich tam držím.Časom na to určite prídem.
No ak máš 428 nulovú v tom prípade by si nemala dať tie peniaze do nákladov, pretože Ti budú v nákladoch trčať. Skús ešte pozrieť, či nemáš zostatky na záväzkoch alebo pohľadávkach v tej sume. Aspoň u nás predchádzajúca účtovníčka všetko čo nevedela kde dať odkladala na záväzky. Ak tam nie sú potom Ti už neviem poradiť. Dúfam, že to nájdeš.Napíš ako si to vyriešila.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Myslela som to tak, že mi nemala aká 965 prejsť na 428. Na 428 mám bývalú 964 v sume -2900 Sk, tiež netuším, čo to je. Mám staré záväzky na účte 325, ale absolútne neidentifikovateľné, už som prehrabala, čo sa dalo, a neprišla som na to, čo tam účtovali. Ale tieto moje problematické zostatky, či prevody na poplatky tam nie sú. Tie boli účtované len cez peniaze na ceste.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

A nie sú tie staré záväzky na 325 v hodnote 2900,- Sk- približne? Možno dala na 325 niečo do nákladov duplicitne ako to bolo u mňa, čím sa to prejavilo na 964.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Na účte 325 mám ďaleko väčšiu sumu než 2900 Sk. Pátrala som po pôvode tohto účtu, prišla som až k roku 2004, to účtovníctvo však už nemám v PC a tam som skončila. Je to teda poriadne staré, tam pôvod nezistím. Audítor mi poradil to ku koncu roka "odpísať".
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Aj ja si to myslím ako ten auditor. Takže som urobila dobre, keď som všetky záväzky poopravovala. Mala som na na 964 a 965 úplný chaos, ale keď som záväzky poopravovala, upravil sa mi aj výsledok 964 a 965.
0 0