Zavrieť

Porady

Alianz-poistne plnenie pri autonehode

Ivva Ivva

Ivva je offline (nepripojený) Ivva

Zdravim Vas poradaci, prosim o radu.Dnes poobede sa nam stala dopravna nehoda, ja som nebola na vine. Dotycny, co nehodu sposobil ma zakonnu poistku v Alianz a moja otazka znie: akym sposobom poistovna preplaca skodu ci na ohliadke vycislia skodu peniaze nam vyplatia a my si to dame opravit kde chceme alebo to musime dat do servisu ktory posle poistovni fakturu a ta ju uhradi. Este upresnim, ze mame feliciu 97 rocnik, znicena prava predna strana,naraznik,rozbite celne sklo.Popripade ako dosiahnut aby sme auto mali opravene a nemuseli uz nic doplacat.Dakujem za kazdu cennu radu ci odpoved.
Naposledy upravil Dav : 09.08.11 at 20:39
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

P3tr4 Pozri príspevok
Velmi ma zaujali Vase rady. Chcela by som sa poradit, nakolko dnes som nasla na parkovisku narazene moje auto, kt. mam na leasing s nastastie s vizitkou autora preliaceniny na prednych dverach auta. Auto je r.v. 2008. Je vhodne riesit tuto udalost cez moju havarijnu poistku, kt,, mam v Allianz alebo cez povinnu vinnika - Komunalna poistovna? Obvolala som si poistovnu, ale na call centre som sa dozvedela iba naucene frazy, ktore mi dotycna pani nevedela ani vysvetlit... Prosim o radu, nemam s tymto ziadne skusenosti, studujem na nete, ale neviem, ak by som si to riesila cez havarijnu, ci sa potom da vymahat spoluucast od povinej vinnika? Ako v tom figuruje leasingovka?
Dakujem za rady. P.
v prvom rade kontaktuj vinnika a dohliadni na to aby nahlasil udalost do 15-tich dni vo svojej PZP poistovni ...
ak toto budes mat v suchu, potom mas dve moznosti:
- bud sa budes riadit inštrukciami likvidatora z poistovne vinnika a das si to preplatit v jeho poistovni z jeho PZP (bude to trvat dlhsie, opravu si zaplatis sama a budes cakat na peniaze z PZP poistovne)
- alebo to nahlasis ty vo svojej HP poistovni, das si to opravit zo svojej HP, tvoja poistovna to zaplati (pri tomto rieseni zaplatis len spoluucast), a nasledne požiadas poistovnu vinnika o preplatenie spoluucasti (tvoja HP poistovna zaroven poziada poistovnu vinnika o preplatenie toho co zaplatila ona)

avsak musis pocitat s tym ze ak sa uplatni amortizacia (teda ci budu menit nejake diely za nove) nemusis dostat spoluucast naspat (v prvom rade PZP poistovna nahradi skodu HP poistovni a len ked nieco ostane ide tebe za spoluucast)

ak cele naklady na opravu budu pozostavat len z ceny práce (vyklepanie, striekanie a pod.), ziadna amortizacia nebude
0 0
P3tr4 P3tr4

P3tr4 je offline (nepripojený) P3tr4

Dakujem velmi pekne za radu.
Tesim sa, ze som takto rychlo od Vas dostala odpoved.
Skusim to cez tu moju havarijnu teda a uvidime, co bude so spoluucastou...
Dakujem este raz velmi.
Petra
0 0
ĽubicaV ĽubicaV

ĽubicaV je offline (nepripojený) ĽubicaV

euina Pozri príspevok
zdravim vas všetkých, prosím o radu: Manžel mal dopravnú nehodu, išiel po hlavnej ceste na skútri, z vedľajšej do neho napálil nepozorný vodič, manžel mal otras mozgu a zlomeniny, z ktorých sa liečil 7 mesiacov. Teraz ukončil PN a ja idem posielať doklady do Allianz ohľadom uplatnenia náhrady škody na zdraví, potvrdenia od lekára mám, ale ide mi o vyčíslenie náhrady za PHM a amortizáciu vlastného vozidla, nakoľko sa na rehabilitácie a kontroly dopravoval vlastným autom, vie mi niekto poradiť, čo všetko mám doložiť a či mi vôbec niečo preplatia? Bločky za PHM nemám. ďakujem za odpoveď
Dobrý večer euina , zaujímalo by ma , ako ste dopadli s náhradou škody na zdraví v Allianzi , a či Vášmu manželovi niečo preplatili ? Poradil Vám niekto čo k tomu treba všetko doložiť ? Ďakujem za odpoveď .
0 0
ĽubicaV ĽubicaV

ĽubicaV je offline (nepripojený) ĽubicaV

lilika45 Pozri príspevok
Poprosim vas o dalsiu radu, ohladne odskodnenia mojho muza po dopravnej nehode, kde vinnikom nebol on.
Vinnikom bol iny vodic, isiel v protismere, nerespektoval dopravne znacenie.K vine sa vinnnik priznal aj na policii.
Auto sme mali totalku- skoda nam uz bola vyplatena zo zakonneho poistenia vinnika nehody.
Problem je vsak s likvidatorkou, ktora ma na starosti poistnu udalost odskodnenia zdravia a materialnych veci poskodenyxch pri nehode.
Nechce to preplatit, aj ked vinnik sa na policii sam priznal, nakolko prokurator trestne stihaniwe voci vinnikovi zastavil na skis. dobu, no my sme sa odvolali. je mi to nelogicke.
Vinnik sa sam prizna, no ked ho neodsudia, nedostaneme nic? Ako je mozne, ze za auto preplatili.
Je na to nejaky §?
Dobrý večer lilika 45,<br>reagujem na Váš starší dotaz ohľadom dopr. nehody Vášho manžela . Zaujímalo by ma, ako likvidátorka vyriešila odškodnenie zdravia a či Vám niekto pooradil ? Ďakujem za odpoveď.
0 0
ĽubicaV ĽubicaV

ĽubicaV je offline (nepripojený) ĽubicaV

Dobrý večer alaya1 . Zaujímalo by ma , ako ste dopadli s likvidátorkou pri odškodnení trvalých následkov po dopravnej nehode? Ďakujem z odpoveď.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pri rieseni trvalych nasledkov Alianz uplne prehodila diagnozu manzerlovi, t-j. nevyplatili mu tolko bodov, ako odala odboprna lekarka v posudku. Manzel sa odvolal, prilozil dalise lekarske spravy, aj tie mu boli zamietnute. Tak uvazuje, ze sa obrati na sud, neviem, ako to pojdem dalej, je to dobre svinstvo, ak neviem kto z poistovne si dovoli prehodnotit diagniozu a vymenit ju za inu s mensim postom bodov!!!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ĽubicaV Pozri príspevok
Dobrý večer alaya1 . Zaujímalo by ma , ako ste dopadli s likvidátorkou pri odškodnení trvalých následkov po dopravnej nehode? Ďakujem z odpoveď.
Chcela by som upozornit, aby ste si davali pozor na taketo prispevky v emailoch ich zaujimaju len vase osobne udaje.neposkytnu vam ani vypis z obchodneho registra....vraj vymahaju odskodnenie. Zial, ja si na takychto ludi davam sakra pozor.
0 0
HubickaSVK HubickaSVK

HubickaSVK je offline (nepripojený) HubickaSVK

Dobrý deň Vám prajem, v prípade že si neviete rady a chceli by ste sa do budúcnosti vyvarovať obdobným problémom a prenechať riešenie situácie na odborníkoch s tým rozdielom, že financovanie sporu je na našej strane tak ma kontaktujte na driza@das-obchod.sk alebo 0949616706. S pozdravom Dříza.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

zase sprosta reklama ... toto sa nemaze ? dakujem
Naposledy upravil bubkoch : 29.10.11 at 11:35
0 0
HubickaSVK HubickaSVK

HubickaSVK je offline (nepripojený) HubickaSVK

Mojím príspevkom som chcel povedať, že sú možnosti ako to riešiť. Ide o informácie a v uvážení každého z nás je aj možnosť že niekomu bude dobrá rada cenná. Nebudem sa viac vyjadrovať, keďže dané fórum je o porade a nie zahlcovať daný príspevok. Ďakujem za pochopenie.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

HubickaSVK Pozri príspevok
Mojím príspevkom som chcel povedať, že sú možnosti ako to riešiť. Ide o informácie a v uvážení každého z nás je aj možnosť že niekomu bude dobrá rada cenná. Nebudem sa viac vyjadrovať, keďže dané fórum je o porade a nie zahlcovať daný príspevok. Ďakujem za pochopenie.
tu nie je co chapat ... na porade sa radi verejne ... takze ak mas nejake informacie alebo co poradit, tak to napis sem, ak si mienis len robit reklamu zadarmo, tak vypadni
0 0
moon512 moon512

moon512 je offline (nepripojený) moon512

Zdravím, pred pár dňami do "mňa" zozadu nabúral poistenec Alianzu. Auto som dala do servisu, škoda je dosť vysoká, takmer totálka. Je nejaká šanca, aby mi poisťovňa preplatila plnú sumu, alebo sa dá nejakým spôsobom vymáhať rozdiel od dotyčného? Ja mám len PZP. Aké mám možnosti? Navyše som PN pre bolesti krku a hlavy, ani s tým neviem čo ako postupovať.
Vopred Vám všetkým ďakujem.
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

Dobrý den,
potrebovala by som poradit, ci sa este oplati havarijne poistit Skodu Octaviu r.v.2004, momentalna honota cca 4800€. Dakujem za akukolvek radu)
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

krokodil28 Pozri príspevok
Dobrý den,
potrebovala by som poradit, ci sa este oplati havarijne poistit Skodu Octaviu r.v.2004, momentalna honota cca 4800€. Dakujem za akukolvek radu)
treba sa na vec pozrieť cez peniaze. Ak mi auto zajtra zhorí alebo ho ukradnú mám na účte chechtáky na ďalšie? Ak áno poistku netreba. Ak nie, poistka môže potešiť.
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

Dobrý deň, mala som haváriu, nie som vinník, vinník aj ja máme len PZP a neviem ako sa rozhodnúť či si dať auto opraviť alebo vyplatiť ako postupovať? ďakujem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

záleží od okolností aké je to auto, aké je staré aký je rozsah poškodenia... a mnoho iných faktorov...
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

auto má 8 rokov a škoda priebežne určená políciou je 4000 eur, hodnota auta asi 7000 eur, neviem ako ďalej či zobrať od poisťovne hotovosť alebo dať preplatiť faktúry ako by to bolo najlepšie majú kooperatívu
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

janka104 Pozri príspevok
auto má 8 rokov a škoda priebežne určená políciou je 4000 eur, hodnota auta asi 7000 eur, neviem ako ďalej či zobrať od poisťovne hotovosť alebo dať preplatiť faktúry ako by to bolo najlepšie majú kooperatívu
uz si sa pytala v inej teme, takze v skratke:
po obhliadke si mozes s autom robit co chces, poistovna ti nepreplati faktury za opravu, zaplati ti vysku sposobenej skody za ktoru zodpoveda vinnik, a co s tymi peniazmi urobis je len tvoja vec ... rovnaku sumu od poistovne dostanes bez ohladu na to ci auto opravis alebo zosrotujes alebo predas havarovane

teda aby som bol presny, priblizne rovnaku sumu dostanes, lebo pri plneni rozpoctom dostanes sumu zniznu tusim o dph a pracu, ked das opravit, tak poistovna amortizuje len nove diely, pracu neamortizuje a preplati aj dph, ak je to viac ako casova cena auta, je to totalka a vyplati cca casovu cenu
Naposledy upravil bubkoch : 27.06.12 at 18:25
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

ďakujem dnes mi to boli naceniť asi to vychádza na 5000 a bude to asi aj viac ak pozrú ešte motor, ceny ojazdených v mojom prípade asi 7000 eur, ak to bude totálka budem stratová?
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

ak nechcete byť "stratová" ozvite sa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať