Zavrieť

Porady

zrušenie s.r.o.

budúca možno účtovníčka
Máte niekto skúsenosti so zrušením s.r.o.?
Ako je to so základným imaním? Platí sa z toho daň? Veď to nebol zisk spoločnosti, to boli peniaze vložené konateľmi. Kde by som našla nejaký postup pri zrušení s.r.o.?
ďakujem
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja si myslím, ýe to musí byť zohľadnené v suvahe a teda aj vo výsledovky.
Súvaha by mala byť podľa mna nulova, lebo firma skončila.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Už som toho prečítala tu dosť a čím viac čítam tým som z toho viac zmätená. Tak ma prosím skúste usmerniť. Okrsný súd rozhodol, že zrušuje s.r.o. bez likvidácie, nakoľko spoločnosť neukladala účtovné závierky. Dátum na Uznesení je 22.10.09.
Z oznámenia DU vyplýva, že spoločnosť má daňový nedoplatok.
Čiže čo ďalej. Asi nemôžem požiadať Daňový úrad o potvrdenie. A bez toho mi vlastne firmu nevymažu-platiť DU konateľ už nechce. Takže vlastne bude vždy na ORSR figurovať? Napriek tomu všetkemu mam zostaviť mimoriadnu učtovnú závierku a následne vynulovať všetky účty a naďalej podávať Daňové priznania ? Súd od nás už nič nežiadal. Ďakujem za pomoc. Fakt mám v tom guláš.
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Ivenka Pozri príspevok
Už som toho prečítala tu dosť a čím viac čítam tým som z toho viac zmätená. Tak ma prosím skúste usmerniť. Okrsný súd rozhodol, že zrušuje s.r.o. bez likvidácie, nakoľko spoločnosť neukladala účtovné závierky. Dátum na Uznesení je 22.10.09.
Z oznámenia DU vyplýva, že spoločnosť má daňový nedoplatok.
Čiže čo ďalej. Asi nemôžem požiadať Daňový úrad o potvrdenie. A bez toho mi vlastne firmu nevymažu-platiť DU konateľ už nechce. Takže vlastne bude vždy na ORSR figurovať? Napriek tomu všetkemu mam zostaviť mimoriadnu učtovnú závierku a následne vynulovať všetky účty a naďalej podávať Daňové priznania ? Súd od nás už nič nežiadal. Ďakujem za pomoc. Fakt mám v tom guláš.
Keď o tom rozhodol registrový súd, budete vymazaní z moci úradnej. podľa mňa nemusíte v tomto smere robiť nič, iba uzavrieť účtovné knihy ku dňu výmazu. Sleduj priebežne www.orsr.sk, čo sa deje.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Och, vďaka. Nie som si teraz celkom istá, ak zrušia firmu napr.k 1.12.2009 nie je tam lehota na podanie Daňového priznania ? Ešte raz vďaka, až mi je lepšie.
Ale mala by som na Živnostenskom asi nahlasiť zrušenie ? Myslite, že mi poradia ak zavolám na Živnostenske a DU, ešte som nič také neriešila.
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

ja som to tiež ešte neriešila, ale podľa mňa treba počkať na ten výmaz. predpokladám, že k rukám konateľa príde o tom info z reg. súdu. Daňové priznanie treba podať do 3 mesiacov od dátumu výmazu. Na ŽU treba informovať asi do 2 týždňov. Veď si to pre istotu prevolaj, za to nič nedáš

PS: podľa §4 ods. 3 Zákona o účtovníctve sa rozlišuje medzi dňom zrušenia a zániku. zrušenie je podľa mňa dané právoplatnosťou súdneho rozhodnutia a definitívny zánik dňom výmazu z OR. ak nemáte nástupnícku ÚJ, musíte si to dokončiť sami.
Naposledy upravil hena22 : 30.11.09 at 07:53 Dôvod: PS
0 0
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Ahoj Poradaci,

čitala som celu tuto temu ale nejaku zasadnu odpoved nemam.
Mam zrusit firmu, kde je len zostatok na uctoch 211 (6000 €), 411 (6671,97 €), 429 (44 €) Takze ako zrusit ??

Zozeniem si
1)povrdenie od SP, ZP, DU ze nemame ziadne nedoplatky, zapisnicu z VZ - že sa spoločnost zrušuje rozhodnutim spolocnikov podla § 68 k datu napr.31.12.2009, doklad o zrusenie uctu v banke, suvahu a vZaS
2) pekne vsetko vlozim do obalky s ziadostou o zrusenie spolocnosti bez likvidacie a poslu na SÚD ?

ale..co s tým zostatkom na 211,411, 429??

to vazne neviem co stym :-(

vopred dakujem za radu
Naposledy upravil Marttys : 03.12.09 at 11:57
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marttys Pozri príspevok
Ahoj Poradaci,

čitala som celu tuto temu ale nejaku zasadnu odpoved nemam.
Mam zrusit firmu, kde je len zostatok na uctoch 211 (6000 €), 411 (6671,97 €), 429 (44 €) Takze ako zrusit ??

Zozeniem si
1)povrdenie od SP, ZP, DU ze nemame ziadne nedoplatky, zapisnicu z VZ - že sa spoločnost zrušuje rozhodnutim spolocnikov podla § 68 k datu napr.31.12.2009, doklad o zrusenie uctu v banke, suvahu a vZaS
2) pekne vsetko vlozim do obalky s ziadostou o zrusenie spolocnosti bez likvidacie a poslu na SÚD ?

ale..co s tým zostatkom na 211,411, 429??


to vazne neviem co stym :-(

vopred dakujem za radu
tie zostatky si napísal úplne presne? Lebo nejak to nesedí, aktíva sa nerovnajú s pasívami podľa tohto.
0 0
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Dáša_ Pozri príspevok
tie zostatky si napísal úplne presne? Lebo nejak to nesedí, aktíva sa nerovnajú s pasívami podľa tohto.
opravujem
211 6599,59 md
429 65,75 md
568 6,64 md

411 6671,98 d

takto to je presne
0 0
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Marttys Pozri príspevok
Ahoj Poradaci,

čitala som celu tuto temu ale nejaku zasadnu odpoved nemam.
Mam zrusit firmu, kde je len zostatok na uctoch 211 (6000 €), 411 (6671,97 €), 429 (44 €) Takze ako zrusit ??

Zozeniem si
1)povrdenie od SP, ZP, DU ze nemame ziadne nedoplatky, zapisnicu z VZ - že sa spoločnost zrušuje rozhodnutim spolocnikov podla § 68 k datu napr.31.12.2009, doklad o zrusenie uctu v banke, suvahu a vZaS
2) pekne vsetko vlozim do obalky s ziadostou o zrusenie spolocnosti bez likvidacie a poslu na SÚD ?

ale..co s tým zostatkom na 211,411, 429??

to vazne neviem co stym :-(

vopred dakujem za radu
Dáša alebo musim poslat ze zrusenie s likvidaciou ? to neviem

lebo ked citam, tak sa pise ze bez likvidacie sa moze zrusit spolocnost ak nema ziadny majetok... ale ked citam prispevky o zruseni bez likvidacie tak sa vsade pise o zlucenie, splynutie a to ja nemam takze som z toho zmatena.. lebo tak likvidacie mi pride zlozita, vyhlasit likvidatora a tak..
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

anto Pozri príspevok
Zrušenie s.r.o je možné urobiť veľmi jednoducho tak, že niektorý z konateľov dá návrh na obchodný súd, ktorý vedie obchodný register, že spoločnosť nie je činná a nemala viac rokov valnú hromadu, nerobí obchody, nie je aktívna a dá súdu návrh, aby spoločnosť zrušil. Súd si vyžiada rozličné vyhlásenia o majetku, o záväzkoch, pohľadávkách, o daňových priznaniach, súvahy a výsledovky za posledné dva roky a tiež súvahu a výsledovku ku dňu zrušenia, tiež vyhlásenie od policajtov, že nemá dopravné prostriedky, a od Katastrálného úradu, že nemá napísané pozemky a nehnuteľnosti, výpis z banky, že účet bol zrušený. Stojí to nejaké kolky, asi doteraz som platil cca 4000,00 Sk.
Ak sú nejaké pohľadávky, ktoré sú už nevymožiteľné, a tiež záväzky, ktoré sa nebudú platiť, je potrebné ich polikvidovať tak, aby zostalo len základné imanie, v pokladni 0, bankové účty tiež nula, čiže na účtoch dať všetko preč, a potom poslať súvahu súdu.
nie je to tak ako pises......mas v tom chyby.
od policie, katastralneho uradu a pod. netreba ziadne doklady a potvrdenia.....to vsetko je vo vyhlaseni statutarnych organov a preverovat to bude predbezny spravca konkurznej podstaty.
0 0
Lubino7 Lubino7

Lubino7 je offline (nepripojený) Lubino7

Mám takýto problém. V prípade,že bolo spoločníkmi odsúhlasený návrh na zrušenie spoločnosti z dôvodu, že jeden z dvoch konateľov je už 5 rokov v zahraničí a spoločnosť je nečinná a nemá žiaden majetok žiadam o radu, či pre nemajetnosť spoločnosti stačí aby v prípade návrhu na výmaz z Obchodného registra spoločnosť doložila súhlas správcu dane s výmazom z obchodného registra, ako aj potvrdenie poisťovní o tom, že spoločnosť nemá žiadne dlhy a v zmysle §68 ods. 9 OZ, či nebudú iné prekážky zo strany súdu keďže návrh na výmaz bude podaný bez likvidácie spoločnosti z dôvodov vyššie uvedených.
Je v danej veci nutné, aby súd najprv schválil zrušenie spoločnosti, alebo úplne postačuje pokiaľ spoločnosť predloží doklady o tom, že nemá žiadne dlhy ako aj doklady o nemajetnosti. Na základe uvedeného sa pýtam, či je možné v elektronickej podobe teda podať priamo návrh na výmaz spoločnosti z OR, alebo tomu predchádza súhlas súdu na zrušenie spoločnosti.

Veľmi pekne Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lubino7 Pozri príspevok
Mám takýto problém. V prípade,že bolo spoločníkmi odsúhlasený návrh na zrušenie spoločnosti z dôvodu, že jeden z dvoch konateľov je už 5 rokov v zahraničí a spoločnosť je nečinná a nemá žiaden majetok žiadam o radu, či pre nemajetnosť spoločnosti stačí aby v prípade návrhu na výmaz z Obchodného registra spoločnosť doložila súhlas správcu dane s výmazom z obchodného registra, ako aj potvrdenie poisťovní o tom, že spoločnosť nemá žiadne dlhy a v zmysle §68 ods. 9 OZ, či nebudú iné prekážky zo strany súdu keďže návrh na výmaz bude podaný bez likvidácie spoločnosti z dôvodov vyššie uvedených.
Je v danej veci nutné, aby súd najprv schválil zrušenie spoločnosti, alebo úplne postačuje pokiaľ spoločnosť predloží doklady o tom, že nemá žiadne dlhy ako aj doklady o nemajetnosti. Na základe uvedeného sa pýtam, či je možné v elektronickej podobe teda podať priamo návrh na výmaz spoločnosti z OR, alebo tomu predchádza súhlas súdu na zrušenie spoločnosti.

Veľmi pekne Ďakujem za každú odpoveď.
Za dobré by bolo riešenie, dať na súd podnet na zrušenie spoločnosti. Súd začne konať sám, vyzve na doloženie dokladov..... Ale aj taká možnosť je, podať Návrh na výmaz, je bez poplatku, doložiť potrebné dokumenty, ako píšeš.....aj súhlas správcu dane.
0 0
martip martip

martip je offline (nepripojený) martip

anto Pozri príspevok
Našiel som k tomu odborný výklad.: Tu je

Fakt, že vaša „mŕtva“ a nepotrebná firma nedisponuje žiadnym majetkom a nemá ani dlhy, podstatne urýchľuje celý proces, ktorým sa jej môžete zbaviť. Prvá možnosť je, že pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia ako jediný spoločník rozhodnete o zrušení spoločnosti a o jej vstupe do likvidácie.

Likvidácia spoločnosti sa potom vykoná podľa §§ 70 až 75 Obchodného zákonníka. Po dobu likvidácie sa používa obchodné meno spoločnosti s dodatkom „v likvidácii“. Ak však likvidátor zistí predlženie spoločnosti, musí bez zbytočného odkladu podať návrh na vyhlásenie konkurzu.



Ku dňu skončenia likvidácie likvidátor zostaví účtovnú závierku a predloží ju Vám ako jedinému spoločníkovi na schválenie spolu s konečnou správou o priebehu likvidácie a návrhom na rozdelenie likvidačného zostatku (ten bude nulový). Do 90 dní po schválení týchto úkonov je likvidátor povinný podať návrh na výmaz spoločnosti z obchodného registra. Za výmaz eseročky z obchodného registra zaplatíte súdny poplatok 10 000 Sk (čiže v rovnakej výške ako za zápis). Ku dňu výmazu z obchodného registra vaša eseročka ako právny subjekt definitívne zaniká.

Keďže vaša eseročka nemá žiaden majetok, naskytá sa vám lepšia alternatíva. V tomto prípade na zánik spoločnosti nie je potrebná ani likvidácia. Vyžaduje sa však rozhodnutie súdu. Podľa § 68 ods. 6 písm. a) Obchodného zákonníka súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti a o jej likvidácii, ak sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak dlhšie ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti.

Vo vašej spoločnosti sa pravdepodobne nekonalo valné zhromaždenie dlhšie ako jeden rok. To môžete použiť ako dôvod na zrušenie spoločnosti. Ako spoločník a pravdepodobne aj konateľ ste osobou, ktorá má na zrušení spoločnosti právny záujem. Preto podáte na registrový súd návrh na zrušenie spoločnosti z uvedeného dôvodu. Súd bude podľa § 68 ods. 8 Obchodného zákonníka pred vydaním rozhodnutia o zrušení spoločnosti skúmať, či spoločnosť má nejaký majetok. Ak zistí, že eseročka nemá žiaden majetok, rozhodne o jej zrušení bez likvidácie. Na základe právoplatného rozhodnutia o zrušení spoločnosti sa potom vykoná výmaz zrušenej spoločnosti z obchodného registra.

Tretia alternatíva predstavuje najľahšiu možnosť, ako sa zbaviť nefunkčnej eseročky. Jednoducho prevediete obchodný podiel na tretiu osobu. Táto alternatíva však stojí a padá na tom, že nájdete nadobúdateľa, ktorý má o vašu spoločnosť záujem. Musíte ho presvedčiť, že firma nemá žiadne záväzky. Zmluva o prevode obchodného podielu sa uzatvára podľa § 115 Obchodného zákonníka, musí mať písomnú formu, podpisy prevodcu a nadobúdateľa musia byť úradne overené a nadobúdateľ, ktorý dosiaľ nebol v eseročke spoločníkom, v nej musí vyhlásiť, že pristupuje k spoločenskej zmluve. Ak sa rozhodnete pre túto alternatívu, spoločnosť ako právnická osoba nezaniká, len funguje ďalej s novým spoločníkom a konateľom. Je dobré, ak zmeníte aj obchodné meno a sídlo prevádzanej spoločnosti, keďže vy už s ňou nebudete mať nič spoločné.

Možno že aj to pomôže.
Hladam odpoved na podobnu otazku, potrebujem zrusit s.r.o. ktora nikdy nebola cinnà (myslela som, ze uz davno zanikla zo zakona); nemà ziaden majetok; sme dvaja spolocnici (ani moj spolocnik nema a s.r.o. zaujem) a obidvaja trvale zijeme mimo uzemia Slovenskej republiky. Nedavno som podala navrh na vymaz z OR, ktory bol zamietnuty pre nezrozumitelnost, ako dovod som uviedla necinnost, nekonanie valych zhromazdeni atd...
Ma niekto konkretnejsie informacie ako postupovat?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
martip Pozri príspevok
Hladam odpoved na podobnu otazku, potrebujem zrusit s.r.o. ktora nikdy nebola cinnà (myslela som, ze uz davno zanikla zo zakona); nemà ziaden majetok; sme dvaja spolocnici (ani moj spolocnik nema a s.r.o. zaujem) a obidvaja trvale zijeme mimo uzemia Slovenskej republiky. Nedavno som podala navrh na vymaz z OR, ktory bol zamietnuty pre nezrozumitelnost, ako dovod som uviedla necinnost, nekonanie valych zhromazdeni atd...
Ma niekto konkretnejsie informacie ako postupovat?
Presne toto isté sa stalo jedným mojim klientom. Tiež návrh na výmaz zrušili pre jeho údajnú nezrozumiteľnosť ešte v čase keď sa za výmaz platilo. Požiadali sme o vrátenie SP. Ten vrátili. Tak som urobila v mene mojej eseročky Podnet na zrušenie spoločnosti súdom z úradnej moci a to pomohlo. Rozhýbalo sa to a spoločnosť je vymazaná. V prípade potreby poskytnem viac info, kontakt nájdeš v profile. Mám tie dokumenty niekde uložené a len tak sa mi ich nechce prácne hľadať. Na všetko nájdeme riešenie.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Kto mi poradí s účtovaním ukončenia likvidácie?

Spoločnosť vstúpila do likvidácie, nie je v predlžení.
Predala mjetok, zinkasovala pohľadávky, všetko v priebehu roka 2009.

Teraz eviduje v účtovníctve zostatky na účtoch: 221, 341 (daň z úrokov), 411, 413, 428, 431 (strata počas likvidácie).

Bude valné zhormaždenie o ukončení likvidácie.

Ako to načasovať: Ja mám povinnosť urobiť účtovnú závierku ku dňu skončenia likvidácie - aký je to dátum? Dátum valného zhromaždenia alebo dátum výmazu? Čo treba mať v zápisnici:
- výplata ziskov minulých rokov
- umorenie straty roku 2009
- výplatu ostatných kapitálových fondov
- výplatu likviačného podielu
Ku dňu valného zhormaždenia mám spraviť jednu závierku a ku dňu podania návrhu na výmaz druhú? Musí byť súvaha nutne nulová?

vĎaka
Naposledy upravil jaja99 : 12.12.09 at 16:19
0 0
danndy63 danndy63

danndy63 je offline (nepripojený) danndy63

Economic Pozri príspevok
Presne toto isté sa stalo jedným mojim klientom. Tiež návrh na výmaz zrušili pre jeho údajnú nezrozumiteľnosť ešte v čase keď sa za výmaz platilo. Požiadali sme o vrátenie SP. Ten vrátili. Tak som urobila v mene mojej eseročky Podnet na zrušenie spoločnosti súdom z úradnej moci a to pomohlo. Rozhýbalo sa to a spoločnosť je vymazaná. V prípade potreby poskytnem viac info, kontakt nájdeš v profile. Mám tie dokumenty niekde uložené a len tak sa mi ich nechce prácne hľadať. Na všetko nájdeme riešenie.
chcela by som Vás poprosiť o radu ako zrušiť 3 roky nefunkčnú s.r.o., bez majetku, sídlo spoločnosti nie je už na adrese podľa orsr, nemám firnančné prostriedky, potrebovala by som urobiť výmaz bez likvidácie a konkurzu
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
danndy63 Pozri príspevok
chcela by som Vás poprosiť o radu ako zrušiť 3 roky nefunkčnú s.r.o., bez majetku, sídlo spoločnosti nie je už na adrese podľa orsr, nemám firnančné prostriedky, potrebovala by som urobiť výmaz bez likvidácie a konkurzu
A čo keď by ju niekto odkúpil a pokračoval v nej ? Za predpokladu, že by zmenil obchodné sídlo, možno meno a podobne ? V akej výške bolo základné imanie ? Už 200 000.- Sk či 100 000.-.? Likvidácia alebo úkony k výmazu, to môže byť zdĺhavé, už som to raz s jednou spoločnosťou skúsila dotiahnuť do výmazu, trvalo to veľmi dlho a kopec potvrdení sme museli dokladať, boli s tým zbytočné výdavky.
0 0
danndy63 danndy63

danndy63 je offline (nepripojený) danndy63

a ked ako dôvod pre výmaz by som uviedla necinnost, nekonanie valnych zhromazdeni atd..., nechcem nič predávať, chcem to riadne ukončiť
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
danndy63 Pozri príspevok
a ked ako dôvod pre výmaz by som uviedla necinnost, nekonanie valnych zhromazdeni atd..., nechcem nič predávať, chcem to riadne ukončiť
Tak potom treba dať Podnet na zrušenie spoločnosti súdom a tam všetko okecať.... Mohli by začať vo veci konať, vyzvú Ťa na doloženie potrebného a bude to. No keďže majú teraz veľký nával podaní aj v súvislosti s Eurom, kedy sa tomu začnú venovať, ťažko povedať.
0 0
danndy63 danndy63

danndy63 je offline (nepripojený) danndy63

dakujem, a vieš mi poradiť ktoré tlačivá mám použiť ? nejaký link kde ich nájdem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať