Zavrieť

Porady

prevadzkovanie pozicovne svadobnych siat

alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobry den, chcela by som zistit u niekoho, kto uz prevadzkuje pozicovnu svadobnych siat, co vsetko na zaciatok potrebujem, zistit kontakt na niekoho, kto velkoobchodne predava saty, kolko to asi vsetko stoji a pod. Stracam zamestnanie a sediet doma nezamestnana nevydrzim, dakujem za kazdu aj malu radu.
Usporiadat
aneno aneno

aneno je offline (nepripojený) aneno

vecernice: ahoj, mozme si pisat na mail: aneno1(zavináč)azet.sk
ja ked som zacinala tak som tiez nic nevedela a vtedy by mi bodla pomoc, tak sa viem vzit do tvojej situácie
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás pri prevádzkovaní požičovne svadobných šiat je potrebný aj sklad? Ako sa účtuje v JU napr. požičanie šiat? Čo všetko obnáša účtovanie takejto požičovne? Totižto dostala som ponuku viesť účto pre požičovňu svadobných šiat, ale mám trošku obavy, či to zvládnem. Účtuje niekto takéto niečo? Prosím Vás o postup, ako správne zaúčtovať základné úkony požičovne, ako je napr. požičanie šiat, úprava šiat, atď. Ďakujem pekne za každú cennú radu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam, vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Skúšam ešte raz. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.
Posúvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.
Prosím, nikto neporadí? Ako zaúčtujem nákup spoločenských - svadobných šiat, ak ich nakupujem za účelom zapožičania? Bude to ako výdavok za materiál? A ak náhodou sa nejaké šaty predajú, tak to bude príjem za tovar. Však? Musí svadobný salón viesť aj sklad? Prosím o Vašu pomoc. Vďaka.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mondes Pozri príspevok
Prosím, nikto neporadí? Ako zaúčtujem nákup spoločenských - svadobných šiat, ak ich nakupujem za účelom zapožičania? Bude to ako výdavok za materiál? A ak náhodou sa nejaké šaty predajú, tak to bude príjem za tovar. Však? Musí svadobný salón viesť aj sklad? Prosím o Vašu pomoc. Vďaka.
Mohla si si zalozit novu temu v uctovnickych temach,skor by si to uctovnici vsimli
Zle zaradit otazku a do starej temy ti moc nepomoze...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

arizona Pozri príspevok
Mohla si si zalozit novu temu v uctovnickych temach,skor by si to uctovnici vsimli
Zle zaradit otazku a do starej temy ti moc nepomoze...
ja som si to všimla, ale ona patrí medzi ľudí, ktorým už neodpovedám..... (a evidentne nie som sama)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

tictac7 Pozri príspevok
ja som si to všimla, ale ona patrí medzi ľudí, ktorým už neodpovedám..... (a evidentne nie som sama)
No aj tak ďakujem. Ale ja by som nemohla... vedieť a neodpovedať. Akože ak by som nemala čas, tak nepoviem, ale ak máš čas na takéto poznámky tak.... No je to tvoja vec. Ďakujem Ti.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
No aj tak ďakujem. Ale ja by som nemohla... vedieť a neodpovedať. Akože ak by som nemala čas, tak nepoviem, ale ak máš čas na takéto poznámky tak.... No je to tvoja vec. Ďakujem Ti.
...keby si nereagovala, nereagujem ani ja....ale si sa ozvala.....máš tu k tomuto dátumu a času 1093 príspevkov za 1253 dní. Živíš sa tým, čím aj ja. Koľko z týchto Tvojich príspevkov sú odpovede? Zrátaj si to a potom osočuj. Ja si tiež hľadám, a hľadám, aj keď odpoveď idem napísať..... Ty sem "hádžeš" len otázky, ktoré by som čakala od začiatočníka.....
...a aspoň sa vyjadruj ako účtovník, za ktorého sa prezentuješ - toto je Tvoj príspevok č. 25:

.... prosíím pekne, nikto neúčtuje svadobný salón? Zaujíma ma, či musí viesť taký salón aj sklad. Čo sa týka účtovania požičania šiat, podľa mňa to bude prevádzková réžia, keďže požičiavanie je vlastne služba. to píšeš o čom? o výdavkoch, o príjmoch?! A predaj šiat alebo doplnkov bude výdavok za tovar. Predaj = výdavok, ja som si doteraz myslela, že príjem..... Však? Ale na čo všetko si môžem urobiť analytiku v prevádzkovej réžii? Ako to urobiť, aby to bolo všetko priehľadné? Čo ešte obnáša také účovanie salónu? Veľmi by ste mi tým pomohli, chcem byť na všetko pripravená. Ešte raz Vám veľká vďaka za všetky rady.

....nech robím, čo robím, netuším, ako to všetko urobiť priesvitné, a ako zabezpečiť, aby si bola na všetko pripravená....
Naposledy upravil tictac7 : 18.04.12 at 20:54 Dôvod: písmenko mi uletelo :-)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No, tak to si mi teraz ale dala. Ale právom. Úplne som to doplietla.Samozrejme, že som tým myslela príjmy- tržby. Nebudem sa obhajovať tým, že som začiatočníčka, pretože to sú fakt základné pojmy. Ale ja, pokiaľ chcem niečo vedieť, tak mám v hlave veľa otázok, a kým píšem jednu, myslím na sto iných a takto to dopadne. A ak mi to nevysvietiš, tak by som si to ani nebola všimla. A či mi veríš, či nie, tak som hľadala aj tu na porade, aj som googlila, ale nič pre mňa potrebné som nevygooglila. Takže skúsim ešte raz: /tictac ak máš chuť a vieš, prosím odpovedz, ak nie, tak si počkám na niekoho iného/.
1. Ako v JU zaúčtujem nákup spoločenských šiat, za účelom ich požičiavania? Ako výdavok za materiál?
2. Ako zaúčtujem požičanie svadobných šiat? Bude to príjem za výrobky a služby?
3. Ak salón nakupuje nejakú bižutériu za účelom predaja, tak nákup zaúčtujem ako výdavok za tovar a predaj ako príjem za tovar. Však?
4. Je povinný takýto salón viesť aj skladovú evidenciu? Šaty má len v predajni. Berie sa to, akoby boli na sklade?

Tak to je zatiaľ všetko. Veľmi pekne prosím o odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať