Zavrieť

Porady

Zrušenie darovacej zmluvy

Dobrý deň ,v roku 2003 sestra prehovorila mamu, aby jej darovala 4 izb.byt v BA s tým ,že v bude mať vecne bremeno dožitia v tomto byte . Mama nám náhle zomrela začiatkom tohto roka . Ocko nám zomrel už v roku 1984.O darovacej zmluve sme sa dozvedeli, až po smrti našej mamky v roku 2008 . Nikde pred tým sme nemali žiadne väčšie nezhody medzi súrodencami. Sme traja súrodenci. Ja a brat v tomto byte nebývame, nakoľko máme svoje rodiny. Naša mamka ,by pred tým nechcela nikomu z nás ukrivdiť. Podľa mňa ani nevedela ako poškodí mňa a brata .Predmetom dedického konania v podstate nie je nič. Mamka mala len tento byt, ktorý darovala sestre. Momentálne sa k danej veci sestra stavia veľmi arogantne a to tak ,že byt dostala ona a mi nedostane z neho ani 1 Sk. S bratom sa cítime ukrivdený tým , čo spravila naša sestra a chceli by sme podať žalobu na zrušenie darovacej zmluvy pre znevýhodnenie dedičov s nadmerne nadhodnotením daru pre darovanú a po priechodnosti tento byt zaradiť do predmetu dedického konania .V podstate sestra dostala spomínaný byt a ja s bratom nič. Považujem to za nespravodlivé, všetci sme mali veľmi pekný vzťah s mamkou . Neviete mi poradiť či mám šancu uspieť v súdnom spore ? Prípadne poradiť nejakého dobrého advokáta na naše zastupovanie? Ďakujem . dovol1@post.sk
Usporiadat
Galcik Galcik

Galcik je offline (nepripojený) Galcik

V roku 2002 ja som mala 27 a sestra 25 rokov a nie 17 .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No , čo už. Mama o tom rozhodla.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Je to tak, nič sa nedá zmeniť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať