Zavrieť

Porady

Alianz-poistne plnenie pri autonehode

Ivva Ivva

Ivva je offline (nepripojený) Ivva

Zdravim Vas poradaci, prosim o radu.Dnes poobede sa nam stala dopravna nehoda, ja som nebola na vine. Dotycny, co nehodu sposobil ma zakonnu poistku v Alianz a moja otazka znie: akym sposobom poistovna preplaca skodu ci na ohliadke vycislia skodu peniaze nam vyplatia a my si to dame opravit kde chceme alebo to musime dat do servisu ktory posle poistovni fakturu a ta ju uhradi. Este upresnim, ze mame feliciu 97 rocnik, znicena prava predna strana,naraznik,rozbite celne sklo.Popripade ako dosiahnut aby sme auto mali opravene a nemuseli uz nic doplacat.Dakujem za kazdu cennu radu ci odpoved.
Naposledy upravil Dav : 09.08.11 at 20:39
Usporiadat
rudolfik rudolfik

rudolfik je offline (nepripojený) rudolfik

Zita5 Pozri príspevok
Ja som si spoluúčasť uplatnila v poisťovni vinníka , dnes mi telefonovali o číslo účtu , nakoľko to nemôžu poslať šekom , že idú posielať peniaze .Asi sa netreba dať odbiť .
tak to gratulujem tosa podarilo :-)) takze aj kamos to moze ziadat od poistovne a snat to bude oki lebo od chlapa coho dal dole asi nedostane nic bo to bol daki chudak na skodovke a tusim nato nema ani pravny narok?? ci ma ??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
rudolfik Pozri príspevok
tak to gratulujem tosa podarilo :-)) takze aj kamos to moze ziadat od poistovne a snat to bude oki lebo od chlapa coho dal dole asi nedostane nic bo to bol daki chudak na skodovke a tusim nato nema ani pravny narok?? ci ma ??
Ja som už dnes dostala plnú výšku spoluúčasti od poisťovne vinníka /ALLIANZ/. Menili nám taktiež nové dvere .
0 0
H600S H600S

H600S je offline (nepripojený) H600S

Zdravim, mam problem s poistnym plnenim. Krupobitie mi rozbilo celne sklo na automobile. V PZP mam pripoistenie poskodenia vplyvom zivelnej udalosti. Z poistovne mi prislo stanovisko ku skodovej udalosti: "...tato udalost nesplna podmienky poskytnutia poistneho plnenia... charakter poskodenia nezodpoveda poskodeniu v dosledku krupobitia..." Viete mi niekto poradit ako mam postupovat v pripade ak nesuhlasim so stanoviskom poistovne?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pozri si poistnú zmluvu pri akom druhu škody Ti platí poistenie. Myslím si, že živelné poistenie Ti asi nepreplatia. Ale to je môj názor.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

H600S Pozri príspevok
Zdravim, mam problem s poistnym plnenim. Krupobitie mi rozbilo celne sklo na automobile. V PZP mam pripoistenie poskodenia vplyvom zivelnej udalosti. Z poistovne mi prislo stanovisko ku skodovej udalosti: "...tato udalost nesplna podmienky poskytnutia poistneho plnenia... charakter poskodenia nezodpoveda poskodeniu v dosledku krupobitia..." Viete mi niekto poradit ako mam postupovat v pripade ak nesuhlasim so stanoviskom poistovne?
Je to Kooperatíva a nespravíš s tým nič- lacné poistky- žiadne plnenie-nabudúce si treba vybrať serioznejšiu poisťovňu...
0 0
H600S H600S

H600S je offline (nepripojený) H600S

wagner: praveze pre pripad zivelnej pohromy mam pripoistenie v ramci PZP. Ide len o to ze podla poistovne poskodenie mojho celneho skla nemohlo sposobit krupobitie (samozrejme ho sposobilo)

Stanislav 1975: v mojom pripade nejde o Kooperativu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

H600S Pozri príspevok
wagner: praveze pre pripad zivelnej pohromy mam pripoistenie v ramci PZP. Ide len o to ze podla poistovne poskodenie mojho celneho skla nemohlo sposobit krupobitie (samozrejme ho sposobilo)

Stanislav 1975: v mojom pripade nejde o Kooperativu
Oni len vymýšľajú, aby nemuseli plniť, lebo to sa nedá zistiť, či to bolo krupobitie, alebo nie...Nemajú to ako dokázať...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
H600S Pozri príspevok
wagner: praveze pre pripad zivelnej pohromy mam pripoistenie v ramci PZP. Ide len o to ze podla poistovne poskodenie mojho celneho skla nemohlo sposobit krupobitie (samozrejme ho sposobilo)

Stanislav 1975: v mojom pripade nejde o Kooperativu
Jednoznačne sa treba odvolať .
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

H600S Pozri príspevok
wagner: praveze pre pripad zivelnej pohromy mam pripoistenie v ramci PZP. Ide len o to ze podla poistovne poskodenie mojho celneho skla nemohlo sposobit krupobitie (samozrejme ho sposobilo)

Stanislav 1975: v mojom pripade nejde o Kooperativu

je jedno, ci je to kooperativa alebo axa,
v tvojom pripade ide o to, aby si dokazal, ze poskodenie sposobilo krupobitie, napriklad svedkovia, viacej poskodenych aut, lokalne spravy o pocasi, znalecke posudky, je viacej moznosti, ale nie stale sa oplati ich vyuzit
0 0
H600S H600S

H600S je offline (nepripojený) H600S

chcem napisat odvolanie, je potrebne ho dolozit niecim zo spomenuteho, napr. znaleckym posudkom? na koho sa obratit ohladne vypracovania znaleckeho posudku?
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

H600S Pozri príspevok
chcem napisat odvolanie, je potrebne ho dolozit niecim zo spomenuteho, napr. znaleckym posudkom? na koho sa obratit ohladne vypracovania znaleckeho posudku?

odvolanie podaj, vyargumetuj situaciu, na ktoru budes mat pisomnu odpoved, a az na tom zaklade zacni podnikat dalsie kroky,

pravdepodobne to budes musiet dat na sud, preto by si mal spolupracovat s pravnikom,
znalecky posudok, ktory urci pravdepodobnost vzniknutej skodovej situacie a korespondovanie s tvojou vypovedou Ti zhotovia znalci, na ktorych kontakt si vygoolgis, (znalec v odbore dopravy, nehody a pod.),

ak mas peniaze, nervy a cas, pusti sa do boja, kedze plnenie skla je limitovane maximalnou vyskou, asi tu ide o viac ako len o peniaze
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

mona091 Pozri príspevok
odvolanie podaj, vyargumetuj situaciu, na ktoru budes mat pisomnu odpoved, a az na tom zaklade zacni podnikat dalsie kroky,

pravdepodobne to budes musiet dat na sud, preto by si mal spolupracovat s pravnikom,
znalecky posudok, ktory urci pravdepodobnost vzniknutej skodovej situacie a korespondovanie s tvojou vypovedou Ti zhotovia znalci, na ktorych kontakt si vygoolgis, (znalec v odbore dopravy, nehody a pod.),

ak mas peniaze, nervy a cas, pusti sa do boja, kedze plnenie skla je limitovane maximalnou vyskou, asi tu ide o viac ako len o peniaze
poškodenie skla ľadovcom má určité charakteristické znaky, ak predmetné sklo tieto znaky nemá, nepochodíte.
Ak na vozidle nie sú ďalšie stopy po ľadovci na iných dieloch, takisto na poisťovni nepochodíte. Ak v danom mieste a čase bolo poškodené ľadovcom iba sklo na Vašom aute, a nič iné v okolí tak na poisťovni určite nepochodíte. Ale skúsiť to pravdaže môžete.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

A pritom slo skodu tak jednoducho zlikvidovat, ako sa to bezne v praxi robi a nie su ziadne problemy.Je pravda, ze s poctivostou najdalej dojdes, ale casto iba po poistovnu
0 0
H600S H600S

H600S je offline (nepripojený) H600S

preboha Pozri príspevok
poškodenie skla ľadovcom má určité charakteristické znaky, ak predmetné sklo tieto znaky nemá, nepochodíte.
Ak na vozidle nie sú ďalšie stopy po ľadovci na iných dieloch, takisto na poisťovni nepochodíte. Ak v danom mieste a čase bolo poškodené ľadovcom iba sklo na Vašom aute, a nič iné v okolí tak na poisťovni určite nepochodíte. Ale skúsiť to pravdaže môžete.
Chyba z mojej strany bola, ze ostatne poskodenie som neuviedol, pretoze som si ho vsimol az neskor (poskodeny lak).
Ci z daneho miesta a casu su hlasene aj ine poskodenia neviem, ale predpokladam ze hej, pretoze dokonca v televiznych novinach davali zabery ake skody tam v tej dobe napachal krupec.
0 0
H600S H600S

H600S je offline (nepripojený) H600S

najag Pozri príspevok
A pritom slo skodu tak jednoducho zlikvidovat, ako sa to bezne v praxi robi a nie su ziadne problemy.Je pravda, ze s poctivostou najdalej dojdes, ale casto iba po poistovnu
no to som ale zistil neskoro...
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

H600S Pozri príspevok
no to som ale zistil neskoro...
nie je problém - ak meteo služba potvrdí v danom mieste a čase ľadovec základ úspechu je položený. Bežný motorista si nemusí všimnúť malé deformácie na karosérii, ale mal by si ich všimnúť technik poisťovne, ak klient udal poškodenie skla ľadovcom. Je možné požiadať o dodatočnú obhliadku vozidla. Drobné jamky na karosérii je možné opraviť - vyrovnať aj bez lakovania - platí pre vozidlá s pôvodným neopravovaným lakom.
0 0
barancek barancek

barancek je offline (nepripojený) barancek

"preboha" chcel by som Vas poprosit o radu po telefone. zavolam spat, ak mi prezvonite na 0902822360. Dakujem.
0 0
aliens aliens

aliens je offline (nepripojený) aliens

ahojte, prosim vas poradte mi.
mam havarijnu a auto po nehode. Auto mam uz obhliadnute znalcom poistovne aj s podrobnym vykalkulovanim opravy v autorizovanom servise.
Z istych dovodov auto ale davam opravovat v neautorizovanom servise, tak preto uvazujem nechat vyplatenie pomocou rozpoctu. Moja otazka je, ze ci mi vyplatia presne to co uz vypocitali tym ich programom s tym, ze mi nezaplatia DPH, alebo to budu este dost kratit (niekde v diskusiach som cital, ze napr preplatia len dielce, nie pracu). V poistnej zmluve je napisane ze v pripade riesenia rozpoctom sa vyplacaju primerane naklady bez dph vypocitane ich programom a za primerane naklady nepovazuju naklady stanovene "zmluvnou cestou". Neviem co su naklady stanovene zmluvnou cestou. Myslite ze mam pravo pozadovat vyplatit presne to co mi uz vykalkulovali s odpocitanim dph a spoluucasti? Alebo si mam radsej pockat na fakturu od neautorizovaneho servisu, ktora ale bude asi nizsia ako to co vypocitali aj s odratanim dph.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

zaplatiť fakturu v neautorizovanom servise
0 0
majo7 majo7

majo7 je offline (nepripojený) majo7

Chcem poradit. Sused mi nabural auto a usiel. Nakolko som ho videla, tak som to nahlasila policii. Tá miesto nehody zadokumentovala, vypočula mna a dodatocne aj jeho. On mal ist na svoju poistovnu nahlasit poistnu udalost. Tam aj išiel, ale vraj tam povedal, resp. zaznacil do formulara, že si neni vedomy, ze by mi bol spôsobil škodu a dodnes som nijaku náhradu škody nedostala. Policia ho za nehodu potrestala v spravnom konani. Co s tým, dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať