Zavrieť

Porady

zmena s.r.o. na jednoosobovú - prosím poraďte

lara lara

lara je offline (nepripojený) lara

ahojte poraďáci,


chcela by som vás poprosiť o radu. mám takýto problém a neviem ako presne postupovať.
chcem previesť svoj podiel v s.r.o. na mojho spoločníka a zároveň sa vzdať funkcie konateľa. aký by tam mal byť postup? má zasadnúť VZ ktoré schváli prevod obchodného podielu a vzdanie sa funkcie konateľa a kto potom vlastne bude podpisovať zápisnicu ten nový konateľ a jediný spoločník alebo ako to vlastne je mám v tom dosť dobrý chaos a neviem ako na to. dakujem .
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ako je to ked prebehla zmena s.r.o. z dvoch spolocnikov na jedneho, zmena sidla spolocnosti k 15.2.2011, zatial z obchodneho registra nic neprislo, len je to na internete. Kam podavam DP, este na DU podla stareho sidla spolocnosti?
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

mne to vychádza, že miestna príslušnosť sa v daňovom konaní určuje podľa aktuálneho sídla právnickej osoby, pričom k zmene sídla dochádza registráciou v obchodnom registri (konštitutívny zápis).

Ale ak ste ešte daňovému úradu (aj napr. prostredníctvom živn. úradu) ešte neoznámili zmenu sídla, daňové priznanie spolu s oznámením o zmene sídla, podajte na pôvodný daňový úrad.
1 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

prosim vas, robim prevod obch. podielov... z dvoch na jedneho... do navrhu do OR mam dat aky datum skoncenia funkcie???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa zápisu VZ.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

prave ma caka zmena viacosobovej sro na jednoosobovu, s tym, ze povodnymi vlastnikmi su A a B a konatel je C ... novym jedinym spolocnikom sa stane osoba C... cize obaja spolocnici predali svoj podiel... zaroven firma meni aj sidlo...

postupujem takto:
1. prevod obchodnych podielov z A a B na C
2. valne zhromazdenie, ktore suhlasi s predajom obchodnych podielov a zmenou sidla
3. nove znenie spolocenskej zmluvy
4. podanie zmien na ORSR - prilohy su body 1-3

Spravne?

A podotazka, na ktorych dokumentoch 1-3 musia byt overene podpisy?

Vdaka
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte
Aký je prosím Vás súdny poplatok pri kúpe s.r.o. ak sa udejú nasledovné zmeny?
Dvaja pôvodný spoločníci (konatelia) prevedú obch. podiel na dvoch nových spoločníkov (konateľov) a zároveň sa mení sídlo s.r.o.

Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
junior78 Pozri príspevok
Ahojte
Aký je prosím Vás súdny poplatok pri kúpe s.r.o. ak sa udejú nasledovné zmeny?
Dvaja pôvodný spoločníci (konatelia) prevedú obch. podiel na dvoch nových spoločníkov (konateľov) a zároveň sa mení sídlo s.r.o.

Ďakujem
pri papierovej forme 66.- Eur, pri elektronickom podaní 33.- Eur. Suma SP nezávisí od počtu zmien
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

dakujem
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás neviete mi poslat vzor zápisnice z valnej hromady pri predaji s.r.o. jedného spoločníka a konateľa na nového?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás neviete mi poslat vzor zápisnice z valnej hromady pri predaji s.r.o. jedného spoločníka a konateľa na nového?
No jednoosobová s.r.o. čka ťažko zvolá valnú hromadu.
Tam stačí rozhodnutie jediného spoločníka. §32 obchodného zákonníka
Naposledy upravil marjankaj : 07.05.12 at 12:52
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás neviete mi poslat vzor zápisnice z valnej hromady pri predaji s.r.o. jedného spoločníka a konateľa na nového?
Ak sa ide predávať sro,kde je doteraz jeden spoločník, zápisnicu z VZ nahrádza jednoduchší dokument a volá sa Rozhodnutie jediného spoločníka. Už tu na porade bol zverejnený vzor.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

To som si aj nasla, len mi nie je jasné ci tam uvadzam aj vzdanie sa funkcie konateľa alebo nie, pripadne ci tam uvadzam meno noveho konateľa
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mikolajova Pozri príspevok
To som si aj nasla, len mi nie je jasné ci tam uvadzam aj vzdanie sa funkcie konateľa alebo nie, pripadne ci tam uvadzam meno noveho konateľa
Rozhodnutie jediného spoločníka musí obsahovať rozhodnutie o prevode OP a aj o odvolaní starého a menovaní nového konateľa, tak ako určuje platná legislatíva.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mikolajova Pozri príspevok
To som si aj nasla, len mi nie je jasné ci tam uvadzam aj vzdanie sa funkcie konateľa alebo nie, pripadne ci tam uvadzam meno noveho konateľa
No ak by ten pôvodný konateľ pokračoval vo svojej funkcii, tak neuvádzaš. Respektíve iba ho potvrdíš.
Trochu "zvláštna" otázka.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás nemáte niekto takýto vzor, uz som z toho zúfalá ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás nemáte niekto takýto vzor, uz som z toho zúfalá ...
Čo sa ti pokazil google?


http://www.porada.sk/t179625-rozhodn...ml#post1884827
http://www.dumaconsult.sk/vzory-tlac...na-zapis-do-or
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...enia-vzor.html
http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&urov...sah=2&cid=6124
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Tak to vyzerá ...
0 0
Juri1 Juri1

Juri1 je offline (nepripojený) Juri1

Zdravim,
chcel by som sa uistit v postupnosti krokov ktore potrebujem spravit aby sme uspesne zmenili dvojoosbovu sro na jednoosobovu.
Moj/nas pripad je nasledovny:
- potrebujem sa vzdat svojho podielu a vsetkeho v sro
- uz davnejsie som si menil trvaly pobyt ale na OR som to nenahlasil a teraz sa potrebujem iba vymazat
- menime sidlo firmy
- spolocnik pridava dalsie predmety podnikania
- doteraz to mame nastavene tak ze koname spolocne.
- toto vsetko by sme chceli podat jednou ziadostou na OR.

A teraz co a ako...
1. isli sme na zivnostensky urad doplnit predmety podnikania (kedze koname spolocne)
2. mali sme VZ kde sme odsuhlasili predmety podnikania a zmenu sidla spolocnosti
3. zrusili sme povodnu spolocensku zmluvu a nahradili sme ju novou kde sme zmenili sidlo a doplnili predmety podnikania
4. cca tyzden nato spravime nove VZ kde sa vzdam svojho podielu vo firme (zda sa mi to takto spravnejsie ako vsetko robit na jednom VZ... predsa len, pridavame nove predmety podnikania, to schvalim a zaroven sa vzdam podielu...).
5. zrusime spolocensku zmluv z bodu 3. a nahradime ju novou spolocenskou zmluvou kde bude zapisany iba jeden majitel alebo treba spravit Zakladatelsku listinu?
6. vsetko toto nejakym zazrakom zapisem do formulara c. 8 a pripojim k tomu nasledujuce prilohy
- 2 ks zapisu z VZ
- 2 ks spolocenskej zmluvy, resp. 1ks spolocenskej zmluvy a 1ks zakladatelskej listiny
- Suhlas vlastnika nehnutelnosti so zriadenym sidla spolocnosti
- Zivnostenske listy k novym predmetom podnikania
- Zmluva o prevode obchodneho podielu
- Vyhlasenie spravcu vkladu (kedze predtym som to bol ja a teraz sa vymazavam)
- Podpisovy vzor a suhlas s vymenovanim do funkcie konatela

a este dotaz k mojej zmene trvaleho bydliska. Aku adresu si mam udavat do formulara c. 8? Povodnu ktoru mam este stale zapisanu v OR alebo novu ktoru mam v OP?

a co vsetko musi byt podpisane/overene u notara?

a treba na danovy urad vratit karticku a prihlasit sa na novy danovy urad podla obvodu?

Dakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Zbytočne si to komplikuješ, všetky zmeny, ktoré uvádzaš, sa dali elegantne urobiť jedným VZ.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Juri1 Pozri príspevok
Zdravim,
chcel by som sa uistit v postupnosti krokov ktore potrebujem spravit aby sme uspesne zmenili dvojoosbovu sro na jednoosobovu.
Moj/nas pripad je nasledovny:
- potrebujem sa vzdat svojho podielu a vsetkeho v sro
- uz davnejsie som si menil trvaly pobyt ale na OR som to nenahlasil a teraz sa potrebujem iba vymazat
- menime sidlo firmy
- spolocnik pridava dalsie predmety podnikania
- doteraz to mame nastavene tak ze koname spolocne.
- toto vsetko by sme chceli podat jednou ziadostou na OR.

A teraz co a ako...
1. isli sme na zivnostensky urad doplnit predmety podnikania (kedze koname spolocne)
2. mali sme VZ kde sme odsuhlasili predmety podnikania a zmenu sidla spolocnosti
3. zrusili sme povodnu spolocensku zmluvu a nahradili sme ju novou kde sme zmenili sidlo a doplnili predmety podnikania
4. cca tyzden nato spravime nove VZ kde sa vzdam svojho podielu vo firme (zda sa mi to takto spravnejsie ako vsetko robit na jednom VZ... predsa len, pridavame nove predmety podnikania, to schvalim a zaroven sa vzdam podielu...).
5. zrusime spolocensku zmluv z bodu 3. a nahradime ju novou spolocenskou zmluvou kde bude zapisany iba jeden majitel alebo treba spravit Zakladatelsku listinu?
6. vsetko toto nejakym zazrakom zapisem do formulara c. 8 a pripojim k tomu nasledujuce prilohy
- 2 ks zapisu z VZ
- 2 ks spolocenskej zmluvy, resp. 1ks spolocenskej zmluvy a 1ks zakladatelskej listiny
- Suhlas vlastnika nehnutelnosti so zriadenym sidla spolocnosti
- Zivnostenske listy k novym predmetom podnikania
- Zmluva o prevode obchodneho podielu
- Vyhlasenie spravcu vkladu (kedze predtym som to bol ja a teraz sa vymazavam) netreba
- Podpisovy vzor a suhlas s vymenovanim do funkcie konatela

a este dotaz k mojej zmene trvaleho bydliska. Aku adresu si mam udavat do formulara c. 8? Povodnu ktoru mam este stale zapisanu v OR alebo novu ktoru mam v OP?

a co vsetko musi byt podpisane/overene u notara?

a treba na danovy urad vratit karticku a prihlasit sa na novy danovy urad podla obvodu?

Dakujem velmi pekne za pomoc.

U notára alebo na matrike overuješ zmluvu o prevode obchodného podielu, kópiu živnostenského listu a podpisový vzor.
Overuje sa podpis na návrhu na zápis zmien do OR.
Do výmazu teba ako spoločníka alebo konateľa sa uvádza na výmaz staré bydlisko.
Kartička sa na DÚ vracia a oznámiš im všetky zároveň všetky zmeny a DÚ následne spis odošle tvojmu príslušnému DÚ podľa sídla.

SP pri klasickom podaní je 66.- Eur.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať