Zavrieť

Porady

student - dotaz k dani z prijmu

Dobry den,
mal by som nejaky ten dotaz k plateniu dani z prijmu. Som studentom a viacmenej stabilne pracujem v roku 2008 v dvoch firmach. Jedna firma mi strhava celu dan zrazkou, u druhej mi strhavaju len preddavok z dane. Uz teraz mi je viacmenej jasne, ze zarobim viac ako je nezdanitelna ciastka (teda povedzme nieco okolo 95 000) a sem smeruje moj dotaz ... ako to vlastne bude potom s platenim dane .... vratia mi peniaze z tych cca 95 000 co je nezdanitelna ciastka a z tych sa ako keby doplati to co bude nad 95 000? Dufam, ze som to moc nepoplietol a je aspon trochu jasne naco sa pytam.

Len dodam, ze tu nezdanitelnu ciastku neprekrocim nejak radikalne, pocitam s prijmom cca 120 000 - 130 000.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jana32 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím poraďte mi. Syn našej zamestnankyne - študent mal minulého roku príjem z dohody o vykonaní práce, kde súhrná suma jeho výplaty bola 3200 Sk z toho mal zrazenú zrážkovú daň. On teraz chce aby táto zrážková daň mu bola vrátená. Môžem mu urobiť daňové priznanie typ A ? Ja som bola na tom, že zrážková daň je vyrovnaná a že teda je zbytočné mu nejaké daňové podávať. Ďakujem
áno, urob mu DP typ A a daň sa mu vráti
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ďakujem, teda ten ríjem z dohody zapíšem riadne do 5. oddielu, len teraz neviem, zrazenú daň zapíšem do r.62 DP ( to je úhr zrazených preddavkov na daň - zrazených podľa par.35 ) alebo do r. 63 ( par.43 odst 7 zákona ) ? Úprimná vďaka.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jana32 Pozri príspevok
Ďakujem, teda ten ríjem z dohody zapíšem riadne do 5. oddielu áno , len teraz neviem, zrazenú daň zapíšem do r.62 DP ( to je úhr zrazených preddavkov na daň - zrazených podľa par.35 ) alebo do r. 63 áno( par.43 odst 7 zákona ) ? Úprimná vďaka.
odpoveď v texte
0 0
domácnosť domácnosť

domácnosť je offline (nepripojený) domácnosť

Dobrý deň, prosím o radu:
1/2 bytu som nadobudla 1. 2. 2003 do podielového vlastníctva s druhom. Druh mi darovacou zmluvou svoju 1/2 daroval
19. 12. 2007. Od 1. 2. 2003 do 28.7.2009 som mala v byte trvalý pobyt. V súčastnosti v byte trvalý pobyt nemám. Byt chcem predať v máji 2010. Bude predaj oslobodený od dane z príjmu?
1. Nespĺňam podmienku 2- ročného trvalého pobytu bezprostredne pred predajom.
2. Spĺňam podmienku 5-ročného vlastníctva, ale len 1/2 a 1/2 mám vo vlastníctve iba 2,5 roka.
Budem platiť z 1/2 daň z príjmu?
Ďakujem
0 0
johney johney

johney je offline (nepripojený) johney

tiez by som sa rad spytal,,, ze ci musim davat danove priznanie...ak som student...pracoval som na dohodu... a vyplacana ciastka mi nebola zdanovana... ci to musim aj napriek tomu podat.. alebo nie... dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať