Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie za byt

Dostali ste už vyúčtovanie za byt?Koľko platíte mesačne a koľko Vám vracajú?Koľko osôb a počet izieb.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

duves Pozri príspevok
No ale napriklad zapadna europa je prave o tom. Papučova kultura, TV sa pozera v deke a teplych papučkach.
Jeden nas širší rodinny člen, ked zacinal vo VW slovakia, tak bol na staži v nemecku v zimnych mesiacoch. Boli kdesi ubytovaní v penzionoch. V noci ak išiel na toaletu, tak len tak rychlo prebehnuť bolo treba. Vsade tam maju kosu ako v psinci.
Áno, to oni u nás nechápali že sa doma behá tzv. v trenkách. No hold bývalý režim v tejto oblasti rozmaznával. Samé dotácie na ceny aj v oblasti energií samozrejme. A dnes? Jej mám nedoplatok. Správca ma oklamal... lebo je šetrím. Pomýliť sa môže každý. Treba kontrolovať aj reklamovať. To je právo každého. Bohužiaľ za dodávky energií sa musí platiť poctivo dodávateľovi. Čo už. Dotácie padli a ceny nenormálne vzrastajú. Ale CDT majú zo zákona nárok na primeraný zisk. To sa podniká o koľko lepšie ako Tí čo si ten zisk musia odmakať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Elena Navrátilová Pozri príspevok
... Ale CDT majú zo zákona nárok na primeraný zisk. To sa podniká o koľko lepšie ako Tí čo si ten zisk musia odmakať.
Ano má, lenže problem je v tom, že výrobca tepla vie do nákladov započítať aj nákup stíhačky. Podla mna tu chyba tripartita, chýba rokovanie medzi výrobcomom tepla, URSO a spotrebitelmi. Normalne by spotrebitelia mali mať združenie, tam ekonomom, energetikov, ktorí by vedele oponovať a vecne argumentovať. Jednoducho aby sa nestávalo to, že urso schvali jednotlivym dodavatelom ich požiadavky na nove ceny.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

duves Pozri príspevok
Ano má, lenže problem je v tom, že výrobca tepla vie do nákladov započítať aj nákup stíhačky. Podla mna tu chyba tripartita, chýba rokovanie medzi výrobcomom tepla, URSO a spotrebitelmi. Normalne by spotrebitelia mali mať združenie, tam ekonomom, energetikov, ktorí by vedele oponovať a vecne argumentovať. Jednoducho aby sa nestávalo to, že urso schvali jednotlivym dodavatelom ich požiadavky na nove ceny.
Ale URSO ani CDT neporuší zákon... legislatívne čisté, krištáľové. Je to veľmi smutné a nespravodlivé. Zaváňa to zvýhodňovaním a lobingom.
0 0
Pavel.K Pavel.K

Pavel.K je offline (nepripojený) Pavel.K

hmmm, celú zimu správca skôr ne-kúril ako kúril - cez deň keď boli všetci v práci prekurovali a na noc nekúrili (hurá) - merače tepla merajú teplotu, aj keď je radiátor vlažný a človek si musí prikurovať elektrickým ohrievačom... fakt skvele... dôchodci okolo nášho bytu (vedľa, nad nami) sa vytešujú, že majú preplatky (hlavne na kúrení) - celú zimu chodili naobliekaný, radiátory stiahnuté na minimum a s prístupom, že veď nás okolné byty vykúria - stalo sa - ja mám nedoplatok
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pavel.K Pozri príspevok
hmmm, celú zimu správca skôr ne-kúril ako kúril - cez deň keď boli všetci v práci prekurovali a na noc nekúrili (hurá) - merače tepla merajú teplotu, aj keď je radiátor vlažný a človek si musí prikurovať elektrickým ohrievačom... fakt skvele... dôchodci okolo nášho bytu (vedľa, nad nami) sa vytešujú, že majú preplatky (hlavne na kúrení) - celú zimu chodili naobliekaný, radiátory stiahnuté na minimum a s prístupom, že veď nás okolné byty vykúria - stalo sa - ja mám nedoplatok
Aký máte pomer PRVN a plocha bytu?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pavel.K Pozri príspevok
ja mám nedoplatok
Podla mna dovod robiť kontrolu vyučtovania nerobí nedoplatok. Ved preplatok je o tom, že su vysoke mesacne zalohove platby. Treba kontrolovat spotrebu tepla. V momnente ak sa to podsuva iba o nedoplatku, nič to nevyjadruje o spotrebe.
0 0
Pavel.K Pavel.K

Pavel.K je offline (nepripojený) Pavel.K

duves Pozri príspevok
Podla mna dovod robiť kontrolu vyučtovania nerobí nedoplatok. Ved preplatok je o tom, že su vysoke mesacne zalohove platby. Treba kontrolovat spotrebu tepla. V momnente ak sa to podsuva iba o nedoplatku, nič to nevyjadruje o spotrebe.
síce sa diskusia posúvam k inej téme, ale videl vyúčtovanie susedy - platí mesačne preddavky cca. 100 EUR za cca. 50m2 / 1 osoba a preplatok má 280 EUR => ročné náklady +- 900 EUR

Ja mám preddavok 200 EUR + nedoplatok 700 EUR => ročné náklady 3100 EUR (cca. 70m2 / 2 dospelý + ročné dieťa)

preddavok za teplo bol vypočítaný podľa priemeru za rok 2007 - za rok 2008 má na kúrení slušný preplatok, aj keď mala nedoplatok na teplej vode, ktore cena išla o 50% hore mala nedoplatok

u nás nedoplatok teplá voda (odber rovnaký, no už spomínaný nárast ceny za m3) + vysoký nedoplatok na kúrení (a to nám bola celú zimu zima)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tato študentska praca ma velku vypovedaciu hodnotu. Stačí si prečítať záver.
http://www.fsv.cvut.cz/svoc/2006/prisp/09/misci.pdf
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľudkovia, je piatok skoro večer, vyúčtovanie ešte nebolo doručené, majú na to dva dni. Ale pochybujem, že to stihnú, už sa celkom teším na "stretnutie" so zástupcom správcu bytového fondu, zodpovedného za vyúčtovanie. Ten sa bude teda čudovať!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
Ľudkovia, je piatok skoro večer, vyúčtovanie ešte nebolo doručené, majú na to dva dni. Ale pochybujem, že to stihnú, už sa celkom teším na "stretnutie" so zástupcom správcu bytového fondu, zodpovedného za vyúčtovanie. Ten sa bude teda čudovať!

Došlo , som vysmiaty jak to lečo , nakoľko som v pluse .....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

misoft Pozri príspevok
Ľudkovia, je piatok skoro večer, vyúčtovanie ešte nebolo doručené, majú na to dva dni. Ale pochybujem, že to stihnú, už sa celkom teším na "stretnutie" so zástupcom správcu bytového fondu, zodpovedného za vyúčtovanie. Ten sa bude teda čudovať!
Fakt? A čomu sa bude čudovať? Pozeral si legislatívu? Správca akurát nemá nárok na poplatok za správu v období kým vyúčtovanie nedoručí. Tak nemyslím že máš dôvod mu znepríjemniť deň. Iba ak tým ako to budeš verbálne zdôvodňovať. Kto je zástupca správcu bytového fondu? Ak to má byť zástupca vlastníkov tak on nie je zástupcom správcu. Ale zástupcom vlastníkov (teda aj Teba).
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Fakt? A čomu sa bude čudovať? Pozeral si legislatívu? Správca akurát nemá nárok na poplatok za správu v období kým vyúčtovanie nedoručí. Tak nemyslím že máš dôvod mu znepríjemniť deň. Iba ak tým ako to budeš verbálne zdôvodňovať. Kto je zástupca správcu bytového fondu? Ak to má byť zástupca vlastníkov tak on nie je zástupcom správcu. Ale zástupcom vlastníkov (teda aj Teba).
No kedysi som robil povereneho zastupcu ostatnych vlastnikov. Boli sme 3-aja, pričom sme fungovali ako tak dvaja. Potom sme si povedali, že dosť!
U mna, teda u manželky (bola vtedy na materskej) vyzvaňal jeden sused dochodca, že tam je odtrhnuta klucka a kdesi čosi, že nesvieti svetlo atd atd. Manželka ho porúčala na bytofond, že my nie sme domovnícky, ani údržbársky byt.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

duves Pozri príspevok
No kedysi som robil povereneho zastupcu ostatnych vlastnikov. Boli sme 3-aja, pričom sme fungovali ako tak dvaja. Potom sme si povedali, že dosť!
U mna, teda u manželky (bola vtedy na materskej) vyzvaňal jeden sused dochodca, že tam je odtrhnuta klucka a kdesi čosi, že nesvieti svetlo atd atd. Manželka ho porúčala na bytofond, že my nie sme domovnícky, ani údržbársky byt.
Kde sú tie časy domovníkov... boli v každom dome.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

misoft Pozri príspevok
Ľudkovia, je piatok skoro večer, vyúčtovanie ešte nebolo doručené, majú na to dva dni. Ale pochybujem, že to stihnú, už sa celkom teším na "stretnutie" so zástupcom správcu bytového fondu, zodpovedného za vyúčtovanie. Ten sa bude teda čudovať!
nám akurát teraz doniesli-nedoplatok...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Myslím, že problémom je lepšie predchádzať a je to aj lacnejšie. Čo ste spravili od 1.1.2008 do 31.12.2008, aby ste boli spokojní 31.5.2009? Zaspievajme si: Hrala muzika, hrala bez kapelníka... každý hrá svoje husle... A čo dom? Hlavne, že sme zdraví.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
kikoza Pozri príspevok
nám akurát teraz doniesli-nedoplatok...
Detto...skoro 300 € , som nahnevaná, že nesledujem spotrebu vody....to mám preto, lebo som sa tešila na preplatok
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ja by som sa tiež hneval, nemám dôvod. Plus 160, nie je dôvod.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ja neviem, stale sa to točí iba o preplatku/nedoplatku. Chcete velke preplatky? Platte vysoke zalohove platby. Nič jednoduchšie, však?

Radšej mi poradte, kde zistim cennik URSO pre jednotlivych dodavatelov tepla na rok 2008.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
duves Pozri príspevok
Ja neviem, stale sa to točí iba o preplatku/nedoplatku. Chcete velke preplatky? Platte vysoke zalohove platby. Nič jednoduchšie, však?

Radšej mi poradte, kde zistim cennik URSO pre jednotlivych dodavatelov tepla na rok 2008.
*Si chutný...mala som vždy preplatky, tento rok upravovali 3x cenu vody...mám len veľkú spotrebu teplej vody
*google nenašiel cenník URSO ?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

duves Pozri príspevok
Ja neviem, stale sa to točí iba o preplatku/nedoplatku. Chcete velke preplatky? Platte vysoke zalohove platby. Nič jednoduchšie, však?

Radšej mi poradte, kde zistim cennik URSO pre jednotlivych dodavatelov tepla na rok 2008.

Neviem, ale mám možnosť si vybrať: Mať preplatok 10 000 Sk. a náklady na bývanie 40 000 Sk. Alebo, mať nedoplatok 1 000 Sk. a náklady 20 000 Sk.

Asi si vyberiem druhú možnosť, len neviem či čosi nebudem musieť preto spraviť. Ak áno, tak sa na to vykašlem! Radšej budem mať preplatok 10 000 Sk.


Skúsi si na google naklepať miesto, mesto , cenu tepla a rok. Skús.
Naposledy upravil sito : 30.05.09 at 12:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať