Zavrieť

Porady

II. dôchodkový pilier

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte všetci poraďáci, ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom II. dôchodkového piliera tak sa kľudne na mňa môžete obrátiť, rada Vám odpoviem na akékoľvek otázočky .

Teším sa

*****************

Poznámka moderátora, 16.6.2006, 9:05:

Dovolil som si vstúpiť do príspevku od veronica. Viacerí žiadate priamo od nej odpovede na otázky ohľadom II.piliera. Podľa údajov v profile som zistil, že veronica bola prihlásená naposledy na Porade 25.9.2005. Takže Vaše otázky asi nemá význam formulovať ako osobné žiadosti.
Avšak smelo pokračujte vo formulovaní Vašich otázok o tejto téme práve tu.
Ďakujem za pochopenie.

*****************

Poznámka moderátora, 7.8.2007, 19:36:

Znovu vstupujem do tohoto príspevku. Všimol som si, že veronica obnovila pravidelné návštevy na tomto fóre.
Avšak netuším, či sa v súčasnosti venuje aj problematike druhého piliera dôchodkového poistenia.
Predpokladám však, že záujem o zadávanie prípadných ďalších otázok k problematike druhého piliera to neovplyvní

Ešte raz ďakujem za pochopenie


endrju
Naposledy upravil endrju : 07.08.07 at 16:36
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Heli, pozri si aj:
http://www.porada.sk/t15296-upozorne...ii-pilier.html
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem

Hela
0 0
Jennys Jennys

Jennys je offline (nepripojený) Jennys

Ahoj Veronica alebo ktokoľvek, kto sa v tomto vyzná....!

čo sa týka dôchodkov mám v tom dosť chaos, tak budem rada, ak mi niekto poradíte. Od 2004 som SZČO a povinné odvody som si zatiaľ ani platiť nemusela. Lenže od tohto roku v júli si už budem musieť platiť aj ja. Tak sa chcem spýtať či sa mi oplatí uzatvoriť zmluvu na II.pilier dôchodkového lebo vraj je to tak, že časť budem platiť so Sociálnej a časť mi pôjde do spoločnosti kde si to uzatvorím. Ako to teda je a ako si to mám vybaviť, teda ako mám postupovať? Už je asi aj najvyšší čas, ale doteraz som si myslela, že to nebudem potrebovať keďže som SZČO ale takto nad tým začínam uvažovať. Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Jennys
Ahoj Veronica alebo ktokoľvek, kto sa v tomto vyzná....!

čo sa týka dôchodkov mám v tom dosť chaos, tak budem rada, ak mi niekto poradíte. Od 2004 som SZČO a povinné odvody som si zatiaľ ani platiť nemusela. Lenže od tohto roku v júli si už budem musieť platiť aj ja. Tak sa chcem spýtať či sa mi oplatí uzatvoriť zmluvu na II.pilier dôchodkového lebo vraj je to tak, že časť budem platiť so Sociálnej a časť mi pôjde do spoločnosti kde si to uzatvorím. Ako to teda je a ako si to mám vybaviť, teda ako mám postupovať? Už je asi aj najvyšší čas, ale doteraz som si myslela, že to nebudem potrebovať keďže som SZČO ale takto nad tým začínam uvažovať. Ďakujem za každú odpoveď.
Milá Jennys, keďže si si odvody ako SZČO neplatila, neznamená to, že dôchodok nebudeš potrebovať.
Či sa ti oplatí vstúpiť do II. piliera? Musíš napísať svoj vek, pretože vek hrá veľmi podstatnú časť mojej odpovede.
Myslím, že to nie je podstatné, či si živnostník alebo zamestnanec. Pretože práve z tv. odvodov, či ako živnostníka, či ako zamestnanca, sa ti počíta aj tvoj dôchodkový bod v budúcnosti. Preto sa čudujem, že si o vstupe neuvažovala. II. pilier je možnosťou, ako sa aj sama pričiniť o to, aby peniaze na dôchodku boli vyššie, teda prichádzali aj zo Sociálnej poisťovne aj z II. piliera - cez komerčnú poisťovňu, ktorá ti tvoj dôchodok bude vyplácať. Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) bude tvoje peniaze investovať, a po splnení podmienok na získanie dôchodku tv. peniaze presunie na základe tv. pokynu do komerčnej poisťovne, a až tá bude dôchodok vyplácať.
Ale konkrétnejšie.
Najvyšší čas teda naozaj je. Keďže si v Sociálnej poisťovni neni prihlásená, prihlás sa čo najskôr, a už teraz zaplať príspevok, ktorý činí cca 1900 sk. Následne uzatvor zmluvu s DSS. Po akceptácii tv. zmluvy sa v sociálnej poisťovni môžeš odhlásiť. Ale keďže píšeš, že od 1.7.2006 budeš musieť platiť odvody aj ty, tak sa vlastne odhlasovať nemusíš. Peniaze, ktoré začneš posielať do SP sa ti budú deliť a časť z nich odíde na tvoj účet.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

...vie mi niekto poradit ako je to s invalidnymi dochodcami a s II. pilierom?
Invalid má momentalne 25 rokov.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ten invalid je čiastočný, či trvalý invalid, pracuje, či je SZČO?
0 0
Danabard Danabard

Danabard je offline (nepripojený) Danabard

Trvalý invalid sa nemôže prihlásiť do II. piliera.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

invalid mom. nepracuje, nie je ani SZCO.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Milá Jennys, keďže si si odvody ako SZČO neplatila, neznamená to, že dôchodok nebudeš potrebovať.
Či sa ti oplatí vstúpiť do II. piliera? Musíš napísať svoj vek, pretože vek hrá veľmi podstatnú časť mojej odpovede.
Myslím, že to nie je podstatné, či si živnostník alebo zamestnanec. Pretože práve z tv. odvodov, či ako živnostníka, či ako zamestnanca, sa ti počíta aj tvoj dôchodkový bod v budúcnosti. Preto sa čudujem, že si o vstupe neuvažovala. II. pilier je možnosťou, ako sa aj sama pričiniť o to, aby peniaze na dôchodku boli vyššie, teda prichádzali aj zo Sociálnej poisťovne aj z II. piliera - cez komerčnú poisťovňu, ktorá ti tvoj dôchodok bude vyplácať. Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) bude tvoje peniaze investovať, a po splnení podmienok na získanie dôchodku tv. peniaze presunie na základe tv. pokynu do komerčnej poisťovne, a až tá bude dôchodok vyplácať.
Ale konkrétnejšie.
Najvyšší čas teda naozaj je. Keďže si v Sociálnej poisťovni neni prihlásená, prihlás sa čo najskôr, a už teraz zaplať príspevok, ktorý činí cca 1900 sk. Následne uzatvor zmluvu s DSS. Po akceptácii tv. zmluvy sa v sociálnej poisťovni môžeš odhlásiť. Ale keďže píšeš, že od 1.7.2006 budeš musieť platiť odvody aj ty, tak sa vlastne odhlasovať nemusíš. Peniaze, ktoré začneš posielať do SP sa ti budú deliť a časť z nich odíde na tvoj účet.
__________________

Viera
Ten, kto premiestnil horu, začal svoju prácu tak, že zodvihol malé kamienky...


Mojtyboze, o aky prispevok 1900 Sk sa to jedná?
Totiž som presne taky isty pripad, prave sa prihlasujem do 2.piliera, zajtra idem odniest do SP moj vypis z DP za rok 2005 ako povinny platitel ale az od 1.7.2006.
Prosim o sirsie objasnenie, nakolko mam financneho poradcu, velmi zbehleho pana z Banskej Bystrice a ten tvrdi, ze nespajaju sa mi s tym ziadne ine povinnosti, resp. zavazky
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

aktaK
Mojtyboze, o aky prispevok 1900 Sk sa to jedná?
Totiž som presne taky isty pripad, prave sa prihlasujem do 2.piliera, zajtra idem odniest do SP moj vypis z DP za rok 2005 ako povinny platitel ale az od 1.7.2006.
Prosim o sirsie objasnenie, nakolko mam financneho poradcu, velmi zbehleho pana z Banskej Bystrice a ten tvrdi, ze nespajaju sa mi s tym ziadne ine povinnosti, resp. zavazky
Ide o odvody, ktoré zaplatíš ako dobrovoľný platca do SP, keďže povinne budeš prihlásená až od 1.7., tak k tomu aby si mohla vstúpiť do II. piliera (len do 30.6.2006) sa musíš ešte pred týmto termínom prihlásiť ako dobrovoľný platca.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

No takto, aby sme sa rozumeli, ja mam 36 rokov a poistena som v minulosti uz bola, teda naposledy za január 2005 este ako zamestnanec, no a odvtedy nic.

Takze kedze sa nad tým zamyslim, asi nie som uplne ten istý prípad ako Jenys?
Takze som, alebo nie som?
Respektive oplati sa i mne migrovat do II.piliera? Aby ho porantalo.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Danabard
Trvalý invalid sa nemôže prihlásiť do II. piliera.
Môže ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

aktaK
No takto, aby sme sa rozumeli, ja mam 36 rokov a poistena som v minulosti uz bola, teda naposledy za január 2005 este ako zamestnanec, no a odvtedy nic.

Takze kedze sa nad tým zamyslim, asi nie som uplne ten istý prípad ako Jenys?
Takze som, alebo nie som?
Respektive oplati sa i mne migrovat do II.piliera? Aby ho porantalo.
Nezáleži na tom, či si už bola poistená alebo nie. K tomu aby si vstúpila do II. piliera žiaľ nemáš inú možnosť len sa dobrovoľne prihlásiť min. na jeden mesiac.
A či sa ti to oplatí alebo nie, to si musíš premyslieť sama. Bolo tu toho už dosť písané o tejto téme, skús si to pozrieť.
Čo sa týka veku - tak jednoznačne áno, ale ako som spomínala, je to na tebe.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

aktaK
No takto, aby sme sa rozumeli, ja mam 36 rokov a poistena som v minulosti uz bola, teda naposledy za január 2005 este ako zamestnanec, no a odvtedy nic.

Takze kedze sa nad tým zamyslim, asi nie som uplne ten istý prípad ako Jenys?
Takze som, alebo nie som?
Respektive oplati sa i mne migrovat do II.piliera? Aby ho porantalo.
V podstate použiješ ten istý postup ako Jennys, tiež máš na rozhodnutie len čas do 30.6.2006. Podľa mňa jednoznačne áno - oplatí. Buď rada, že je, (II.pilier) pretože štát by ti možno za nejakých 25-30 rokov nemal čo dať...
Keďže si SZČO musíš si na svoj dôchodok prispievať sama, tak či tak... Čiže tvoje odvody sa budú deliť, z 18 % ktoré odchádzajú na dôchodkové poistenie sa 9 % odvedie na tvoj účet. Nijaké iné záväzky to neobnáša.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

To znamena, ze pokial nebudem mat zaplatenu nejaku tu ciastku este pred 1.7. , neprejde mi moja ziadost do 2.piliera?
A co s tou horou romov(aby som nikoho neurazila, takze trvalo nepracujucich romov) a kde koho, co si 10, 15 rokov neodvadzali do SP a zaroven podpisali zmluvy na 2.pilier, im sa zmluvy anuluju?
A ved aj sprostredkovatelia za nich uz zinkasovali odmeny...?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

aktaK
To znamena, ze pokial nebudem mat zaplatenu nejaku tu ciastku este pred 1.7. , neprejde mi moja ziadost do 2.piliera?
A co s tou horou romov(aby som nikoho neurazila, takze trvalo nepracujucich romov) a kde koho, co si 10, 15 rokov neodvadzali do SP a zaroven podpisali zmluvy na 2.pilier, im sa zmluvy anuluju?
A ved aj sprostredkovatelia za nich uz zinkasovali odmeny...?
Odmenu za sprostredkovanie mohli zinkasovať len u tých, ktorým Sociálna poisťovňa zaregistrovala zmluvu, t.zn. len tým, ktorí sú poistení v SP hocijakou formou.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

aktaK
To znamena, ze pokial nebudem mat zaplatenu nejaku tu ciastku este pred 1.7. , neprejde mi moja ziadost do 2.piliera?
A co s tou horou romov(aby som nikoho neurazila, takze trvalo nepracujucich romov) a kde koho, co si 10, 15 rokov neodvadzali do SP a zaroven podpisali zmluvy na 2.pilier, im sa zmluvy anuluju?
A ved aj sprostredkovatelia za nich uz zinkasovali odmeny...?
Neriskovala by som to, nikto nevie, ako to bude sociálka posudzovať v tomto hraničiacom - prelínajúcom sa termíne, nechávať to na poslednú chvíľu nepokladám za najlepšie riešenie. Pokiaľ nezaplatíš, sociálka nemá čo odviesť do II. piliera.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

dokedy mozem vstupit do II. piliera??? do 31.6.06 ???
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Viera123
Môže ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba.
a co sa stane, ked sa neprihlasi ako dobrovolne poistena osoba a jeho zdravotny stav sa tak upravi ze o 2,3.......10 rokov bude moct pracovat? To uz nebude mat sancu na II.pilier?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Nandrolon
dokedy mozem vstupit do II. piliera??? do 31.6.06 ???
Ak si zamestnaný alebo SZČO, len do 30.6.2006. Potom sa to už nebude dať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať