Zavrieť

Porady

Fóbia z lietania

Čaute, zúčastňuje sa porady o cestovaní aj niekto taký, kto má fóbiu z lietania, ale aj tak chce ísť na dovolenku, kam sa dá dostať iba letecky?
Dajte rady ako túto fóbiu prekonať.
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
misomiso Pozri príspevok
Len taka drobnost - dnes uz vacsinou tlieskate pocitacu, nakolko velmi casto pristava automat.
Ale veď to lietadlo bez pilota iba s automatom nelieta, niekto ho musí zapnúť.
Škoda debaty a hrania sa so slovíčkami. Tu sú členovia, ktorí sa iba vysmievajú a kritizujú a všade boli a všetko videli, ale tá človečina ešte predsa u väčšiny ešte existuje a to ma teší. Sú to ľudia väčšinou skromní a múdri a hlavne so srdiečkom.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

no nedovolil by som si tvrdit ze to je uz len zalezitostou automatov

a rad by som niekoho videl ako si sadne do lietadla bez pilota...

mal som moznost sa viset vo vlakoch bez vodicou a vzdy to bol divny pocit.

aj ked na druhej strande havaria su vacsinou sposobene chybou pilota alebo tech zavadou

ale na druhej strane, ked ma niekto potrebu tlieskat tak nech tlieska, preco nie, vobec to nieje pod uroven, skor je pod uroven ked sa niekto v lietadle zotne ako zviera a potom ma este s toho srandu, tak isto ako v autobuse alebo v ktorom kolvek dopravnom prostriedku

ja sa vzdy pri odchode z lietadla podakujem posadke, ktora tam stoji aj ked so to vacsinou stewardky, pretoze ma bezpecne doviezla tam kde som potreboval, tak isto ako aj v autobuse soferovi, ktory priznajme si mozno nepotrebuje take technicke znalosti ako pilot, ale riskuje minimalne tolko isto ako oni. Lebo je urcite mensia pravdepodobnost ze pilot stretne pocas letu lietadlo s opitym pilotom, alebo pilotom ktory ide rychlejsie ako jeho zmysly...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ALDA Pozri príspevok
Ale veď to lietadlo bez pilota iba s automatom nelieta, niekto ho musí zapnúť.
Škoda debaty a hrania sa so slovíčkami. Tu sú členovia, ktorí sa iba vysmievajú a kritizujú a všade boli a všetko videli, ale tá človečina ešte predsa u väčšiny ešte existuje a to ma teší. Sú to ľudia väčšinou skromní a múdri a hlavne so srdiečkom.
No jasne, ja nemam nic proti tlieskaniu. Ja len - ako sa to vsetko za par rokov zmenilo. Pred par rokmi sme pozerali ulickou pilotovi na ruky a cez jeho okno sme sa snazili dovidiet na drahu. Potom sme mu zatlieskali. Dnes su zamknuti ako v trezore, vyhlad na drahu nam sprostredkuje kamera a monitor pred kazdym sedadlom, a pristava pocitac. Takze to tlieskanie sice mozno ostalo, no ta clovecina s z toho prave vytratila...
0 0
satet satet

satet je offline (nepripojený) satet

zdrava,krasna,babicka 2 vnuciek ...viac
Skus odblom matodou One Bein, Kineziologia, Tri v jednom, Jednotny mozog. Je to jednoducha a ucinna metoda.
0 0
Lienkovo Lienkovo

Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

pokial viem, vzdy pristava pilot a nie automat a tlieskanie je bezne na dovolenkovych - charterovych - linkach. Menej na pravidelnych linkach kde lietaju aj business cestujuci.
0 0
machlastka machlastka

machlastka je offline (nepripojený) machlastka

Ahoj ,kto chce nech tlieska ,kto nechce nech netlieska .Ja tiez pravidelne lietam a to kazdy mesiac 2x[domov,naspat]a nikdy som sa nestrela s tym aby niekto tlieskal,ale ked som isla na dovolenku tak sme v lietadle tlieskali snad vsatci.Takze robte ako myslite...pekny den
0 0
machlastka machlastka

machlastka je offline (nepripojený) machlastka

Aj v sobotu poletim a dufam ze to bude o.k ,aj ked nemam ziaden strach ale ak citam tieto vase prispevky tak si zacinam predstavovat rozne katasrofy.No diky snad to bude v pohode a doma si nam dobre pivo ...
0 0
Lienkovo Lienkovo

Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

Netreba sa bat. Ja mam skor problem s tym, ze sa v lietadle nudim a chcela by som co najskor pristat, ale cas sa neda predbehnut
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Lienkovo Pozri príspevok
pokial viem, vzdy pristava pilot a nie automat a tlieskanie je bezne na dovolenkovych - charterovych - linkach. Menej na pravidelnych linkach kde lietaju aj business cestujuci.
Uz 20 rokov nie. Inak by sa nedalo pristavat za hustej hmly, co sa bezne robi. Jedinou podmeinkou je, ze letisko musi byt vybavene specialnym navadzacim systemom, ale to uz dnes prakticky vsetky letiska su, vratane Bratislavy. Pilot sa potom nicoho nedotyka, system riady aj manevrovacie vychylenia klapiek tak, aby eliminoval poryvy vetra a stabilizoval lietadlo do idealneho smeru. Preto je liatanie pre pilotov coraz vacsia nuda.

Dobre poznam jedneho pilota Lufthansy. Dva roky potom co zacal lietat si zacal robit dalsiu VS s tym, ze necakal, ze to tam bude taka nuda. A to lieta iba trasy v ramci Europy, denne aj tri starty a pristatia.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
misomiso Pozri príspevok
Uz 20 rokov nie. Inak by sa nedalo pristavat za hustej hmly, co sa bezne robi. Jedinou podmeinkou je, ze letisko musi byt vybavene specialnym navadzacim systemom, ale to uz dnes prakticky vsetky letiska su, vratane Bratislavy. Pilot sa potom nicoho nedotyka, system riady aj manevrovacie vychylenia klapiek tak, aby eliminoval poryvy vetra a stabilizoval lietadlo do idealneho smeru. Preto je liatanie pre pilotov coraz vacsia nuda.

Dobre poznam jedneho pilota Lufthansy. Dva roky potom co zacal lietat si zacal robit dalsiu VS s tym, ze necakal, ze to tam bude taka nuda. A to lieta iba trasy v ramci Europy, denne aj tri starty a pristatia.
Nechcem sa už v tejto téme vyjadrovať, ale nuda pre pilota... ak VS myslíš vysokú školu...piloti robia skúšky na jednotlivé typy lietadiel a to teda nuda nie je. Pripadá mi to ako chválenie sa pubertiaka a nie zodpovedného človeka, ktorý ma zverený majetok, ale hlavne životy a bezpečnosť ľudí. Toť môj názor.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ALDA Pozri príspevok
Nechcem sa už v tejto téme vyjadrovať, ale nuda pre pilota... ak VS myslíš vysokú školu...piloti robia skúšky na jednotlivé typy lietadiel a to teda nuda nie je. Pripadá mi to ako chválenie sa pubertiaka a nie zodpovedného človeka, ktorý ma zverený majetok, ale hlavne životy a bezpečnosť ľudí. Toť môj názor.
Ano, to viem, prave si robi aj na velke lietadla, aby mohol mimo Europu, mozno to ma uz aj hotove. Zodpovednejsieho cloveka ako je on nepoznam. Inak lieta teraz na pol uvazku a po dokonceni VS chce ostat u Lufthansy, inak by mu dali preplatit studium, ktore nebolo lacne. Co je na tom nezodpovedne?
Naposledy upravil misomiso : 09.08.08 at 15:25
0 0
mila79 mila79

mila79 je offline (nepripojený) mila79

Lietania sa netreba bat, ved nelietate kazdy den, ale zase autom frcite skoro kazdy den bud do prace alebo na ine miesto, alebo autobusom a tu nemate fobiu? Nie,lebo skoro kazdy pouziva auto a beriete to za samozrejmu vec. Ako sa hovori:''zvyk je zelezna kosela'' a tak je to aj pri lietani..Nelietate casto a tak sa vam zda, ze je to cosi nove a mate strach. A aka je pravdepodobnost, ze prave vase lietadlo sa zruti,minimalna tak si to zoberte z tej druhej stranky: povezte si -jej, poletim, uz tak davno som neletela, to bude uzas opat si poziet oblaky, jazera, hory a krajinu z takej vysky, ved je to parada; hm nema kazducka osoba taku sancu ako vi, vychutnat si takuto nadheru z lietadla.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
To mi pripomína ako mi každý povie, že sa nemám báť holubov, lebo mi nič neurobia... človeku , ktorý má ale fóbiu takéto rady nepomôžu.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
misomiso Pozri príspevok
Ano, to viem, prave si robi aj na velke lietadla, aby mohol mimo Europu, mozno to ma uz aj hotove. Zodpovednejsieho cloveka ako je on nepoznam. Inak lieta teraz na pol uvazku a po dokonceni VS chce ostat u Lufthansy, inak by mu dali preplatit studium, ktore nebolo lacne. Co je na tom nezodpovedne?

výrok pilota-nuda...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ALDA Pozri príspevok
výrok pilota-nuda...
...by som ta chcel vidiet, keby si mala 8 hodin sediet v tej uzkej spici a robit len zivy stit. Nic ine nerobia, lietadla lietaju vacsinou same. Na druhej strane musia dodrzat mnozstvo predpisov a niekedy vyplnit mnozstvo papierov. Teda sucasne stres a nuda.

To dodrziavanie predpisov nemusi byt az take jednoduche, ako sa zda. Napriklad ten znamy zatial lieta ako 2. pilot, nad sebou ma vzdy kapitana. Vzdy ineho, naschval ich rotuju. Jeden si odisiel na WC zapalit a nic mu nepovedal. Aktivoval sa poziarny alarm. Podla reguli, mal okamzite zahlasit Mayday a poziadat o pristatie na najblizsom letisku. Lenze on tusil, ze asi kapitan na WC fajci. Odist nemohol, aby sa ho isiel spytat, lebo ked je kapitan prec, musi sediet na mieste. Teraz nevedel, ci robit paniku, alebo nie. On chudak nevedel, ci horia kable, alebo kapitan fajci na WC. Nakoniec cakal, ako sa to vyvrbi, cim samozrejme porusil predpisy. Teda taketo ma obcas stresy - okrem toho vraj sama a neskutocne nuda.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
...by som ta chcel vidiet, keby si mala 8 hodin sediet v tej uzkej spici a robit len zivy stit. Nic ine nerobia, lietadla lietaju vacsinou same. Na druhej strane musia dodrzat mnozstvo predpisov a niekedy vyplnit mnozstvo papierov. Teda sucasne stres a nuda.

To dodrziavanie predpisov nemusi byt az take jednoduche, ako sa zda. Napriklad ten znamy zatial lieta ako 2. pilot, nad sebou ma vzdy kapitana. Vzdy ineho, naschval ich rotuju. Jeden si odisiel na WC zapalit a nic mu nepovedal. Aktivoval sa poziarny alarm. Podla reguli, mal okamzite zahlasit Mayday a poziadat o pristatie na najblizsom letisku. Lenze on tusil, ze asi kapitan na WC fajci. Odist nemohol, aby sa ho isiel spytat, lebo ked je kapitan prec, musi sediet na mieste. Teraz nevedel, ci robit paniku, alebo nie. On chudak nevedel, ci horia kable, alebo kapitan fajci na WC. Nakoniec cakal, ako sa to vyvrbi, cim samozrejme porusil predpisy. Teda taketo ma obcas stresy - okrem toho vraj sama a neskutocne nuda.
Ten kapitán je teda riadny profesionál... A ten Tvoj kamarát dosť riskoval - ale aspoň nemal nudu.
0 0
Lienkovo Lienkovo

Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

takyto clovek hazarduje so zivotmi ostatnych..cakal ako sa to vyvrbi.

jedna znama robila letusku a vravela, ze keby k niecomu doslo tak ona uteka prva.. takze no comment...
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Zuzi takúto fobiu ti teda nezávidím, mne sa lietanie vzdy zdalo vzrusujuce,ale teraz vazne - fobie treba riesit s odbornikmi, ci uz psychologmi alebo sllusne uspechy maju aj kineziologovia - tzv. odbloky a taka ludova metoda ktoru ludia v hojnej miere vyuzivaju je alkohol, nie si jedina, vela ludi na letisku hojne popija a do lietadla nastupuju silne pod vplyvom, ja som sice takmer abstinent takze mne by bolo zle od zaludka a pokazila by som si krasny zazitok z letu ale ak dobre znasas alkohol tak si daj par deci niecoho co ti chuti a hlavne sa niecim zabavaj napr. pozoruj ludi a predsavuj si kto by bol zaujimavy pre teba a podobne hluposti, na odvedenie pozornosti je to nápomocne. drzim palce.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

Lienkovo Pozri príspevok
takyto clovek hazarduje so zivotmi ostatnych..cakal ako sa to vyvrbi.

jedna znama robila letusku a vravela, ze keby k niecomu doslo tak ona uteka prva.. takze no comment...
...by ma zaujmalo, ze kde by utekala...
0 0
Lienkovo Lienkovo

Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

jasne, ze keby boli hore tak nikde, ale keby nudzovo pristavali, tak by bola prva vonku ze vraj by islo o jej zivot a nie o firmu..tak ale to je jej nazor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať