Zavrieť

Porady

Aký kurz pri predaji?

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aký kurz používate, ak predávate tovar a slovenský zákazník chce platiť v EURO? Cenu tovaru sa dohodne pri predaji. Teda vystavím faktúru v SK a prepočítam kurzom NBS ku dňu vystavenia? Alebo ako, lebo s tým nemám skúsenosť. ďakujem.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

S pouzitim komercneho kurzu sa mi to zda ok, TB nam uctuje poplatok cca 2,08 eura mesacne, pricom je v cenniku poplatkov uvedenych 79 sk. Kurzom NBS to nikdy presne nevyslo, komercnym pozeram, ze ano. Preuctujem to, esteze to plati len tento rok. Dobre ze som tu na to narazila, tiez by som si mala dokladne pozriet zakon o uctovnictve. Minule sa mi dvaja ludia ponukali, ze mi pridu domov citat bibliu, takto zakon o uctovnictve nechodi citat nikto?:-)) Asi je to nudnejsie citanie:-)
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

maja
Ako to mysliš? Cena tovaru v eur sa násobí kurzom TB devíza predaj a potom, keď je to v Sk vypočíta sa DPH. Cena aj DPH sú väčšie ako kurzom NBS.....
Vidis a v tom je ten rozdiel, DU chce DPH 19% z ceny aku ustanoveje zakon, nie aka vyhovuje odberatelovi a dodavatelovi.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Takže, ak tá faktúra bude bez zmienky o tom, ako sa k tej sume dopracujem a budú len ceny v Sk, tak už to bude s kostolným poriadkom???
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

S ohladom na DPH ano. Ako to oni maju v zmluve? Nebude to takto zase prekazat odberatelom? Ak nie, eura nespominaj.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Veď práve asi bude. Zmluvy sú v eur, objednávky tiež. Audítorka mu to udobrila, že DPH je v poriadku,lebo cena za tovar je v Sk.
On takto funguje už roky . Na faktúre je:
množstvo, jedn.cena EUR, jedn.cena Sk, celková cena
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Preco sa tym trapis, ked to auditorka odobrila? Zavazok, ci pohladavka sa ma sice uctovat kurzom NBS, ale ked si to zdovodni inak, preco nie. Mne tam len potom nesedi DPH, mala by byt nizsia. Ak su obaja platitelia, co 1 odvedie, to 2. narokuje, cize sa to vyrovna. My sme ale mali len faktury s cenou v eurach, i dph tak bola vyuctovana. Kedze dodavatel i odberatel mali uctovny pripad v iny den, bola rozdielna DPH a to sa DU nepacilo.

Zhrnutie: asi ti neporadim, snad sa najde niekto iny, ale ved ti vlastne poradila auditorka.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Trápííím se trápíím....
Po dôkladnom prelúskaní niektorých mojich problémov na tejto stránke, kde sú ľudia ochotní poradiť, som s audítorkou v niektorých veciach nesúhlasila. A keďže som mala pravdu (s vašou pomocou), tak teraz niektoré veci radšej preverím a overím a....No zatiaľ to asi nechám tak, veď ako píšeš jeden odvedie,druhý nárokuje uvidíme...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Neber mi moje iluzie o auditoroch. Su to sice len ludia ... doteraz som ich brala asi tak, ze ako povedia tak urobim, ich postihuju za chybu, nie mna. Ale paci sa mi tvoj odvazny postoj:-)
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ten pán nemá povinnosť auditu, ale má iluzie...
Nenazvala by som to odvahou, zajtra zavolám metodičke na DÚ a dám vedieť, čo ona povie. Ďakujem zatial za milo-odbornú spoločnosť.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Jeeej, tak za to mi tu este nik nedakoval. Ale aj ja som ti vdacna, urobila som si poriadok v medzerach o iluziach a kurzoch:-)).
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak ako som sľúbila, píšem čo som sa dozvedela.
Faktúra má všetky náležitosti podľa zákona o účtovníctve aj DPH.
To že dávame kurz TB je pre našu a zákazníkovú orientáciu ohľadom koncovej ceny.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

maja
Tak ako som sľúbila, píšem čo som sa dozvedela.
Faktúra má všetky náležitosti podľa zákona o účtovníctve aj DPH.
To že dávame kurz TB je pre našu a zákazníkovú orientáciu ohľadom koncovej ceny.
Dobru odpoved ti dali, maju moje uznanie:-)
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Prosím všetkých o pomoc. Ešte som nepočítala prepočty cien z USD na EUR a preto prosím o pomoc s postupom prepočtu. Objednali sme tovar 795 USD / podľa ponuky / a platiť budeme z nášho EUR-účtu TB. Potrebovala by som vedieť pre moju orientáciu cenu. Ako prepočítať cenu v EUR /a SK/ a akým kurzom? Akým prepočtom prijať tovar na sklad - predaj v Sk. Má niekto vzorec pre menovú kalkulačku? Dík.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať