Zavrieť

Porady

Nesprávny pravopis

Už viac krát som sa na porade stretla s tým že niektorým vadia pravopisné chyby druhých. Včera si niektorý z toho robili dokonca srandu. Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť. Neviem či Vám niečo hovorí pojem LMD syndróm,alebo pojmy dyslexia dysgrafia,dysortografia.Týmto syndrómom trpia aj Harison Ford je dyslektik texty mu nahrávajú, speváčka Cher-dysgrafia a dyslexiou trpí aj Whopy Goldberg. Pre tých čo nevedia o čom hovorím . Sú medzi nami ľudia čo majú problém naučiť sa písať,čítať alebo zvládnuť gramatiku. Už 8 rokov pomáham deťom ktoré trpia týmto syndrómom. Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu.Dajme im šancu a majte s nimi trpezlivosť. Ak na poradu píše človek s LMD má môj rešpekt, obdiv a prajem mu aby sa dokázal zdokonalovať a nevzdával to. A my všetci si položme otázku:ako by reagoval pre nás cudzí človek na vozíku, keby sme mu povedali poď si zabehať. To isté cíti dyslektik. Keď som túto stránku otvorila v jednej témo bolo:"Neni začo,sme tu aby sme pomohli." Ja by som tam dnes dopísala "a neponižovali."
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
mamminta Pozri príspevok
nebude Leak, Michaela a Viki to isté??


vieš, že aj ja som nato myslela, keď som videla, že aj sem písala??? už vtedy som mala ten pocit, keď som čítala jej odpoveď v tej druhej téme, ....." pre tých......,"""

tuším pôjdem robiť jasnovidku

p.s. Však stačilo by, keby sa niektorý kompetentný pozrel, že či náhodou tie tri ..... nie sú zaregistrované z tohoistého počítača. keby sme ažtak veľmi chceli vedieť........ ale ja tuším to vedieť nempotrebujem,.......
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

zaujal ma štýl písania tejto osôbky.....
a tiež až to nadpriemerné obraňovanie všetkých "tých..."
no a chyby
0 0
kami8 kami8

kami8 je offline (nepripojený) kami8

Leak Pozri príspevok
Prešla som si túto tému. Niektorým veciam nerozumiem,ale chcela by som sa vyjadriť k tomu pravopisu.Tiež som mala problém s písaním no nikdy som to necítila ako hambu,práve naopak,kto sa my posmieval nebol hoden toho,aby som si ho všímala.To čo vy zvládate v škole za rok ja som síce zvládla za osem a s väčšou námahou,ale mňa to len posilnilo.Dnes mám vysokoškolské vzdelanie a názor v tomto príspevku skôr sebavedomie potľáča ,lebo ich ospravedlňuje.Ja by som všetkým "chorým" povedala asi toto "Bojujte, učte sa,lebo učiť sa je ako plávať proti prúdu,len sa zastavíš a už ťa nesie späť.Ja som to zvládla a tí čo dodnes nevedia gramatiku sú u mňa slušne povedané nevzdelanci a nie dysertografici!!!!!!!!!!!!!!
PRE LEAK/MICHAELU15/VIKORIU37:Sledujem tuto temu-aj ked som do nej neprispievala,viem o co sa jedna.Neviem pochopit,ako moze toto robit /udajne/vysokoskolsky vzdelana osoba.Tiez mam pocit,ze sa jedna stale o tu istu osobu.Leak sa zaregistrovala len dnes,som viac ako na 99.99% ista-presne ako ostatni,ze je to znovu Michalela15 alias Viktoria37.NA teba nic nepomoze,iba ti zablokovat pocitac-keby sa to dalo.Nechapem,preco to robis.Urcite si chora,ved dusevne zdravy clovek toto nemoze robit.
Pre ostatnych poradakov:velmi sa vam chcem podakovat za tuto stranku-nasla som si tu uz vela odpovedi-hlavne o danovych priznaniach-ktore mi velmi pomohli a bez vas by som to urcite nezvladla.Prosim,nedajte sa odratit od takej osoby-my ostani sme vam velmi vdacni a potrebujeme vase rady.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Karas Milan Pozri príspevok
""Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu ""

Nech do Porady takéto deti nepíšu !!!

Týmto sa pripájam k Jožke56 a prosím Richarda o UZAVRETIE témy.

Ahoj
Ka Mil
P.S. Hubu som nevyhral v lotérii ( aby som si ju tu zodral )
Súhlasím s Tebou. Prečítala som od tejto osôbky viacero príspevkov a chronológia jej života v príspevkoch na porade mi akosi nedáva zmysel. V podstate sa ma veľa vecí netýka, ale čo nezášam je znevažovanie druhých. Dúfam, že túto tému si už Richardovi nahlásil. Ďakujem!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Barbara Pozri príspevok
vieš, že aj ja som nato myslela, keď som videla, že aj sem písala??? už vtedy som mala ten pocit, keď som čítala jej odpoveď v tej druhej téme, ....." pre tých......,"""

tuším pôjdem robiť jasnovidku

p.s. Však stačilo by, keby sa niektorý kompetentný pozrel, že či náhodou tie tri ..... nie sú zaregistrované z tohoistého počítača. keby sme ažtak veľmi chceli vedieť........ ale ja tuším to vedieť nempotrebujem,.......
Či je to len jedna, alebo tri? Podľa štýlu písania a zmýšľania mi to pripadá na jednu
A možno existuje nejaký iný nick-staršieho dátumu...
Každý nováčik na porade potrebuje nejaký čas, aby sa v Porade zorientoval, lebo je tu toho veľmi veľa.Získať prehľad netrvá ani deň, ani týždeň!
A zrazu vznikne nový nick a hups! Hneď pár minút po zaregistrovaní nová téma, hneď prehľad, hneď odpovede v rôznych témach

Konanie tejto(týchto?)osoby mi pripadá choré, drzé a úchylné.Porada má vysokú úroveń a veľa ľudí ,ktorí majú ochotu pomôcť.Ale keď sa budú tolerovať takéto "choré úlety" nejakých Michael, Viktórií a pod. myslím, že je to na škodu Porady a veľa poraďákov stratí chuť pomáhať a čítať rôzne vymyslené príbehy.
Za posledné dni sa počet rozhorčených a naštvaných členov rapídne zvyšuje.
Tiež sa pripájam k tomu, aby sa zablokoval prístup z tohto počítača-ak je to možné.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahojte.

Podľa mňa , ak vás niečo rozčuľuje , také čo nemôžete zmeniť , tak to ignorujte (asi ako výsledok hokejového zápasu Guinea - Gabun ) - pripejete tak k vlastnej duševnej pohode.
Až túto osobu zosumarizujem dám vám správu 16.6. o 16,06 hod. v téme "Podpaľovači" (týmto si ju súčasne propagujem a priznávam , že som drzáň - ale slušný).

Ahoj
Ka Mil
0 0
celas celas

celas je offline (nepripojený) celas

účtovník
michaela15 Pozri príspevok
Už viac krát som sa na porade stretla s tým že niektorým vadia pravopisné chyby druhých. Včera si niektorý z toho robili dokonca srandu. Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť. Neviem či Vám niečo hovorí pojem LMD syndróm,alebo pojmy dyslexia dysgrafia,dysortografia.Týmto syndrómom trpia aj Harison Ford je dyslektik texty mu nahrávajú, speváčka Cher-dysgrafia a dyslexiou trpí aj Whopy Goldberg. Pre tých čo nevedia o čom hovorím . Sú medzi nami ľudia čo majú problém naučiť sa písať,čítať alebo zvládnuť gramatiku. Už 8 rokov pomáham deťom ktoré trpia týmto syndrómom. Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu.Dajme im šancu a majte s nimi trpezlivosť. Ak na poradu píše človek s LMD má môj rešpekt, obdiv a prajem mu aby sa dokázal zdokonalovať a nevzdával to. A my všetci si položme otázku:ako by reagoval pre nás cudzí človek na vozíku, keby sme mu povedali poď si zabehať. To isté cíti dyslektik. Keď som túto stránku otvorila v jednej témo bolo:"Neni začo,sme tu aby sme pomohli." Ja by som tam dnes dopísala "a neponižovali."
komu vadí pravopis nech ide na inú stránku, ja keď potrebujem poradiť tak mi čerta záleží či s čiarkou alebo bez čiarky.... verte a som vďačná, ža každú radu podľa ktorej môžem dobre zaúčtovať. A "čiarkoví mudrci" nech komunikujú so SAV v odbore slovenský pravopis.....a tam sa ešte len dozvedia že batoľa je lezúň, a kreslo je hoviak.....po slovensky.
0 0
uctovnicka12 uctovnicka12

uctovnicka12 je offline (nepripojený) uctovnicka12

misomiso Pozri príspevok
Ak je pravda, ze dyslektik nikdy nemoze pisat spravne, tak uplne nejdolezitejsia vec, ktoru ho musis naucit potom je, ze musi v zivote ratat s tym, ze bude tercom posmechu, a bude sa s tym musiet vopred vyrovat. To je nieco, o com tu teraz budeme zbytocne moralizovat, ked tento vysmech nezaziju od clenov porady, zaziju ho od inych. Musia sa s tym naucit zit, je to proste holy fakt.
Máš pravdu, že sa s tým musia naučiť žiť, ale to ostatné je trošku necitlivé a hlúpe. Bola by som veľmi zvedavá aký by bol Tvoj pohľad a názor, keby si mal napríklad dieťa dyslektika. S takýmito dynickými názormi by si z neho vychoval zakomplexovaného chudáčika
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
všimla som si, že viacerí píšete vo svojich príspevkoch slovo neide, neideme ap,
keďže sa mi to nezdalo a zostala som v pomykove, či ja používam správne nejde, nejdeme, tak som vyhľadala : http://www.slex.sk/search.asp?fslovo...aj&op=AND&vz=8
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

hanelie Pozri príspevok
všimla som si, že viacerí píšete vo svojich príspevkoch slovo neide, neideme ap,
keďže sa mi to nezdalo a zostala som v pomykove, či ja používam správne nejde, nejdeme, tak som vyhľadala : http://www.slex.sk/search.asp?fslovo...aj&op=AND&vz=8

Ahoj Nelka.

Podľa mňa obe varianty : neide aj nejde sú správne
Lebo sú :
- logicky odvodené od slovného základu ( tu sa mi lepšie zdá neide ; ide-neide , je-nie je , píše-nepíše , rozmýšľa-nerozmýšľa , je-neje atď.
- sú to varianty (možno sú aj ďalšie ?nende? )
- tak im ,(s prepáčením) , huba narástla lebo : " Hlas ľudu , hlas boží."

ahoj
Ka Mil
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Nelka.

Podľa mňa obe varianty : neide aj nejde sú správne
Lebo sú :
- logicky odvodené od slovného základu ( tu sa mi lepšie zdá neide ; ide-neide , je-nie je , píše-nepíše , rozmýšľa-nerozmýšľa , je-neje atď.
- sú to varianty (možno sú aj ďalšie ?nende? )
- tak im ,(s prepáčením) , huba narástla lebo : " Hlas ľudu , hlas boží."

ahoj
Ka Mil
Správne má byť nejde. Napríklad tiež hovoríme pojdeme a píšeme to pôjdeme. Je to rôzne, každý hovoríme svojím nárečím, tak ako sme zvyknutí, ale spisovne sa to píše inak.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Nelka.

Podľa mňa obe varianty : neide aj nejde sú správne
Lebo sú :
- logicky odvodené od slovného základu ( tu sa mi lepšie zdá neide ; ide-neide , je-nie je , píše-nepíše , rozmýšľa-nerozmýšľa , je-neje atď.
- sú to varianty (možno sú aj ďalšie ?nende? )
- tak im ,(s prepáčením) , huba narástla lebo : " Hlas ľudu , hlas boží."

ahoj
Ka Mil
Existujú aj výnimky v gramatike a tvorbe slov. Nie je všetko len biele alebo čierne.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Našla som túto tému a hneď som ju otvorila, lebo som bola zvedavá o čo tu môže isť. Myslím, že porada je skôr o radení ľuďom v konkrétnych situáciách a nie o pravopise. Týmto si nechcem zastávať gramatické chyby, aj mňa to niekedy vytáča, pretože ja slovenčinu ovládam. Aj môj manžel je šikovný, ale pravopis neovláda a nedá sa hovoriť o nejakej vade, jednoducho sa to nenaučil, čo je podľa mňa aj väčšina z týchto ľudí, ktorí tu píšu s chybami.
0 0
vlastinka1 vlastinka1

vlastinka1 je offline (nepripojený) vlastinka1

Aj ty si dys??? (tiež máš v texte hrúbku a gram. chyby) V tom prípade, nemám voči tvojmu pravopisu nič. Ale sú ľudia, ktorí dys nie sú - ešte nikdy som nikoho neupozornila na chyby, okrem svojich detí. Ale je smutné, že sme Slováci a neovládame svoju materinskú reč slovom aj písmom a ešte sa vyhovárame na rôzne dys - aj takí, ktorí dys nie sú. Stačí si len zopakovať, čo sme sa učili na ZŠ a je po probléme. Potom niet dôvodu znervózňovať sa. Prajem pekný deň bez zbytočného hnevu.
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Karas Milan Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku: michaela15
Už viac krát som sa na porade stretla s tým že niektorým vadia pravopisné chyby druhých. Včera si niektorý z toho robili dokonca srandu...



Keď už , tak by som možno pridal :


Michaella15.

1, Ja napríklad mám problém pochopiť teba keď píšeš :
""Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť ... ""

A robíš napr. tému : granulocytopénia ; znásilnenie ; ponúknutá pomoc cez ICQ ako ; odchod do zahraničia.

A posledné :

""Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu ""

Nech do Porady takéto deti nepíšu !!!

Týmto sa pripájam k Jožke56 a prosím Richarda o UZAVRETIE témy.

Ahoj
Ka Mil
P.S. Hubu som nevyhral v lotérii ( aby som si ju tu zodral ).





Nesprávny pravopis ( 1 2 3 ... Posledná strana)
michaela15
Dnes 12:02 AM
od jozka56
321,117Ohlasy Znásilnenie ( 1 2 3)
michaela15
02-06-08 11:09 PM
od kukučka
211,051Zdravie Granulocytopénia ( 1 2 3 ... Posledná strana)
michaela15
02-06-08 09:56 AM
od Richard
781,871Zdravie Ponúknutá pomoc cez ICQ ako ( 1 2)
michaela15
31-05-08 11:58 PM
od feron
15510Zdravie odchod do zahraničia ( 1 2)
michaela15
30-05-08 10:19 PM
od tetrisss
11114Začiatky podnikania - ako na to? Slovenčina do PC
michaela15
30-05-08 08:08 PM
od michaela15
8119PC - počítače začiatočník živnostník
michaela15
27-05-08 09:22 AM
od smith
171Začíname peňažný denník
michaela15
26-05-08 07:38 AM
od Monika C.
3141Jednoduché účtovníctvo nováčička
michaela15
24-05-08 09:57 PM

od michaela15

Prepacte, ale ani ja nerozumiem o co tu ide...snazila som sa prejst tieto temy, ale mne nepripadaju nejake divne...tak neviem. Len vidim, ze su to rozdielne nazory na gramatiku, dyslekciu atd...Hm. Ak bude ochotny nejaky dobrak vysvetlit mi, ze v com tu nastal problem, budem rada. AK nie, nevadi. Dakujem.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

waitinka7 Pozri príspevok
1, Prepacte, ale ani ja nerozumiem o co tu ide...snazila som sa prejst tieto temy, ale mne nepripadaju nejake divne...tak neviem. Len vidim, ze su to rozdielne nazory na gramatiku, dyslekciu atd...Hm.
2, Ak bude ochotny nejaky dobrak vysvetlit mi, ze v com tu nastal problem, budem rada.
3, AK nie, nevadi. Dakujem.

Ahoj Tinka.

1, Ide o PRAVDU.
2, Ale či ti to niekto vysvetlí? Asi nie. Musíš (pravdupovediac nemusíš) na to prísť sama.
3, Dobrý prístup (tiež si niekedy hovorím : "Nemusím všetko vedieť." 3G/4G

Ahoj
Ka Mil
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Karas Milan Pozri príspevok
(tiež si niekedy hovorím : "Nemusím všetko vedieť." 3G/4G
Ka Mil
0 0
celas celas

celas je offline (nepripojený) celas

účtovník
michaela15 Pozri príspevok
Už viac krát som sa na porade stretla s tým že niektorým vadia pravopisné chyby druhých. Včera si niektorý z toho robili dokonca srandu. Ja si tiež rada z niektorých ľudí uťahujem,ale len z tých ktorých poznám a viem pokiaľ môžem zájsť. Neviem či Vám niečo hovorí pojem LMD syndróm,alebo pojmy dyslexia dysgrafia,dysortografia.Týmto syndrómom trpia aj Harison Ford je dyslektik texty mu nahrávajú, speváčka Cher-dysgrafia a dyslexiou trpí aj Whopy Goldberg. Pre tých čo nevedia o čom hovorím . Sú medzi nami ľudia čo majú problém naučiť sa písať,čítať alebo zvládnuť gramatiku. Už 8 rokov pomáham deťom ktoré trpia týmto syndrómom. Vo väčšine prípadov majú tieto deti nízke sebavedomie upraviť sa to dá len ich úspechmi. Mali by sme vedieť že to čo sa niekto učí v škole týždeň im to trvá roky.Kritika im nepomôže práve naopak, ničíme ich celoživotnú drinu.Dajme im šancu a majte s nimi trpezlivosť. Ak na poradu píše človek s LMD má môj rešpekt, obdiv a prajem mu aby sa dokázal zdokonalovať a nevzdával to. A my všetci si položme otázku:ako by reagoval pre nás cudzí človek na vozíku, keby sme mu povedali poď si zabehať. To isté cíti dyslektik. Keď som túto stránku otvorila v jednej témo bolo:"Neni začo,sme tu aby sme pomohli." Ja by som tam dnes dopísala "a neponižovali."
je vidieť že tvz."gramatici" nepochopili význam družstevnej maštale, ako sa u nás hovorí..... lebo ak chodia na túto stránku aky "kukali" aké i kde patrí tak zabudli že účel tejto stránky je pomôcť niekomu kto nevie ešte ako zaúčtovať....Som veľmi vdačná všetkým ktorí mi pomohli v PU ked som to skutočne veľmi potrebovala a to aj včase kedy sami vlatne žiadny čas nemali... Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

celas Pozri príspevok
komu vadí pravopis nech ide na inú stránku, ja keď potrebujem poradiť tak mi čerta záleží či s čiarkou alebo bez čiarky.... verte a som vďačná, ža každú radu podľa ktorej môžem dobre zaúčtovať. A "čiarkoví mudrci" nech komunikujú so SAV v odbore slovenský pravopis.....a tam sa ešte len dozvedia že batoľa je lezúň, a kreslo je hoviak.....po slovensky.
celas Pozri príspevok
je vidieť že tvz."gramatici" nepochopili význam družstevnej maštale, ako sa u nás hovorí..... lebo ak chodia na túto stránku aky "kukali" aké i kde patrí tak zabudli že účel tejto stránky je pomôcť niekomu kto nevie ešte ako zaúčtovať....Som veľmi vdačná všetkým ktorí mi pomohli v PU ked som to skutočne veľmi potrebovala a to aj včase kedy sami vlatne žiadny čas nemali... Ďakujem
škoda že nechodíš na poradu častejšie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať