Zavrieť

Porady

najhorší mesiac mám za sebou

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Mesiac máj bol najhorší v mojom živote. Musím sa Vám vyžalovať, aspoň sa mi uľaví...
No našli sme s priateľom na internete skvelý domček na predaj. Tak sme sa do toho obuli. Bývame aj so synom v podnájme v 1-izb. byte, a najvyšší čas niečo svoje nájsť. Tak sme začali vybavovať hypotéku, ihneď obývateľný dom za 1,4 mil. keď tu už 3-izb. byt pod 2 mil. človek nekúpi.... DOKONALE

Prvý problém nastal s príjmom, jednoducho ja som ešte nemala po skúšobnej dobe, tak moj príjem nebol akceptovateľný, tak išiel do toho s nami priateľov otec. Oni sú z východu, takže tie potvrdenia boli zložité, ale vybavili sme.

Druhý problém nastal s nehnuteľnosťou. Znalec ohodnotil na 1,4 mil. čo je ak kúpna cena. Teta v banke slubovala v pohode VUBka dáva 120 % nehnuteľnosti, tak sme sa radovali, že 1 680 tis. ak čosi poprerábame a tak...

Keď však prišlo na lámanie chleba, tak sme ostali ako obarení... sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú, môžeme dostať max. 1 120 tis - teda 80 %. Tak sme chceli založiť mamin dom, teda ten kde som vyrastala ( len do tej doby, kým by sme našu zhodnotili a mamin vylúčili).

Tak sa dal urobiť posudok, hodnota 2,3 mi., dalších 6 tisíc zaň, ale veď v dobrej veci, mama samozrejme súhlasila. Aj zálohu 30 tis. majiteľovi sme dali. Všetko bolo v banke, tešili sme sa, schválené bolo 1,6 mil. a vtom prišla najhoršia rana.

Mama 20. mája náhle zomrela, v nedeľu som sa s ňou smiala a v utorok už nebola. Vyplakala som more slz, za mamou, za tým čo ešte mohla urobiť, vnúčatká si užiť, za domom....

Banka nam to neuznala, kedže nám to nemal kto podpísať, že najprv si musíme vybaviť dedické konanie. A to trvá. Tak ochotná teta v banke, že nám vybaví výnimku cez riaditeľku pobočky,aby sme dostali aspoň 100 %, jasné dostaneme... O 2 dni volala, že nemáme šancu.

Majiteľ nervózny, ale pochopil, že život je taký, mal kupcov s hotovosťou, aj viac by mu dali, ale držal to nám. Včera sme podpísali zmluvy, dohoda padla taká, že 1 150 sa mu dá, a zvyšných 250 tis. mu budeme 4 roky splácať po 5 tis. mesačne. Tak nám držte palčeky....

Dakujem, sa mi uľavilo

P.S. - Najviac ma vytáča, keď otvorím internetovú stránku VUBky a dám flexihypotéku, tak tam vyskočí: 120 % nehnuteľnosti. To že normálny človek sa k tomu nedostane, tam nenapíšu...

Pekný deň.
Usporiadat
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
dakujem za radu. no cetelem nam neschválil a quatro dáva len do 200 000... inú nepoznám.... neviete este o nejakej?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Evka skús tuto,
http://www.gemoney.sk/ge/sk/kontakty...pravy?id=39396 --u nich tiež existuje predčasné splatenie, - vlastná skúsenosť a nám aj ponúkali, či si nechceme zobrať 200 000,-
http://www.essox.com/sk/
http://www.homecredit.sk/


toto ozaj len ako krajný prípad, lebo naspäť chcú skoro dvojnásobok
http://www.profireal.sk/
Naposledy upravil Barbara : 03.10.08 at 12:48
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Barbara Pozri príspevok
Evka skús tuto,
http://www.gemoney.sk/ge/sk/kontakty...pravy?id=39396 --u nich tiež existuje predčasné splatenie, - vlastná skúsenosť a nám aj ponúkali, či si nechceme zobrať 200 000,-
http://www.essox.com/sk/
http://www.homecredit.sk/


toto ozaj len ako krajný prípad, lebo naspäť chcú skoro dvojnásobok
http://www.profireal.sk/
neodporucam v ziadnom pripade požicat poniaze od .profireal, pôžičkaren,a podobne fir,lebo ak nahodou meškas už 1 den,hned maš naviac percenta,nic neodpustia,su to zdieraci,nemaju sucit s nikým.a ako bolo povedané,nedoplatis,sa.!!!!!!!!
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Moc Ti drzim palce a prajem Tebe a manzelovi velmi pevne nervy a chladnu hlavu. V ziadnom pripade tak ako Ti radi Daria neberte dalsiu pozicku od rychlych pozicovni - j eto zaciatok konca. Neviem kolko ma domcek izieb, ale ja by som si hladala slusnu studentku na najom v jednej izbicke a skusila to nejako 2-3 roky prezit,tak aby som stihala vyplatit splatky majitelovi, lebo bol neskutocne korektny, co uz nemusi byt pravda, ak budete mestat so splatkami. Plus nejaka robotka cez vikednik naviac, ale z aziadnu ceneu na ukor dietatka!
Vela stasticka
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

evka-janekova Pozri príspevok
O, Bože.....
zasa problém, tak s tými splátkami pre majiteľa to nezvládame, tak chceme zobrat pôzicku 250 000. Žiadna banka nam nechce dat, spoliehali sme sa na poštovú ale schválili nam len 160 000. Nečakala som, že to bude taký problém ešte zohnať peniaze. Neviete o nejakej spoločnosti, co poskytuje úvery, alebo aj fyzická osoba, ale nie také co musíme založiť nehnutelnost (uz tam je tarcha). Sype sa to na nás z kazdej strany... pomoc....

Majitelovi sme slubili, ze nieco vymyslíme, no neviem......
Ahoj Evka,podobné mám za sebou,len sme sa asi tak nezadľžili,ale vychádzali sme s nuly len HÚ. Užili sme si svoje.Dávaj pozor aby si sa nezaplietla do toľkých podľžností, že sa z toho nevymotáš. Radšej tú nejakú prácu navyše. Veľmi Ti držím palce a ozvy sa ako to dopadlo.
Ahoj
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
No dakujem Vám všetkým,

nikdy by som nezobrala pôžičku od pohotovosti a profirealu a podobných spoločností, viem že zoderu z kože a ešte aj o našu tvrdo vybojovanú chalupku prídeme. No tak sme niečo vymysleli, len nehovorím hop, kým nepreskočím. A polovička nastupuje do lepšej roboty, teda aj lepšie platenej (už sme chceli meniť jeho pracu hned po vybavení hypotéky, lenže ešte nás toto zdržalo).
Tak dufam, že sa už konečne na nás usmeje slniečko.

Zlatí ste, dik za rady a podporu...
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Tak sme nepreskočili..... Už vám nenapadá žiadna spločnost? Essox a GE money neschvalili a homecredit a profireal dávaju malo. My potrebujeme 200 000... boze uz mi z toho prepína v hlave...

Diky
Naposledy upravil evka-janekova : 16.10.08 at 11:10
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

neboj, raz preskočíte určite. Mne sa to podarilo po dlhých 6 rokoch.
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

evka-janekova Pozri príspevok
Tak sme nepreskočili..... Už vám nenapadá žiadna spločnost? Essox a GE money neschvalili a homecredit a profireal dávaju malo. My potrebujeme 200 000... boze uz mi z toho prepína v hlave...

Diky
Ahoj vôbec ma nenapadajú žiadne normálne spoločnosti a pritom sú na reklamách všade núkajú peniaze bez ručiteľov a okamžite lenže to sú asi také čo by Ťa zdrali z kože.
Držím palce
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Po viac ako roku a pol sa vraciam k mojej starej téme. Kto si prečítal, vie že po maminej smrti sme to nemali ľahké. Nabrali sme úverov, aby sme dom vyplatili lebo majiteľ bol stále nervóznejši. Naša terajšia situácia je viac ako zúfala, nestíhame to platiť, všade nám dýchajú na krk. Rozmýšlame seriózne nad konsolidáciou úverov, máta ma však jeden problém. Na 99 % sme zapísaný v bankovom registri, máme aj tak šancu dostať konsolidačný úver? Ci sa to toho ani nemáme púštať? Dakujem za názory.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

evka-janekova Pozri príspevok
Po viac ako roku a pol sa vraciam k mojej starej téme. Kto si prečítal, vie že po maminej smrti sme to nemali ľahké. Nabrali sme úverov, aby sme dom vyplatili lebo majiteľ bol stále nervóznejši. Naša terajšia situácia je viac ako zúfala, nestíhame to platiť, všade nám dýchajú na krk. Rozmýšlame seriózne nad konsolidáciou úverov, máta ma však jeden problém. Na 99 % sme zapísaný v bankovom registri, máme aj tak šancu dostať konsolidačný úver? Ci sa to toho ani nemáme púštať? Dakujem za názory.
Ak už konsolidciu , tak skús v tej banke, kde máš najväčší úver (inak ťažko, aj to sotva ).
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
evka-janekova Pozri príspevok
Po viac ako roku a pol sa vraciam k mojej starej téme. Kto si prečítal, vie že po maminej smrti sme to nemali ľahké. Nabrali sme úverov, aby sme dom vyplatili lebo majiteľ bol stále nervóznejši. Naša terajšia situácia je viac ako zúfala, nestíhame to platiť, všade nám dýchajú na krk. Rozmýšlame seriózne nad konsolidáciou úverov, máta ma však jeden problém. Na 99 % sme zapísaný v bankovom registri, máme aj tak šancu dostať konsolidačný úver? Ci sa to toho ani nemáme púštať? Dakujem za názory.
ja si myslim, ze ano skuste konsolidaciu.
ak som dobre cital, mate uvery u viacerych subjektov.
Ak Vas uz niekto tlaci, je mozne ze mu dochadza trpezlivost a bude sa snazit dostat peniaze od Vas tvrdsimi metodami ako je naliehanie. Myslim exekuciu.
Pri viacerych pozickach a exekucii povedzme s platu, sa moze sytuacia vyustit do patovej, kde sa vydavky zvysia. Tym sa vasa schopnost splacat dalsie uvery bude znizovat, co moze mat za nasledok dalsiu exekuciu. Urcite by som sa obratil na banku do ktorej mi chodia prijmi, ci mi prefinancuje moj problem.
dalsia moznost je poziadat pisomne o odlozenie splatky na urcitu dobu, ale s tym ze uroky budete dalej platit. dovod treba pekne s chladnov hlavou premysliet. Hlane nech je objektivny, nie klamlivy.
Dalej by som doporucil, sadnut si v klude a prezriet si ucty. Kde sa da uskrtit dake to euro. Ak ta nenapadne kde a ako uskrtit. napis sem, daku skusenost ti poskitneme.

mne sa podarilo po analyze znizit vydavky o 40€ , co je s mojho platu cca 8%
Naposledy upravil MikiHalasko : 04.05.10 at 07:13
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No ja by som dodala k tomu, že by ste mohli pri tom hypo úvere splácať len úroky - to by asi po dohode s bankou šlo. Nezaujímala som sa o to dopodrobna, ale zdá sa mi, že o to možno požiadať banku len raz za celú dobu splácania úveru a maximálne na rok??? Neviem to isto a potom si treba pozrieť, koľko sú Vaše úroky z úveru a koľko splácate istinu. My máme nový úver a tak máme 1/10 istina a zvyšok platíme úroky. Približne. Takže neviem, či by Vám tak malý peniaz pomohol - lebo určite bude niečo treba zaplatiť aj za nejaký poplatok. Ešte ma napadlo, že neviem na koľko rokov máte ten hypo úver, či by sa trebárs nedala natiahnuť splatnosť na 30 rokov. Neviem, či sa dá aj na viac a asi to závisí aj od Vášho veku. Je fakt, že čím dlhšie obdobie splácania úveru, tým viac zaplatíte na úrokoch, no keď to inak nejde... To by ste si museli dať v banke žiadosť o nový splátkový kalendár či plán, isto za to niečo zaplatíte, ale asi by sa vám ľahšie dýchalo a viac by zostalo na ostatné úvery. Potom ma ešte napadlo, že či ste ten dom zrekonštruovali, ak áno, či sa nedá nanovo ohodnotiť znalcom, a potom si vziať väčšiu hypotéku v niektorej inej banke, vyplatiť starú aj so všetkými úvermi a splácať dlhšie obdobie len tento jeden úver. Určite pri hypotéke je nižší úrok ako pri iných úveroch. A potom k tomu veku - tuším je ešte aj nejaký štátny príspevok pre mladých? Neviete niekto? My sme už neboli mladí, tak sme ho nedostali, ale v banke Ti poradia.

No neviem, či Ti moje nápady pomôžu. Je to na veľa rozmýšľania pýtania sa po bankách.My sme tiež skúšali vo V.. ale nakonie sme zakontvili v ČS... a bolo to celkom fajn.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
tu najdes info o statnom fonde rozvoja byvania
http://www.sfrb.sk/informacie.html
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

evka-janekova Pozri príspevok
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.
Tak ako pokladníčku v obchode nezaujíma, či si mala výplatu, ale čo máš vo vozíku.
PS1
V úveroch platí PÚ : dostal / MUSÍ vrátiť.
PS2
Zopakujem :
Nejaká ssporiteľňa mi nedala úver, že nepracujem (to že u nich mám akciový fond vo výške 2,5 násobku úveru - - riaditeľku nezaujímalo )
PS3
Prestaň dočasne šetriť malému
PS4
Ak nepôjde konsolidácia, skús sa dohodnúť :
- pôžičky s nižšími úrokmi splácať iba úroky (alebo nižšie splátky / prerušiť)
- poradie max splácania - - od najvyšších úrokov.
1 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
evka-janekova Pozri príspevok
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.
suhlasim s tym ze naco teraz dietatku odkladate tolko, znizte to na 6€
na kolkok rokov mate hypoteku?
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka) --- ake su konkretne splatky? a dokedy?

s textu som nepochopil ci platite vsetky splatky nacas.Platite?
kolko splatok vam chyba do skoncenia quatra?
skusali ste ci vam v hypokalkulacka teoreticky povoli cerpat hypouver?ak nie skus( prikladam foto s vymislenymi udajmi, dobre citaj, aj sumy)
Viete aspon troska o tom co mate v zmluvach dohodnute?

kedy vam konci viazanost na telefony?
uplatnujete si danovy bonus na dieta?
setrite v domacnosti energiami?
vyuzivate zlavy na cestovanie ci nakup, firemne vyhody?

Je tu este jedna skusenost so zivota ked banka pristupila na konsolidaciu: konsolidacia uverov, ale s tym, ze sa da na 30 rokov a plus k tomu dat zivotne poistenie, ale je tam hacik, nesmiete byt medzi meskajucimi platicmi splatok.
ak ste nevadi, aj s toho je cesta. Potom by som napisal ako.
Naposledy upravil MikiHalasko : 04.05.10 at 09:19
1 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Ako to dopadlo s bytom po mame? Dedičstvo už prebehlo? Nedali by sa odtiaľ získať nejaké peniaze?
A nechápem, prečo v takejto kritickej situácii malému šetríte? Ak to nie je nejaká poistka, tak by som to v záujme rodiny použila tiež. Chceš aby Vám zobrali strechu nad hlavou?
Inak nejako sa mi tých splátok zdá veľa na úver 1,4 mil. Sk.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
MikiHalasko Pozri príspevok
este jedna vec moze rozhodnut.
platite vsetky uvery nacas?
No veď tam je kameň úrazu, že nestíhame platiť všetko načas. Snažíme sa ale raz nevyda na jedno raz na druhé a tak. Potom sa to snažíme doplatiť ale stále sme na tom kde sme boli.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

evka-janekova Pozri príspevok
No veď tam je kameň úrazu, že nestíhame platiť všetko načas. Snažíme sa ale raz nevyda na jedno raz na druhé a tak. Potom sa to snažíme doplatiť ale stále sme na tom kde sme boli.

Ja to tak robím už asi 8 rokov, dokonca sa v tom cítim pohodlne.

Bez šoku.

Nikdy nie je TAK ZLE , aby nemohlo byť ešte HORŠIE.

Ak sa človek dotkne DNA , potom si urobí iné poradie hodnot,

a začne žiť SKROMNE , a vystačí si aj s málom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať