Zavrieť

Porady

nepravidelna preprava osob (nie taxi)

chcel by som sa opytat ako je to s osobnou prepravou osob, ale nie TAXI... hlavne sa mi jedna o oznacenie, ci je vobec povolene oznacenie tabulkou na streche, akurat namiesto TAXI tam je tel.cislo. Nemam sa kde informovat , tak Vas prosim o radu ...dakujem
Naposledy upravil Dav : 29.10.10 at 04:47
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dablisko Pozri príspevok
Dakujem vopred za radu (rady),a zapisovať to do tabulky excelovej priebežne ako často?(kazdým dnom ,týždnom a pod.)a ako je to stou prislusnou dotáciou na zacatie podnikania ked o nu zažiadam na UP,a schvália mi hu vo vyške.......danéj priklad,Môžem ju použiť na zakupenie auta na toto podnikanie a odpísať ho potom vdani????
Všetky účtovné prípady evidovať priebežne. Ak bude príspevok na prepravu, auto sa kúpi a bude sa odpisovať podľa odpisového plánu. Príspevok je zdaniteľný, odpis je výdavkom = nákladom.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

dablisko Pozri príspevok
Dakujem vopred za radu (rady),a zapisovať to do tabulky excelovej priebežne ako často?(kazdým dnom ,týždnom a pod.)a ako je to stou prislusnou dotáciou na zacatie podnikania ked o nu zažiadam na UP,a schvália mi hu vo vyške.......danéj priklad,Môžem ju použiť na zakupenie auta na toto podnikanie a odpísať ho potom vdani????
Zapisovať denne, prípadne raz za týždeň (lebo sa bločky potratia, zabudne sa na niečo, vyhodí sa z peňaženky...)
Dotácia z ÚP - doprava nie je podporovaná činnosť. Doporučujem sa ísť spýtať na príslušný úrad práce, či sa niečo nezmenilo, a na čo všetko poskytujú príspevky - ktoré činnosti, a ktoré výdavky.
Auto môže byť v majetku firmy, môže byť súkromné auto používané v podnikaní. Daňové výdavky sú buď PHM a paušálna náhrada podľa ubehnutých km, alebo PHM a skutočné výdavky, spojené s prevádzkou vozidla, a odpisy vozidla.
0 0
dablisko dablisko

dablisko je offline (nepripojený) dablisko

Dobry den,este bi som sa chcel spítať,že ak nedostanem(neschvália)
mi na UP dotáciu na zakupenie auta na toto podnikanie,či je aj iná možnosť???ako získať potrebné financie na zakupenie zmienovaného auta cca 2OOOeuro/2500euro,a či potporuju aj lízingovky tuto formu
podnikania(kupu auta)na tento ucel???ak áno aké lizingové spoločnosti???dakujem este raz za vase informácie.S pozdravom
0 0
dablisko dablisko

dablisko je offline (nepripojený) dablisko

Alebo kto bi mi vedel dajako stím pomôct,mam to dost velmi zložité bo banky mi uver zamientnu(aby som si zafinancoval takto auto)na vykon tochto podnikania.Dajaky spôsob musí existovať nie????
Naposledy upravil dablisko : 04.03.10 at 01:36 Dôvod: nedokoncené
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
na auto ti to určite neschvália
0 0
dablisko dablisko

dablisko je offline (nepripojený) dablisko

A neexistuje dajaká páka na to,ja neviem ako to povedať alebo niekto kto bi mi vedel v tomto dajako pomôct(poradiť)????
0 0
dablisko dablisko

dablisko je offline (nepripojený) dablisko

Dobrý den,ale ak tie peniaze použijem na prenájom vozidla,alebo som osobne majitelom auta len je poruchane(daju sa tie peniaze použiť a na opravu vozidla???
0 0
Rominosk Rominosk

Rominosk je offline (nepripojený) Rominosk

Dobrý deň,

mňa by zaujímalo ako je to s nepravidelnou prepravou osôb do zahraničia. Ide mi hlavne o Rakúsko a Nemecko. Stačí mi náš ŽL, alebo musím vybavovať povolenia aj v zahraničí (ak áno, na akom úrade).Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rominosk Pozri príspevok
Dobrý deň,

mňa by zaujímalo ako je to s nepravidelnou prepravou osôb do zahraničia. Ide mi hlavne o Rakúsko a Nemecko. Stačí mi náš ŽL, alebo musím vybavovať povolenia aj v zahraničí (ak áno, na akom úrade).Ďakujem
Stačí slovenský ŽL.
0 0
Erika Bošeľová Erika Bošeľová
Dobrý deň.Môžte mi poradiť.Chcem robiť prepravu osôb do 8 miest.Viem že je potrebné navštíviť ŽU pre vydanie osvedčenia a 5€kolok,vrámci volnej živnosti.Ale čo ďalej ak chcem robiť prepravu ako sa už tu spomínalo 5min pred autobusom?Je to možné?koho treba osloviť?Tiež chcem prepravovať ľudí s miesta na miesto po dohode s nimi.Ako mám účtovať? Fakturovať,alebo je potrebná registračná pokladňa?
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

Dobry den. Chcem podnikat na zaklade zivnosti Nepravidelna preprava osob do 8+1 miest. Ake osvedcenia k tomu potrebujem ? treba psychotesty? potrebujem mat zaplatenu cestnu dan za auto? musi byt auto napisane na mne ? Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
panslav Pozri príspevok
Dobry den. Chcem podnikat na zaklade zivnosti Nepravidelna preprava osob do 8+1 miest. Ake osvedcenia k tomu potrebujem ? treba psychotesty? potrebujem mat zaplatenu cestnu dan za auto? musi byt auto napisane na mne ? Dakujem.
Je to voľný predmet podnikania, t.z. že Ti ho živnostenský úrad vydá bez problémov. Nič sa nepreukazuje. Auto nemusí byť Tvoje. Zabezpeč si to nejakou zmluvou, je to dôležité z pozície DÚ napríklad aj k vôli plateniu dane z motorových vozidiel a kontrole DzP.
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

Economic Pozri príspevok
Je to voľný predmet podnikania, t.z. že Ti ho živnostenský úrad vydá bez problémov. Nič sa nepreukazuje. Auto nemusí byť Tvoje. Zabezpeč si to nejakou zmluvou, je to dôležité z pozície DÚ napríklad aj k vôli plateniu dane z motorových vozidiel a kontrole DzP.
a musim za auto platit cestnu dan ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
panslav Pozri príspevok
a musim za auto platit cestnu dan ?
Bez konkrétnej otázky niet konkrétnu odpoveď. Lepšie pozeraj tu na porade už bolo o tom písané nájdeš odpoveď na svoje otázky.
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

tak mam inu otazku. situacia je takato. zivnostnik, so zivnostou Nepravidelna preprava osob, zamestnava mna na dohodu. Som na urade prace. Jazdim na svojom sukromnom aute. Kto ma platit dan z motoroveho vozidla? Ja alebo on ? Mozem ju zaplatit ja ? Vdaka za odpoved
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Tak zdravím všetkých podnikavých ludi ale po prečítaní tejto porady som dospel k dobrej informácii ako začať a čim rozšíriť podnikanie lebo prace je v mojom obore čo raz menej ,stačí vybaviť žl mať auto zaplatiť cestnú daň a zaevidovať auto do majetku a namiesto žltého označenia taxi môže byť červené označenie s nápisom preprava plus telefónne číslo ale neviem či aj musí byť označenie na dverách auta skúste odpovedať či mám dobré informácie.Dakujem
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Tak zdravím všetkých podnikavých ludi ale po prečítaní tejto porady som dospel k dobrej informácii ako začať a čim rozšíriť podnikanie lebo prace je v mojom obore čo raz menej ,stačí vybaviť žl mať auto zaplatiť cestnú daň a zaevidovať auto do majetku a namiesto žltého označenia taxi môže byť červené označenie s nápisom preprava plus telefónne číslo ale neviem či aj musí byť označenie na dverách auta skúste odpovedať či mám dobré informácie.Dakujem
0 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

Nemáš.Ak myslíš označenie na streche,ktoré bude akekoľvek svietidlo,tak vyhláška 464/2009 §7 jasne stanovuje,kto môže mať na vozidle dodatočne montované svetelné zariadenie a nezáleží na tom,či svieti alebo nie.Preprava tam nie je.Môžeš byť len polepený reklamou.Preprava nemusí mať na dverách nič,lebo sa jej netýka zákon 168/1996 a jeho novelizácie.Je to hneď na začiatku.
0 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

A ešte niečo.Nechce sa mi to hľadať,ale never ľuďom,čo ti odpovedajú,že na prepravu osôb(legálnu,oficiálnu) do Rakúska a iných štátov ti stačí slov.ŽL.Množstvo ľudí to vozí načierno.Stačí jedna nehoda,pri ktorej pasažieri budú vypovedať pred rakúskou políciou,že za dopravu platili a ty sa do smrti nedoplatíš.
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Tak idem vybaviť ten žl a čas ukáže efektívnosť toho podnikania ale neviem či môžem ešte jazdiť vo večerných hod.bez potvrdenia lekára lebo aj to som videl v telke.Dakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať