Zavrieť

Porady

Poskytnutie úveru pri nízkom ČZD

Ahojte...neviem či sa to týka tejto témy, ale neviete mi niekto poradiť ako a kde sa dá získať úver pre podnikateľa pri nulovom alebo nízkom / cca 100 000,-/ čiastkovom základe dane za minulé zdaňovacie obdobie?? Mám na mysli poskytnutie úveru od banky, nie od nebankových subjektov. Prešla som už všetky banky a nikde to nevychádza. Existuje nejaká iná, podotýkam legálna, možnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

    AnikoAd
    ja som si zobrala hypobiznis uver od Dexia banky,založila som budovu,tiež som mala nizky ČZD

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    pokiaľ viem, asi je to jedniné riešenie, založiť nehnuteľnosť, a aj úroky sú celkom v pohode...

    bugino je offline (nepripojený) bugino

    bugino
    ja som si tiez teraz podaval ziadost v Dexii. Je problem, ze som zacinajuci cca 1 rok a mal som dost vysoke pocitacne naklady. Hospodarsky vysledok za minuly rok mi vysiel -83 tisic. Myslite si, ze je mozne, aby mi schvalili ten uver? bude kryty aj nehnutelnostou v 6nasobnej vyske pozadovaneho uveru.

    to AnikoAd: ako dlho mas zalozenu firmu? a aky ti dali urok?

    Diky

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    každopádne treba ísť do banky a informovať sa, ak v jednej to neprejde, tak môže v druhej, tretej, netreba to vzdať, teraz sú oveľa viac benevolentnejší v bankách ako boli v minulosti...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    existujú tie "hypotéky" bez dokladovania príjmu, ak sa zakladá nehnuteľnosť za dvojnásobnú cenu ako je výška úveru.

    bugino je offline (nepripojený) bugino

    bugino
    nedali mi to v tej Dexii.
    Je zaujimave, ze pokial sa jedna o uplne novu s.r.o. tak daju a nie je problem. Ale kedze existujem od aprila minuleho roka, a uzavrel som minuly rok so stratou /zaujimalo by ma kto prvy rok neskonci so stratou/ tak mi ho nedali.

    Neviem, co je to tam za politiku.
    Neviete mi poradit, kde by som zohnal este uver na zacinajucu firmu ruceny nehnutelnostou?
    jedna sa mi o 1mil. uver ruceny nehnutelnostou s hodnotou 6mil.. mam podnikatelsku historiu 1 rok. Any idea?

    Este je tu taka vec, ze by som si to zobral na seba ako sukromnu osobu. Ako to potom viem dat do nakladov v mojej s.r.o.? som v nej konatel aj jediny spolocnik - daju sa dat uroky do nakladov ked je to na sukromnu osobu?


    Diky za kazdu radu

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    ak by bola nehnuteľnosť vo vlastníctve s.r.o. tak všetko ide do nákladov, ale ak ste vlastníkom len ako súkromná osoba, tak sa to nedá - odpisovať a dávať do nákladov,
    jedine, že by ste ju potom vložili do s.r.o
    a čo tak kúpiť nehnuteľnosť trebárs na manželku a ona by vám to potom mohla prenajímať....

    Marikal je offline (nepripojený) Marikal

    Predaj nábytku na mieru. Marikal
    bugino Pozri príspevok
    nedali mi to v tej Dexii.
    Je zaujimave, ze pokial sa jedna o uplne novu s.r.o. tak daju a nie je problem. Ale kedze existujem od aprila minuleho roka, a uzavrel som minuly rok so stratou /zaujimalo by ma kto prvy rok neskonci so stratou/ tak mi ho nedali.

    Neviem, co je to tam za politiku.
    Neviete mi poradit, kde by som zohnal este uver na zacinajucu firmu ruceny nehnutelnostou?
    jedna sa mi o 1mil. uver ruceny nehnutelnostou s hodnotou 6mil.. mam podnikatelsku historiu 1 rok. Any idea?

    Este je tu taka vec, ze by som si to zobral na seba ako sukromnu osobu. Ako to potom viem dat do nakladov v mojej s.r.o.? som v nej konatel aj jediny spolocnik - daju sa dat uroky do nakladov ked je to na sukromnu osobu?


    Diky za kazdu radu
    Veď to je to ?!? ...ak dlhšie podnikáš a máš nízky ČZD nemáš šancu. Prešla som všetky banky a nič!!! Keď som mala pred 2 rokmi vyššie obraty na účte tak mi ponúkali kontokorent ako divý, div sa nepretrhli.
    Ak máš nehnuteľnosť skús ešte Tatra-banku, tam mi ponúkali úver zaručený nehnuteľnosťou...lenže s nimi mám dosť blbé skúsenosti, dlho im to trvá, veľmi dlho.

    Poskytnutie úveru pri nízkom ČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.