Zavrieť

Porady

dedičstvo

neviem na koho sa obrátiť kto by mi poradil ohľadom dedičstva.Problém je v tom,že som zdedila po ocinovej smrti auto v predbežnom osvedčení dedičstva ho nadobúdam ako dcéra poručiteľa.Lenže ocino mal pohľadávky voči daňovému úradu aj v sociálnej poisťovni,ale túto pohľadávku si v dedičskom konaní neuplatnili,takže ani neviem o akú sumu sa jedná.Chcem sa spýtať či majú úrady nárok vymáhať odo mňa tie pohľadávky keď si to neuviedli v dedičskom konaní a do akej doby?ďakujem
Usporiadat
monitor klavesnica monitor klavesnica
no je mi luto ,ale take informacie po kvapkach som dostala aj ja no co uz .Este by som sa chcela spytat ci je mozne aby kamoska oslovila tie nebankovky a dohodla sa s nimi ,ze ked byt preda tak ich vyplati /nechce sa tahat po sudoch/ ci je mozna taka dohoda zaujima ma vas nazor .Ak by cakala stalo by ju to podla mna viac penazi,casu a nervou ,samozrejme odporucala som jej aby znova zasla za pravnickou....no a vam vsetkym dakujem za rady z ktorych som mudrejsia aj aj
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

monitor klavesnica Pozri príspevok
no je mi luto ,ale take informacie po kvapkach som dostala aj ja no co uz .Este by som sa chcela spytat ci je mozne aby kamoska oslovila tie nebankovky a dohodla sa s nimi ,ze ked byt preda tak ich vyplati /nechce sa tahat po sudoch/ ci je mozna taka dohoda zaujima ma vas nazor .Ak by cakala stalo by ju to podla mna viac penazi,casu a nervou ,samozrejme odporucala som jej aby znova zasla za pravnickou....no a vam vsetkym dakujem za rady z ktorych som mudrejsia aj aj
Urobiť to môže, ale bola by hlúpa. Je vecou nebankovky, že poskytla úver a nezabezpečila si ho. Potom ak zomrie dlžník a neexistuje veriteľ ani záložné právo na vec, tak sa im úver nikdy nevráti.

Ale v nebankovkách budú veľmi radi a vďační, že im dlh niekoho iného uhradí dobrovoľne.

Ale pretože nepoznáme celú pravdu, a máme len informácie nepresné a z druhej ruky, tak skutočnosť môže byť úplne iná. Bez presných informácií sa ťažko radí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať