Zavrieť

Porady

Zmluva o záložnom práve?

Prosím poradťe mi.
Naša firma si chce požičať peniaze od FO a táto chce od nás aby sme ručili: 1.založili hnuteľný majetok 2.vystavili zmenku , keďže ide o vyšší obnos peňazí.
Neviem, či to mám zahrnúť všetko do jednej zmluvy ? - zmluvy o pôžičke?
alebo mám pripraviť zmluvu o pôžičke, zmluvu o záložnom práve a zmenku osobitne?ak osobitne: mám rozdeliť sumu na jednotlivé čiastky?
Dohodli sme sa platiť istinu s polročným odkladom a uroky platiť každý mesiac.
Načo si mám dať pozor,aby som sa nejakym omylom nezadlžila viac ako v skutocnosti, aby nejaky zo spominanych dokladov nebol zneužitý po tom co bude splateny?
Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samuelka je offline (nepripojený) samuelka

    samuelka
    Prosím poradí mi niekto?
    Stačí jedna zmluva o pôžičke, kde zahrniem aj záložné právo na hnuteľný majetok a zmenka?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    mozno ti preto nikto neodpovedal za hodinu, lebo tu nikto nebol. zas to tu nie je vsemohuce a vseriesiace.
    staci jedna zmluva o pozicke, mozes do nej dat vsetko, ale aj nemusis. obe riesenia su ok podla mna.
    nezabudni registrovat zalozne pravo u notara v pripade, ak nepride k odovzdaniu zalohu.
    spokojna? moze byt?

    samuelka je offline (nepripojený) samuelka

    samuelka
    Ďakujem... ... nooo,je pravda,že sem veľmi nepíšem,len keď niečo potrebujem a mala by som byť asi trpezlivejšiaďakujem...dufam,že to zvládnem...aj keď už horí termín.

    Zmluva o záložnom práve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.