Zavrieť

Porady

SPRAVNE VYUCTOVANE????

dobry den, sme tu novi, tak neviem, ci tuto otazku kladieme spravne, ak nie, vopred sorry
zaujimalo by nas, nazor na nasu situaciu...
v minulom roku vo febr. sme si prenajali byt za 8500,- aj s energiami, pricom v zmluve mame stanovene, ze nedoplatky na spotrebach, t.j. elktrika, voda, plyn si doplatime...byt sme uzivali 4mesiace, potom sme si kupili vlastny, v ktorom byvame...
minuly tyzden nam pani poslala vyuctovanie a na nase velke pocudovanie, nedoplatok cca 5000,- ktory vypocitala na zaklade celkoveho nedoplatku ktoy na byte vznikol, prepoctom na nase 4 mesiace...
samozrejme skutocne spotreby na zaklade nami spolocne urobenych odpisov pri preberani a odovzdavani bytu boli ignorovane!
a dalsia vec, ktora je nezanedbatelna je ta, ze pani cely ten cas odvadzala zalohove platby za 1osobu, pricom my sme v byte byvali 3 osoby, dvaja dospeli, jedno dieta, s cim bola pri podpisovani zmluvy vyrozumena...
My sme jej tento nedoplatok odmietli vyplatit, pretoze si myslime, ze pani mala zvysit platby ako za 3 osoby a tym by jej nedoplatok nevznikol, pretoze je jasne, ze ina zaloha je napr. voda na jednu osobu a ina na 3...
kedze sme si porovnali nas terajsi vymer a platby za vodu, tam sa pocita priemerna spotreba tepl.vody 1,5m3, studenej 2m3, tak nam vyslo, ze keby spravne platila zalohove platby, nedoplatok by nevznikol...
ASI NAPISANE OBSIRNE, ALE ZAUJIMALO BY NAS, AKY JE VAS NAZOR...
VOPRED DAKUJEME
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Slavica a Orim.

Podľa mňa ste ich iba šikovne oblbli , keď ste im stanovili zálohy = keď ste im správne vysvetlili kladný psychologický dopad vyúčtovania pri optimálne (t.j. dostatočne) stanovených preddavkových platbách.

Ahoj
Ka Mil
No Milanko v tomto prípade ja len pokračujem v platbách stanovených kedysi bývalým spravcom- OSBD, takže im ďakujem za to oblbnutie ... s tým rozdielom, že u mńa toho teraz dostali viac vráteného späť /nepopieram, že nám pomohla aj "teta zima". A ja mám v mojich panelákoch dokonca takých ľudí, čo si vedome zvyšujú mesačné zálohy, lebo vedia, že u mňa sa im to nestratí ... nuž aj to je prejav dôvery, hoci banka by sa im "určite" za túto dôveru odvďačila "výýýýýsokými" úrokmi.
Takže ja som taká kvazi SVB-banka /súkromná-vieryhodná-bezkonkurenčná/...mimochodom už majú všetci korunky /preplatky/ na svojich účtoch
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

slavica Pozri príspevok
1, ..No Milanko v tomto prípade ja len pokračujem v platbách stanovených kedysi bývalým spravcom- OSBD, takže im ďakujem za to oblbnutie ...
2, .. u mńa toho teraz dostali viac vráteného späť
3, ..nepopieram, že nám pomohla aj "teta zima"
4, ..výýýýýsokými" úrokmi.
5, ..kvazi SVB-banka-bezkonkurenčná/.. ( h+h+h+ = matematika)
6, ..majú . ..preplatky/ na svojich účtoch
Ahoj Slávka.
Veď aj ja ťa chválim , aká si šikovná -viď 1, 3, 5, 6,-najmä ;
len mi prosím ťa konkretizuj svoj prínos k 2, - (možno po mojej debate 11.6. už hľadám nového správcu).
A prezraď 4, - koľko ponúkaš ??

Ahoj
Ka Mil
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Slávka.
Veď aj ja ťa chválim , aká si šikovná -viď 1, 3, 5, 6,-najmä ;
len mi prosím ťa konkretizuj svoj prínos k 2, - (možno po mojej debate 11.6. už hľadám nového správcu).
A prezraď 4, - koľko ponúkaš ??

Ahoj
Ka Mil
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tiež sa pochválim. Už tri roky som nič nezvyšoval za teplo, ani za to ostatné okrem FO, ale to sme museli aby sme dostali úver od banky. Zrovna včera som čítal niečo také ako že sa zdvihne o 20% energia, tak neviem ako to na budúci rok rozseknem. Niečo budem musieť vydať už len preto že od nového roku sa bude platiť v eurách a teraz si predstavte, že sa to bude musieť zdvihnúť to zas bude voda na mlyn pre tých čo sú proti euru.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Protestom proti Euru sa aj tak neubrániš, už budú kričať, pretože budem chcieť pri zálohách zaokrúhlovať a nie sa baviť s eurocentami /teda 1-9/. To až pri ročnom zúčtovaní.
650
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Orim Pozri príspevok
Súhlasím vychádzal som z toho môjho vyúčtovania. Je tam všetko a na 1 liste.

Ale niektoré sú len na to aby všetkých čo na to pozerajú zblbli. Videl som také v Bratislave. A snažil som sa v nich vyznať ale nedalo sa vždy mi tam niečo chýbalo.



toto co nam poslala je dost neprehladne, takze sme sa riadne zapotili, ale kedz som 3 roky robil vo firme energie, celkom to slo...porovnali sme to aj s nasim terajsim vymerom a podla toho sme priblizne urcili kolko sa cca pocita na osobu tepla a studena voda...problem je iba s kurenim, nakolko u nas platime teplarnam, v tom prenajatom maju vlastnu kotolnu, ale priblizne sa to urcit dalo...
p.s. u nas je tiez vyuctovanie korektne, prehladne, a tiez na jednej strane :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať