Zavrieť

Porady

Spotreba LPG u felície 1,3

Zdravím poraďákov a prosím o názor.Mám krátko škodu-felíciu1,3,najazdil som 1100 km,a natankoval 104 l plynu,na 1l plynu prejdem asi 1O,6 km,1km ma stojí 2,10 sk.Jazdím po meste a dedinách v okolí,tam je väčšia spotreba.Aké skúsenosti máte majitelia felícií,ďakujem.
Usporiadat
RADO906 RADO906

RADO906 je offline (nepripojený) RADO906

jasne dole kopcom jedine na tych vasich feldach,ta vyobsivam na octavke 1,9 TDI 66kw+číp a spotreba 3,8 tak si to staci preratat kolko stoji nafta a LPG a LPG sa drbe skoro kazdemu zdochyna vam to na krizovatkach,musime vytrubovat po vas
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

RADO906 Pozri príspevok
jasne dole kopcom jedine na tych vasich feldach,ta vyobsivam na octavke 1,9 TDI 66kw+číp a spotreba 3,8 tak si to staci preratat kolko stoji nafta a LPG a LPG sa drbe skoro kazdemu zdochyna vam to na krizovatkach,musime vytrubovat po vas
a ako si týmito 2 skvostami poradil zadávatelovi ??
predstav si, že niektorí z nás tu majú aj naozajské autá, nie 60 kw škodofku a netrepeme tu od veci.....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

System Lovato "podtlakový" má 3 elektromagnetické ventily ,ktoré sa musia všetky naraz otvoriť aby mohol plyn prúdiť do nasavacieho traktu motora,
prvý el mag.ventil je priamo na nádrži , druhý je pred vysokotlakovým filtrom a tretí posledný je priamo na splyńovači,ktorý je vyhrievaný obehom chladiacej kvapaliny a ide z neho plyn do nasavania cez hadicu /tie ventily poznáte podĺa takých modrých valčekov priemeru asi 2 cm/

Je možné že ten posledný ventil sa celkom nedoviera a ked vypnete motor, trocha plynu unikne spätne cez nasavanie do motorového priestoru
a potom do kabíny ,takže je ho cítiť,
robí to len pri studenom,resp.poloteplom motore lebo vtedy RJ dávkuje väčšie dávky plynu,pre udržanie motora v chode
pri uplne zohriatom motore uniky plynu do atmosfery nie sú

nerobil by som z toho problém lebo za normálnych podmienok /utiahnuté všetky rurkové a hadicové spoje/ plyn jednoducho nemože unikať aj vzhľadom na spomínané el.mag ventily na vysokotlakovej časti,ktoré sa uzatvoria IHNEĎ vtedy keďvypnete motor alebo prepnete na benzín.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať