Zavrieť

Porady

Kontrola nelegálnej práci v praxi

admin
Zdravím všetkých, ktorým nabúral život s registráciami vyplývajúcich zo zákona o nelegálnej práci.

Máte niekto už skúsenosti s kontrolou? Ako prebiehala?
Usporiadat
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

nemam poznatky z vlastnej praxe, ale kolegynka mi vravela, ze jej klientka mala u seba manzela, kym ona isla kamsi cosi vybavit - a je to porušenie zakona, aj ked to bolo popoludni, on ma hlavneho zamestnavatela..a skutocne iba zastupuje ochranu spolocneho majetku...vraj to sa nesmie!! Takze sukromne vlastníctvo môzu ochranovat iba zamestnanci? Cosi zhnité je v tých zákonoch..hm,hm...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
My sme kontrolu mali.....
nabehli dvaja ľudia do prevádzky..jeden inšpektor práce z Trenčína , druhý od nás z Prievidze
na prevádzke - v servise sme mali 2 zamestnancov, ja som bola v kancelárii
od nich chceli OP odtiaľ si ich osobné údaje odpísali -
potom prišli k nám do kancelárie
chceli výpis z OR, pracovné zmluvy tých dvoch pracovníkov, ich prihlášky do SP a posledné výkazy do SP...
tam si porovnali rodné čísla...
keď uvideli mňa, tak si vypýtali moje osobné údaje, porovnali s výkazom do SP...
a za 10 minút bolo "po vetre"
všetko bolo v poriadku...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Robim uctovnictvo niekolkym firmam, zatial ani jedna nemala kontrolu, ale vsetky doklady mam ja v kancelarii. Prihlasky, zmluvy atd...
A len tak pre zaujimavost, v piatok som na SP v DK zistila, ze DoVP sa do PC nenahadzuju. Tak by ma zaujimalo, ako si preveria, ci je ten dohodar ozaj prihlaseny. Ci budu kontaktovat aj mna?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

[QUOTE=adam]Tak dnes zavítali aj do mojej predajne. Vedúca predajne má PZ na trvalý PP,
to bolo OK...1.5.05 odchádza na materskú, zaúča 2 nové dievčatá. Tým som
vypísala Príkaznú zmluvu. Do predmetu som uviedla upratanie predajne v čase od 1.4.05-30.4.05. Pri kontrole som nebola prítomná, vraj sa nevyjadrili nijako,
len chcú, aby som im odfaxovala všetky zmluvy, a že sa so mnou telefonicky skontaktujú. Budem ďalej informovať.......
Tiež si prefotili obč.preukazy....
Pekný deň

Dnes som bola podpísať zápisnicu z kontroly. Všetko bolo v poriadku, proti príkazným zmluvám nemali celkom nič. Pýtala som na postup, že ak mi manžel, dcéra bez nároku na mzdu pomáhajú v predajni, povedali, že oni nemôžu podávať takéto informácie!!!!!!!
pekný večer
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

neviem ako to budem preukazovať,tie prihlášky, keď ich mám všetky v jednom fascikly, či si to mám pozakladať do kariet alebo ako, veď vo výkaze sú všeti uvedení no uvidíme
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
buba
neviem ako to budem preukazovať,tie prihlášky, keď ich mám všetky v jednom fascikly, či si to mám pozakladať do kariet alebo ako, veď vo výkaze sú všeti uvedení no uvidíme
no..odo mňa chceli prihlášky tých zamestancov, čo sa nachádzali na prevádzke + výkaz..
takže im dáš všetky prihlášky..a nech si vyberú...čo potrebujú
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať