Zavrieť

Porady

Očkovanie proti rakovine krčka maternice

Minulý týždeň som bola u môjho gynekológa, ktorý ma informoval, že očkovať sa môžu aj staršie ženy ako 26 rokov. Odobral mi vzorky z krčka maternice, ktoré sa budú testovať práve na prítomnosť papilomavírusu (PAP test). Ak nebude ich prítomnosť potvrdená zaočkuje ma, práve vakcínou od Silgardu (dal mi na výber, ja som si ju vybrala). O charakteristikách lieku som si prečítala na stránke lekarennawebe.sk

Z celého tohto môjho skúmania si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV.

Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch. Kontinuálne boli niektoré osoby zaočkované placebom (neúčinnou látkou) a obe skupiny boli porovnávané. Všetky účinky boli zaznamenané a porovnávali sa obe skupiny. Výsledky hovoria, že v obidvoch skupinách sa vyskytli nepriaznivé reakcie, z čoho vyplýva, že nemuseli byť spôsobené priamo týmto očkovaním.

Prečo sem vlastne píšem?
Potrebovala by som radu odborníkov, gynekológov, čo si oni myslia o očkovaní žien starších ako 26 rokov (ja mám 35 rokov), či vôbec majú s tým skúsenosti, prípadne aj žien v mojom veku, aby mi poradili. Veľmi by som chcela toto očkovanie, nakoľko obaja moji rodičia zomreli na rakovinu a moja maminka mala práve rakovinu krčka maternice.
Ďakujem
Usporiadat
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som v podobnej situácii, mám 11,5ročnú dcéru, a zisťujem kde sa čo dá, som na 80% rozhodnutá, že ju dám zaočkovať, už len zvažujem , ktorou vakcínou, keďže Cervarix je teraz ešte mesiac v akcii. Písala som aj na stránku antikoncepcia.com, kde sú výborní gynekologovia a tu je od nich odpoveď, ak by niekomu pomohla v rozhodovaní:

určite som za, v jej veku radšej Silgard.-hlavne kvoli ochrane aj proti kondylomom/HPV 6 a 11/..viete ked vidím tie mladé ženy kt nemaju ani 30r. a ostáva im par mesiacov života mizernej kvality a doma maju 2 male deti tak položka 300€ je fakt smiešna.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať