Zavrieť

Porady

Kniha jazd

Chcem sa opytat co vsetko je potrebne viest k spotrebe PHM jednotl. vozidiel. Kniha jazd? My nevedieme nic :-( Co by sme asi mali...
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

1Dara Pozri príspevok
nebudu ti sediet sumy v KJ a v uctovnictve ... preto platca DPH dava cenu bez DPH a neplatca s DPH (je to aj v prisp. 129 vyssie)
....tak teraz tomu nerozumiem. Veď ak máme auto v podnikaní, tak si uplatňujeme 100% z ceny PHM. Takže aj s DPH. Či?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
....tak teraz tomu nerozumiem. Veď ak máme auto v podnikaní, tak si uplatňujeme 100% z ceny PHM. Takže aj s DPH. Či?
zle som sa vyjadrila - v uctovnictve myslim na prislusnom ucte - zvlast mas ucet na DPH a zvlast nakladovy ucet (501AE).

na prislusnom nakladovom ucte k danemu autu mas uctovane bez dph a ten sa ma rovnat sume v KJ daneho auta - uctovnici, dobre to chapem?
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Vlastas Pozri príspevok
Kto robí Knihu jázd v MRP WIn???? ako súčasť podvojného účto. (nie samostatný program na KJ) potrebujem poradiť či program vypočíta aj skutočnú spotrebu PHM, a ak áno kde a ako to nastavím......
POSÚVAM
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

mondes Pozri príspevok
....tak teraz tomu nerozumiem. Veď ak máme auto v podnikaní, tak si uplatňujeme 100% z ceny PHM. Takže aj s DPH. Či?
mondes.... ste platcami DPH ci neplatcami? Ak ste neplatci DPH, tak celá suma na bločku (vrátane DPH) je tvojim nákladom. Ak ste platitelia DPH, tak iba suma bez DPH je vašim nákladom.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Vlastas Pozri príspevok
Kto robí Knihu jázd v MRP WIn???? ako súčasť podvojného účto. (nie samostatný program na KJ) potrebujem poradiť či program vypočíta aj skutočnú spotrebu PHM, a ak áno kde a ako to nastavím......
NIKTO nevie poradiť????
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Rada by som, ale ja mam Oberon.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
ďakujem za ochotu, práve niečo zisťujem na stránke MRP
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Betina2 Pozri príspevok
Tak, aby si vedela preukázať oprávnenosť jazdy.
Osobne by som to rozpísala na cestu z jedného mesta do druhého, potom ďalší riadok nejaká trasa po uliciach navštíveného mesta (popísať názvy ulíc-samozrejme len tie najhlavnejšie, nemusíš každú jednu napísať) a tretí riadok cesta späť z daného mesta (tak ako ten prvý riadok len opačne).
Ak v danom navštívenom meste nejazdíš alebo len minimum, zahrň kilometre už do spomínanej trasy medzi oboma mestami (napr. prídeš rovno na rokovanie, po rokovaní ideš rovno späť a nikde mimo trasy sa nezdržíš)

Napríklad:
1./ odchod dátum čas 7,00 miesto, trasa Košice (ja zvyknem aj ulicu)-Prešov, účel jazdy, počet najazdených km, príchod o 9,00 miesto (Prešov)
2/ napr. 11.30-12,45 Prešov, trasa ulice, účel, km
3/ Prešov-Košice, účel, km, odchod príchod, dátum, čas, účel
Ak sa medzitým počas cesty tankuje, tak aj to uvádzam spolu s miestom, časom čerpania a počet litrov a typ + prípadne cenu za liter
......
niekto toto všetko píše stručnejšie do 1 riadku asi takto:
odchod, dátum, čas, miesto, trasa Košice-Prešov-Košice, počet km, účel, príchod dátum, čas, miesto

Ak máš soft na vypracovanie knihy jázd, malo by Ťa to navádzať.
Ak nie, treba si urobiť knihu jázd v Exceli podla vzoru volnopredajnej papierovej knihy jázd. Či zvolíš podrobnejší popis alebo stručnejší závísí od Vás, ale treba splniť podmienku preukázania oprávnenosti (tak ako pri všetkom)
Tak takto robím aj ja knihu jázd. Prosím Vás, to zvýraznené, cena za liter - uvádza sa s DPH alebo bez DPH? Sme platcami DPH. Vďaka
Naposledy upravil mondes : 17.01.12 at 21:06
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Ja robím knihu jazd v ALFE raz za mesiec. Keď si ale prepočítam za každý deň zvlášť, tak na konci mesiaca mi vyšla ina suma, rozdiel tak 1-3 EURA.
Som platca DPH a zatiaľ som to nechala tak.
Robi to niekto tak ako ja, alebo to prepočítavate každý deň?
Ďakujem


Nikto sa mi na to nepozrie?
Naposledy upravil marta bodonova : 27.02.12 at 10:09 Dôvod: Doplnenie textu
0 0
Miroslav Miroslav

Miroslav je offline (nepripojený) Miroslav

Ja robím knihu jázd v AUTOPLANe. Cenu PHM tam nahodím s daňou a automaticky mi to vypočíta aj cenu bez DPH. Pri tlači a vyúčtovaní spotreby si len zvolím či chcem používať pri výpočtoch cenu bez DPH, s DPH alebo oboje naraz.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Podľa ktoreho zákona sa musí v knihe jázd uvádzať cena PHM bez DPH?
Kde by som si to mohla prečítať?
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti s online evidenciou jázd na internete zdarma: kniha-jizd-zdarma.cz
0 0
milos572 milos572

milos572 je offline (nepripojený) milos572

kolko rokov sa odklada zaznam o prevadzke vozidla osobnej dopravy
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať