Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Po kolegyni v zamestnaní som dostala na starosť agendu ochrany osobných údajov.Nikdy v živote som to nerobila a vôbec neviem čo s tým.Ak by my niekto vedel poradiť , čo v takejto situácii, aký zvoliť postup, bola by som veľmi rada.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

timejka200 Pozri príspevok
ved osobné spisy sa musia archivovať 70 rokov od narodenia..ako jej ich mám dať?
Osobné spisy sa pri odchode nedávajú. Povinný ste dať potvrdenie o odpracovanej dobe, o príjme. Bližšie pozri Zákon.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

to všetko už dostala ale ona požaduje svoje osobné spisy ako je napr. o vzdelaní....atd...vieš mi povedať ktorý zákon to bližšie špecifikuje? že sa nemôzu vydať zamstnancvo osobné údaje pri odchode zo zamestnania?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čo jej vlastne môzem vydydať z tých osobných spisov ked ich požaduje len kopie alebo ani to nie?
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Ahojte poradaci,
mam jednu otazocku: byvaly manzel nasej zamestnankyne potrebuje od nas potvrdenie k sudu, chce potvrdenie ci jeho byvala manzelka poziadala o upravu pracovneho casu, k tomu tuto vec za neho vybavuje jeho matka, ktora nam dorucila ziadost o poskytnutie tychto informacii. Ja si myslim, ze tieto udaje jej/im nemozem poskytnut. Poradte, dakujem
0 0
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

Bez súhlasu zamestnankyne by som nedala potvrdenie a už určite nie jeho matke.
2 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

dakujem za odpoved
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Ahojte poradaci,
mam jednu otazocku: byvaly manzel nasej zamestnankyne potrebuje od nas potvrdenie k sudu, chce potvrdenie ci jeho byvala manzelka poziadala o upravu pracovneho casu, k tomu tuto vec za neho vybavuje jeho matka, ktora nam dorucila ziadost o poskytnutie tychto informacii. Ja si myslim, ze tieto udaje jej/im nemozem poskytnut. Poradte, dakujem ... na to ste mi uz odpovedali...teraz vsak potrebujem zistit na aky paragraf a cislo zakona sa mam odvolat...pretoze sef mi kazal napisat im list, v ktorom im oznamime, ze ziadne informacie im neposkytneme, pretoze by sme tym, porusili zakon ... o ochrane osobnych udajov... dakujem za odpoved
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať