Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prečítala som si toho na porada už veľa.

Máte niekto konkrétne skúsenosti s vystavovaním príkazných zmlúv na aké činnosti ?
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Bionke
No takže milé dámy...
Ak by som ja bola nezamestnaná prihlásená na ÚP a niekto ma chce zamestnať na PZ a odmena by bola max. 25000,-Sk. Nemusím ísť nikde? Len do tej práce? A na konci roka si to nemusím priznať? A taktiež môj zamestnávateľ nebude mať somnou žiaden problém, len ten aby ma vyplatil. A ako si to zaúčtuje ten moj zamestnávateľ?
Dumám dumás vypytujem sa... ale aj tak v tom nemám jasno.
???
Katka
Zaúčtuje si to ako výdavok za neakú službu alebo vec čo pre neho zhotovíš podľa toho čo to bude. Musí sa však jednať o príležitostný príjem. Hlásiť sa nemusíš ak tvoj príjem z PZ bol do výšky 5 násobku minimálnej mzdy čo je 21.050 Sk. Vtedy povinnosť neplynie žiadna, v prípade, že by bol nad 100 tis je potrebné sa hlásiť ale potom neviem ako je to už z odvodmi do poisťovní.
No a čo sa týka toho ÚP neviem, túto otázku som položila do pléna aj ja. Pozri príspevok č. 39
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ospravedlnujem sa za chybne uvedenu susmu, na tento rok to nie je 25.000,- ale len 22.900,- cize 5-nasobok ziv.minima k 1.1.2005.
Co sa tyka nezamestnaneho, mimoriadny prijem by mu nemal ovplyvnit poberanie podpory a uz vobec nie pobyt v evidencii nezamestnanych bez podpory, z toho dovodu, ze ide o neopakovany, nepravidelny prijem.
Zamestnani si musia dat pozor na to, aby ak maju prilezitostny prijem, nebol to prijem z takej cinnosti ako vykonavaju zo zavislej cinnosti alebo na zivnost.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Evidovaný nezamestnaný môže mať príjem len 800,- sk týždenne. Za 22000 by chodil 28 týždňov. Je to jednorázový príjem?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

baranovicova
Evidovaný nezamestnaný môže mať príjem len 800,- sk týždenne. Za 22000 by chodil 28 týždňov. Je to jednorázový príjem?
Dakujem za upozornenie, tak to by musel mat zaplatene naraz za dlhsie obdobie, alebo mensiu sumu, ci postupne, zase pri tom postupnom plateni to strati prilezitostny charakter a bude to musiet zdanit ako zav.cinnost.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať