Zavrieť

Porady

Vlastné kúrenie

Chcel by som sa poradiť, ako je to vlastne s poplatkom za kúrenie?
Môj prípad:
Kúpil som si novostavbu bytu v bytovom dome- podkrovný byt, všetky nové byty majú vlastné kurenie, a spĺňajú podmienky nízkoenergetickej stavby. Máme dokonca aj tepelne izolovanú podlahu od existujúcich bytov. Pri vyúčtovaní my započítali čiastku podľa zákona č. 630/2005 , ale ja sa pýtam, ako a kde sa môžem dopracovať k zákone ktorý rieši môj problém?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    peton Pozri príspevok
    A aký máš vlastne problém?
    Ahoj Peton.

    Asi myslel : "Pri vyúčtovaní my započítali čiastku podľa zákona č. 630/2005 "
    my = mi .

    Ahoj
    Ka Mil

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ka ti chyba ten zakon /je to vyhlaska/, tak na stranke zbierka.sk si ju daj vyhladat /podla cisla/

    inak tiez neviem aky mas problem

    Igy je offline (nepripojený) Igy

    Igy
    Predpokladam ze problem je v tom ze plati za cast kurenia bytov pod nim. Je to asi preto ze aj spolocne priestory su vykurovane. Alebo sa mylim???
    Áno más pravdu započítali čiastku za kúrenie, a spoločne priestory nemáme vykurované,. Jedna sa o to že mi nechcú uznať zrušenie tejto čiastky, ktorú započítali. A hľadám možnosti.
    Ďakujem.
    Nechcem platiť tuto čiastku, veď už ma dosť zdierala správcovská spoločnosť.
    Len pre zaujímavosť ročne náklady na kúrenie ohrev vody a varenie nám vyšlo 8000 Sk na rok. V starom byte to bolo 28 000Sk.

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    štefan76 Pozri príspevok
    Nechcem platiť tuto čiastku, veď už ma dosť zdierala správcovská spoločnosť.
    Len pre zaujímavosť ročne náklady na kúrenie ohrev vody a varenie nám vyšlo 8000 Sk na rok. V starom byte to bolo 28 000Sk.
    Myslíš si, že 8000 Sk by si platil aj vtedy ak by sa v celom dome hypoteticky nekúrilo celú zimu? Bolo by to skoro ako v rodinnom dome. Takže to čo Ti prirátali asi je v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.