Zavrieť

Porady

polovičný úväzok

ahoj, ked je zamestnanec na polovicny uvazok a nedosiahol ani tu polovicu z pracovneho casu, cize mu nepatri cela mes.mzda - ktora je minimalna, cize 4050 na mesiac a odpracoval iba 15 hodin, tak mu mam vyratat prislusnu mzdu vzhladom k odprac.hodinam ? dakujem.
Usporiadat
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Pri ideálnom stave by bolo dobre pre obe strany, aby bol dohodnutý písomne, ale ja myslím, že to len málokde tak funguje.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Ja by som mala tiež ešte jednu otázku. Pri skrátenom PP patrí zamestnancovi tiež 2-mesačná výpovedná doba a aj odstupné?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

simonka1 Pozri príspevok
Ja by som mala tiež ešte jednu otázku. Pri skrátenom PP patrí zamestnancovi tiež 2-mesačná výpovedná doba a aj odstupné?
Áno aj pri polovičnom úväzku to platí.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

simonka1 Pozri príspevok
Ja by som mala tiež ešte jednu otázku. Pri skrátenom PP patrí zamestnancovi tiež 2-mesačná výpovedná doba a aj odstupné?

A má nárok na daňový bonus? Mesačná mzda je 4050,- Sk pri polovičnom pracovnom úväzku a má dve deti a je rozvedená.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
TatianaM Pozri príspevok
A má nárok na daňový bonus? Mesačná mzda je 4050,- Sk pri polovičnom pracovnom úväzku a má dve deti a je rozvedená.
Pri príjme 4050,- splňa podmienku na DB.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

TatianaM Pozri príspevok
A má nárok na daňový bonus? Mesačná mzda je 4050,- Sk pri polovičnom pracovnom úväzku a má dve deti a je rozvedená.
Len pripomeniem, že 4050,- je spodná hranica na priznanie DB, ak bude mať náhodou niekedy PN alebo neplatené voľno, a mzda jej klesne pod 4050,- nárok na DB v tom mesiaci nemá.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Ak sa nemýlim, tak nezdaniteľné minimum zo mzdy si môžem uplatniť iba u jedného zamestnávateľa, aj keď mám dva prac.pomery?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
simonka1 Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, tak nezdaniteľné minimum zo mzdy si môžem uplatniť iba u jedného zamestnávateľa, aj keď mám dva prac.pomery?
Áno iba u jedného. Tam kde máš podpísané vyhlásenie.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
A ako to mám riešiť, keď teraz mám vyhlásenie podpísané u terajšieho zamestnávateľa, ale od 1.7.08 tam zmením PP na polovičný a rovnako od 1.7. sa zamestnám inde na HPP. To zn., že v novom zamestnaní budem mať od 1..7. vyžší príjem, ale v globále za celý rok bude zárobok väčší v tom pôvodnom..
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Simonka, neni problém, nahlásiš zmenu, že nechceš uplatňovať odp. položku a podpíšeš v tých mesiacoch tam, kde ti to lepšie vyhovuje. Len stále musíš nahlásiť aj jednému aj druhému uknčenie a začiatok. Tu platí len pravidlo, že len u jedného zamestnavateľa, ale nemusíš tam byť celý rok...
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

A tú zmenu platiteľa, u ktorého si začneš uplatňovať nezdaniteľnú časť, uvedieš aj priamo vo vyhlasení, presne od ktorého dátumu.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Takže je to jedno, kde to budem mať podpísané? finančne to nie je výhodnejšie tam, alebo tam?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
simonka1 Pozri príspevok
Takže je to jedno, kde to budem mať podpísané? finančne to nie je výhodnejšie tam, alebo tam?
Finančne je to výhodnejšie tam, kde máš vyššiu mesačnú mzdu.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

simonka1 Pozri príspevok
Takže je to jedno, kde to budem mať podpísané? finančne to nie je výhodnejšie tam, alebo tam?
Súhlasím so smithom, ale keby si si to nechala náhodou tam kde máš polovičný úväzok, vráti sa Ti to na dani pri ročnom zúčtovaní.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KvetkaK Pozri príspevok
Súhlasím so smithom, ale keby si si to nechala náhodou tam kde máš polovičný úväzok, vráti sa Ti to na dani pri ročnom zúčtovaní.
Treba rozhodnúť či chceš mať z toho okamžitý finančný efekt, alebo ti to stačí pri ročnom zúčtovaní prísť k peniažkom, a tešiť sa z toho.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nevidím dôvod nemať tie peniaze hneď. Dotovať štát? Veď ho dosť dotujeme. Načo zbytočne platiť väčšiu daň, keď nemusíš?
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Takže díky, od 1.7. sa prehlásim.
Musí byť v prac.zmluve na polovičný úv. uvedený aj rozpis presne koľko hodín denne bude odpracovaných, alebo stačí koľko bude mesačne?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať