Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prečítala som si toho na porada už veľa.

Máte niekto konkrétne skúsenosti s vystavovaním príkazných zmlúv na aké činnosti ?
Usporiadat
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Podľa mňa sa dá využiť v tomto prípade PZ na konkrétne práce. Vyšpecif., že to bolo bez vzťahu nadradenosti a podradenosti. Feši to bude mať ako jednorázový náhodilý príjem podľa § 8 odst. 1 a využije § 9 odst.1 písm.h a porieši si tak daňové priznanie (t.j. ak bude odmena do cca 20000 má to osobodené a nerieši nič)
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Áno však o to sa aj jedná. Ďakujem pekne za rady Eviketa.
Čo sa týka platby bez bločku, bežne sa to takto robí, ak Vám dá niekto lepšiu cenu ako na doklad. A to FO nemôžem prikazovať. Takže ak sa takto rozhodol je to jeho vec, je mu jasné, že tento náklad si nemôže dať do účtovníctva.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

A potrebovala som skôr poradiť konkrétne príklady, lebo táto téma je tu rozoberaná na všetky strany a nikto jasne nepovedal ako to je.

Z praxe ma zaujímalo. Otázky, prečo nemá doklad o zaplatení a podobne som riešiť nechcela.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dara
A potrebovala som skôr poradiť konkrétne príklady, lebo táto téma je tu rozoberaná na všetky strany a nikto jasne nepovedal ako to je.

Z praxe ma zaujímalo. Otázky, prečo nemá doklad o zaplatení a podobne som riešiť nechcela.
Dara , já som Ti naznačila , že keď to odklepla audítorka , tak to sprav tak, a neriešila som bločky - to bolo len okrajovo ,prečítaj si dobre príspevky .

Nakoniec , kto Ti napíše niečo z praxe , keď všetci sme na jednej lodi a naše rozhodnutie tak alebo onak po pár rokoch nemusí byť práve to najsprávnejšie .

Veď už konečne sprav aj Ty dáke rozhodnutie .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem Zitka, myslím, že účtovník je niekedy veĺmi bezbranný čo sa týka rozhodnutí
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Neviem či ťa to ešte zaujíma,ale mám osobnú skúsenosť s PZ,pri nej si každý platí odvody aj daň sám a nie je určená na zamestnávanie zamestnancov. KeĎ chceš vyhľadaj si otázku s názvom POLNOHOSPODÁRI!!!
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

dara
Poraď čo napr. z dôchodkyňou či sa niečo nedá do výšky cca 80 tis.
Dochodkyna nema narok na 87 tisicovu nezdanitelnu cast zakladu dane, takze by to tiez musela zdanit. Moze do 25 tisic ako mimoriadny prijem, ale to moze hocikto, nielen dochodkyna. ALe to vsetko uz je v tych prispevkoch.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Jediny rozpor je so Zakonnikom prace ktory tvrdi ze treba prednostne zamestnancov pouzit. Ak ziadny zamestnanec uz nebol, je to ok. PZ sa pouzije, ked sa danova povinnost prenasa na prikazneho z prikazcu, pri DoVP to tak nie je, dohodar dan neodvadza ani za nu neruci. Len si ju moze alebo musi vysporiadat vo svojom danovom priznani.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No zamestnancov nemala FO už dva mesiace, presne toľko už prebiehalo odstúpenie podniku. Takže keď je vystavené PZ na osobu do výšky 21 tis. nie je povinný zdaňovať, ani odvádzať odvody. Hovorím o roku 2004, je to tak správne ?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ano, uz len na to zozen papier.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ako to myslíš , to bude PZ a VPD.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

dara
ako to myslíš , to bude PZ a VPD.
Ano, presne tieto doklady a nim podpisane, vysvetli mu, ake mu z toho plynu povinnosti (ze ziadne a preco). V PZ musi byt jasne uvedene, ze si ma uvedenu sumu 19-timi %ami zdanit on. Ale mu teda vysvetli, ze je to do hranice 21.050 a teda nemusi, lebo je to jednorazovy mimoriadny prijem prenho. Len dufam, ze takych nemal viac.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Vevey
Ano, presne tieto doklady a nim podpisane, vysvetli mu, ake mu z toho plynu povinnosti (ze ziadne a preco). V PZ musi byt jasne uvedene, ze si ma uvedenu sumu 19-timi %ami zdanit on. Ale mu teda vysvetli, ze je to do hranice 21.050 a teda nemusi, lebo je to jednorazovy mimoriadny prijem prenho. Len dufam, ze takych nemal viac.
Ďakujem Ti pekne, presne takto to urobím. A už je na ňom potom aby si to ustriehol.
0 0
Bionke Bionke

Bionke je offline (nepripojený) Bionke

A ako to je vprípade ke beriem na PZ nezamestnaného prihláseného na ÚP? Musí si ten príjem z PZ zdaniť? Musí sa odhlásiť z ÚP??? Ako to je??? Prosím poradte mi.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Bionke
A ako to je vprípade ke beriem na PZ nezamestnaného prihláseného na ÚP? Musí si ten príjem z PZ zdaniť? Musí sa odhlásiť z ÚP??? Ako to je??? Prosím poradte mi.
Nikto nevie poradiť ?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Bionke
A ako to je vprípade ke beriem na PZ nezamestnaného prihláseného na ÚP? Musí si ten príjem z PZ zdaniť? Musí sa odhlásiť z ÚP??? Ako to je??? Prosím poradte mi.
Nemusi, je to prenho jednorazovy mimoriadny prijem.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Vevey
Nemusi, je to prenho jednorazovy mimoriadny prijem.
Ale neexistuje tam nijaké obmedzenie ? Napr. ak je odhlásený z ÚP a poberá príjem z DOVP, firma za neho riadne odvádza daň. Ale poberal príjem na PZ. musí tento započítať do svojho DP ? Na DOVP robí nasledovnú činnosť: kontroluje páliaci stroj, dohliada naň. A na PZ, vypratával nábytok.

Alebo ak je študent a poberá príjem z PZ?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vsetko co si obhaji ako mimoriadny prijem. Ak je to do 25 tisic tohto roku a 21 minuleho. Ak je nezamestnany ma mozno problem, ci nepride o podporu, teraz chcu vratenie podpory a jej pozastavenie i pri takych prijmoch akymi je vyplatenie alimentov vo vysokych sumach, teda napr. pri oneskorenom suhrnnom plateni.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Vevey
Vsetko co si obhaji ako mimoriadny prijem. Ak je to do 25 tisic tohto roku a 21 minuleho. Ak je nezamestnany ma mozno problem, ci nepride o podporu, teraz chcu vratenie podpory a jej pozastavenie i pri takych prijmoch akymi je vyplatenie alimentov vo vysokych sumach, teda napr. pri oneskorenom suhrnnom plateni.
Uhm, takže najlepšie je študent, pracovník na TPP (ak je jednorázový príjem iba jeden)?
0 0
Bionke Bionke

Bionke je offline (nepripojený) Bionke

No takže milé dámy...
Ak by som ja bola nezamestnaná prihlásená na ÚP a niekto ma chce zamestnať na PZ a odmena by bola max. 25000,-Sk. Nemusím ísť nikde? Len do tej práce? A na konci roka si to nemusím priznať? A taktiež môj zamestnávateľ nebude mať somnou žiaden problém, len ten aby ma vyplatil. A ako si to zaúčtuje ten moj zamestnávateľ?
Dumám dumás vypytujem sa... ale aj tak v tom nemám jasno.
???
Katka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať