Zavrieť

Porady

Nesprávny pravopis

Už viac krát som sa na porade stretla s tým že niektorým vadia pravopisné chyby druhých. Včera si niektorý z toho robili dokonca srandu. Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť. Neviem či Vám niečo hovorí pojem LMD syndróm,alebo pojmy dyslexia dysgrafia,dysortografia.Týmto syndrómom trpia aj Harison Ford je dyslektik texty mu nahrávajú, speváčka Cher-dysgrafia a dyslexiou trpí aj Whopy Goldberg. Pre tých čo nevedia o čom hovorím . Sú medzi nami ľudia čo majú problém naučiť sa písať,čítať alebo zvládnuť gramatiku. Už 8 rokov pomáham deťom ktoré trpia týmto syndrómom. Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu.Dajme im šancu a majte s nimi trpezlivosť. Ak na poradu píše človek s LMD má môj rešpekt, obdiv a prajem mu aby sa dokázal zdokonalovať a nevzdával to. A my všetci si položme otázku:ako by reagoval pre nás cudzí človek na vozíku, keby sme mu povedali poď si zabehať. To isté cíti dyslektik. Keď som túto stránku otvorila v jednej témo bolo:"Neni začo,sme tu aby sme pomohli." Ja by som tam dnes dopísala "a neponižovali."
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj ja som celkom slušne znalá gramatiky... a preto mi udrie do očí, keď čítam príspevok s chybou. Ale namôjveru ani nemám čas, ani chuť na to, aby som sa nad tým pozastavila a ešte nebodaj aj niekoho na to upozorňovala. Predsa tu si hľadám rady iného druhu...a nie , aby som sa hrala na to, že opravujem diktáty. Nakoniec ozaj nevieme...čo sa v tom ktorom človeku skrýva....čím trpí..a načo zbytočne uraziť, keď inak mi dobre poradil.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Mam syna dyslektika, viem velmi presne o com to je.
Inteligentny chalan na VŠ ale slovencina a pravopis v inych jazykoch "dovi - dopo "
Este je dyslektik aj na upratovanie
Ale je vzdy hovorim, ze ma tolko inych dobrych vlastnosti.

Vacsina ludi, ktora sem prispieva pravopis neovlada skor z nevedomosti.
Ale v dnesnom svete roznych aplikacii na automaticku opravu pravopisu nie je problem pisat gramaticky spravne.
A to moze naozaj kazdy. Preto aj mne velmi vadi nespisovnost.
Vzdy mi to vybije oko.
Tiez neznasam vlastne preklepy.
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

Keď už bola reč o čiarkach.Keď som prišla na Slovensko a začala sa učiť gramatiku učiteľka nám povedala,ze čiarka môže aj zabiť.
Sudca diktuje rozsudok pre kata.Omilostoť,nie zabiť.Pisár napísal:Omilosťiť nie,zabiť. A človeka popravili.
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Myslím, že toto je téma, kde si môžem "vyliať srdce". Neuveriteľne ma na Porade "dráždi" nesprávny pravopis, ale to je asi profesionálna deformácia. Nikdy si však nedovolím chyby kritizovať, pretože pisateľovi ide o riešenie iného problému, nie gramatiky. Keď som sa však stretla s chybami v príspevku niekoho, kto evidentne študuje slovenčinu, tak som sa neudržala a, dúfam, že slušne, zareagovala. A zosmiešňovanie? Škoda riešiť, zosmiešňuje sa všeličo, občas sa cítim pri niektorých odpovediach, ako po pristátí na cudzej planéte. Niektorí asi nepochopili, že ak nemajú čo poradiť, netreba písať za každú cenu.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

ked som raz mala v rocniku tretiakov(ZS), bol tam chlapcek, ktory bol neskutocne sikovny, ale pravopis..... na moje ,uz neviem kolke upozornovanie, mi povedal: pani uciteka, nerozculujte sa, ja aj tak budem robit na madarskom velvyslanectve a tam je to jedno...
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Moje deti sa veľmi dobre učili, aj pravopis ovládali. Raz som čítala synovu písomku z matiky, samá chyba pravopisná aj hrúbky, tak sa ho pýtam, že čo to má byť a on mi odpovie, však to nie je slovenčina
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

michaela15 Pozri príspevok
..... Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť. .......
michaela15 Pozri príspevok
Keď už bola reč o čiarkach.Keď som prišla na Slovensko a začala sa učiť gramatiku učiteľka nám povedala,ze čiarka môže aj zabiť.
Sudca diktuje rozsudok pre kata.Omilostoť,nie zabiť.Pisár napísal:Omilosťiť nie,zabiť. A človeka popravili.


To nás všetkých tak dobre poznáš, že si z nás tak uťahuješ? Mohla by si upresniť, ako si sa učila slovenčinu?
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Barbara Pozri príspevok
neviem, ale mne sa zdá, že vo vete pred " a" sa práveže nedáva čiarka
a preto....a teda....a tak.....
pred všetky tieto sa čiarka dáva
a aj keď "a" nahrádza "ale"
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Čiarky mi veľmi nevadia, ale keď som koncom minulého týždňa v televíznych novinách na Markíze videla .....v kanály (ten titulok tam bol celú reportáž), tak som nevedela, či im idem volať alebo čo. Aspoň v médiách by si mali dať pozor. A to prvá reportáž bola, že vodič mal tri promile krvi v alkohole - toto však len povedal moderátor.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

kitky Pozri príspevok
Mam syna dyslektika, viem velmi presne o com to je.
Inteligentny chalan na VŠ ale slovencina a pravopis v inych jazykoch "dovi - dopo "
Este je dyslektik aj na upratovanie
Ale je vzdy hovorim, ze ma tolko inych dobrych vlastnosti.

Vacsina ludi, ktora sem prispieva pravopis neovlada skor z nevedomosti.
Ale v dnesnom svete roznych aplikacii na automaticku opravu pravopisu nie je problem pisat gramaticky spravne.
A to moze naozaj kazdy. Preto aj mne velmi vadi nespisovnost.
Vzdy mi to vybije oko.
Tiez neznasam vlastne preklepy.
Na slovenčinu a gramatiku nepozerám nejako prísne. Pre mňa, ako roduvernú záhoráčku, bola slovenčina cudzí jazyk. Nechcela som ísť ani do prvej triedy, lebo "tá učiteľka strašne smiešne rozpráva". Slovenčinu používam iba v písomnom styku, aj to najčastejšie na Porade . Po slovensky som naposledy rozprávala asi na stretnutí v Nitre . Aj preto sa mi zdá, že ak veta obsahuje aspoň jedno "ť" alebo "ia" už je to dosť slovenské. Musím však priznať, že niektoré príspevky bijú do očí aj mne, ale nejaká čiarka ma vytočiť nevie.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Veľmi rada by som sa k tejto téme vyjadrila, ale zakladateľ témy ma/nás/ podrazil.j Možno by sme si viac povedali v téme " Slovenčina a nárečia".
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Asi treba túto tému uzavrieť.
Naposledy upravil jozka56 : 03.06.08 at 23:50
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Pôvodca textu príspevku: michaela15
Už viac krát som sa na porade stretla s tým že niektorým vadia pravopisné chyby druhých. Včera si niektorý z toho robili dokonca srandu...

Excise Duty Pozri príspevok
A toto je spôsobené čím? A nie je to sranda, je to smutné.
Keď už , tak by som možno pridal :
michaela15 Pozri príspevok
týto ľudia vždy v niečom vynikájú ale niečo sa nevedia naučiť vôbec
1, .. priznali by ste že máte niektorý z uvedených problémov?????
Michaella15.

1, Ja napríklad mám problém pochopiť teba keď píšeš :
""Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť ... ""

A robíš napr. tému : granulocytopénia ; znásilnenie ; ponúknutá pomoc cez ICQ ako ; odchod do zahraničia.

A posledné :

""Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu ""

Nech do Porady takéto deti nepíšu !!!

Týmto sa pripájam k Jožke56 a prosím Richarda o UZAVRETIE témy.

Ahoj
Ka Mil
P.S. Hubu som nevyhral v lotérii ( aby som si ju tu zodral ).





Nesprávny pravopis ( 1 2 3 ... Posledná strana)
michaela15
Dnes 12:02 AM
od jozka56
321,117Ohlasy Znásilnenie ( 1 2 3)
michaela15
02-06-08 11:09 PM
od kukučka
211,051Zdravie Granulocytopénia ( 1 2 3 ... Posledná strana)
michaela15
02-06-08 09:56 AM
od Richard
781,871Zdravie Ponúknutá pomoc cez ICQ ako ( 1 2)
michaela15
31-05-08 11:58 PM
od feron
15510Zdravie odchod do zahraničia ( 1 2)
michaela15
30-05-08 10:19 PM
od tetrisss
11114Začiatky podnikania - ako na to? Slovenčina do PC
michaela15
30-05-08 08:08 PM
od michaela15
8119PC - počítače začiatočník živnostník
michaela15
27-05-08 09:22 AM
od smith
171Začíname peňažný denník
michaela15
26-05-08 07:38 AM
od Monika C.
3141Jednoduché účtovníctvo nováčička
michaela15
24-05-08 09:57 PM
od michaela15
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Pripájam sa aj ja, ale by som doplnila Milana, že VŠETKY TÉMY od tej osoby nech Richard uzavrie. Ale aj od Viktoria37- by som prosila toisté.


vďaka za pochopenie

Pravdupovediac jej nick by som tu už najradšej ani vidieť nechcela, veď za ten podraz by si ozaj zaslúžila, aby bola z tejto stránky celkom vylúčená.
Viem, že by sa zaregistrovala pod iným nickom, ale to už by som nevedela, že je to tá osoba. Lenže je mi z toho vážne zle keď tu vidím jej nick. Pripomína mi to ten podraz.
Naposledy upravil Barbara : 04.06.08 at 07:13
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

budem veľmi, veľmi netaktná a veľmi, veľmi zvedavá, ak sa opýtam, o čo tu vlastne ide?
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
mamminta Pozri príspevok
budem veľmi, veľmi netaktná a veľmi, veľmi zvedavá, ak sa opýtam, o čo tu vlastne ide?
Ak sa veľmi, veľmi nudíš, prečítaj si všetky hore menované témy od tých dvoch osôb, alebo aspoň ich príspevky, a pochopíš.
0 0
Leak Leak

Leak je offline (nepripojený) Leak

Som obyčajný človek o ktorom si priatelia urobili peknú predstavu ...viac
Prešla som si túto tému. Niektorým veciam nerozumiem,ale chcela by som sa vyjadriť k tomu pravopisu.Tiež som mala problém s písaním no nikdy som to necítila ako hambu,práve naopak,kto sa my posmieval nebol hoden toho,aby som si ho všímala.To čo vy zvládate v škole za rok ja som síce zvládla za osem a s väčšou námahou,ale mňa to len posilnilo.Dnes mám vysokoškolské vzdelanie a názor v tomto príspevku skôr sebavedomie potľáča ,lebo ich ospravedlňuje.Ja by som všetkým "chorým" povedala asi toto "Bojujte, učte sa,lebo učiť sa je ako plávať proti prúdu,len sa zastavíš a už ťa nesie späť.Ja som to zvládla a tí čo dodnes nevedia gramatiku sú u mňa slušne povedané nevzdelanci a nie dysertografici!!!!!!!!!!!!!!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ja som to zvládla a tí čo dodnes nevedia gramatiku sú u mňa slušne povedané nevzdelanci a nie dysertografici!!!!!!!!!!!!!!
naopak,kto sa my posmieval nebol hoden toho,aby som si ho všímala
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

nebude Leak, Michaela a Viki to isté??
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

mamminta Pozri príspevok
nebude Leak, Michaela a Viki to isté??
A možno si trafila po hlavičke (škoda , že iba klinec a nie ..).
Možno stačí pozrieť kedy sa ktorá zaregistrovala.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať