Zavrieť

Porady

zrušenie s.r.o.

budúca možno účtovníčka
Máte niekto skúsenosti so zrušením s.r.o.?
Ako je to so základným imaním? Platí sa z toho daň? Veď to nebol zisk spoločnosti, to boli peniaze vložené konateľmi. Kde by som našla nejaký postup pri zrušení s.r.o.?
ďakujem
Usporiadat
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

No je stále orsr ako v likvidácii. Pokutu chcú dať ja si myslím pre
firmu, že sa nepodavalo DP. Ale firma je na 0, aj potvrdenie
vydal DU, že sa môže požiadať o výmaz len sa to ešte nestalo.No
kde to ja už zaúčtujem tie pokuty. Zo strany DU je všetko uzatvorné. Neviem si stým fakt poradiť.
0 0
ciks ciks

ciks je offline (nepripojený) ciks

pre kekelku!s.r.o zalozena januar 2011,potrebujem predat-je bez dlhu len zalozena.som konatel,spolocnik,akcionar v jednom.idem do zahranicia,rychlo zbavit.dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemôžeš byť akcionár aj spoločník v jednom. Bud jedno alebo druhé podľa typu spoločnosti.
Môžeš ju dať do likvidácie alebo zveriť likvidáciu niekomu a dať splnomocnenie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
batorek Pozri príspevok
No je stále orsr ako v likvidácii. Pokutu chcú dať ja si myslím pre
firmu, že sa nepodavalo DP. Ale firma je na 0, aj potvrdenie
vydal DU, že sa môže požiadať o výmaz len sa to ešte nestalo.No
kde to ja už zaúčtujem tie pokuty. Zo strany DU je všetko uzatvorné. Neviem si stým fakt poradiť.
Keď máš v ruke Súhlas správcu dane s výmazom, tak prečo si ešte nepodal výmaz z OR po ukončení likvidácii ? Inak aj firma v likvidácii je povinná dodržiavať Zákon o dani z príjmu, je povinná preto aj DP podávať aj keď má trošku iný režim ako žijúca firma. Mám s tým už kopec skúseností...
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

V akom vztahu je byvaly konatel a zaroven aj majitel k firme,v ktorej ukoncil svoju funkciu este v roku 2010 s tym,ze vsetko co sa tyka firmy preslo na spolocnika a zaroven na druhu firmu?V OR je adresa vedena este na konatela,ktory ukoncil svoju funkciu.Dakujem za odpoved.

Aktualny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/6xafb

Pokracovanie aktualneho vypisu z OR

http://www.freeimagehosting.net/g698g

Uplny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/nzil7
Naposledy upravil podhygmin:-) : 08.06.12 at 11:38
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
podhygmin:-) Pozri príspevok
V akom vztahu je byvaly konatel a zaroven aj majitel k firme,v ktorej ukoncil svoju funkciu este v roku 2010 s tym,ze vsetko co sa tyka firmy preslo na spolocnika a zaroven na druhu firmu?V OR je adresa vedena este na konatela,ktory ukoncil svoju funkciu.Dakujem za odpoved.

Aktualny vypis z OR

http://www.freeimagehosting.net/6xafb

Pokracovanie aktualneho vypisu z OR

http://www.freeimagehosting.net/g698g

Uplny vypis z OR



http://www.freeimagehosting.net/nzil7
Pokiaľ bol konateľom a spoločníkom do 00.00.2010. Od tohto dátumu teoreticky nemá s firmou vôbec nič spoločné a dosť dlho....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Podala som žiadosť o zrušenie firmy EX OFFO. V čase kým sa súd rozhýbal, uložil DÚ pokutu. Teraz súd rozhodol o zrušení firmy likvidáciou. Ako likvidátora určil spoločníka. Čo všetko treba spraviť a koľko to bude stáť ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
Podala som žiadosť o zrušenie firmy EX OFFO. V čase kým sa súd rozhýbal, uložil DÚ pokutu. Teraz súd rozhodol o zrušení firmy likvidáciou. Ako likvidátora určil spoločníka. Čo všetko treba spraviť a koľko to bude stáť ?
Za čo uložil DÚ pokutu ?
No keď súd určil likvidátora, likvidátor musí podať DP ku dňu vstupu do likvidácie. Likvidátor by mal podať do OV oznam a vyzvať veriteľov, aby si pohľadávku prihlásili. Bude sa čakať na uplynutie lehoty na prihlásenie. Po ukončení likvidácie sa podá návrh na výmaz z OR, ibaže bude treba doložiť súhlas správcu dane a ako tu už písala súhlas od mesta, alebo obce + účtovná závierka + konečná správa likvidátora. Čo to bude stáť ? OV do 20.- Eur poplatok a čo ťa bude stáť účtovník, to neviem, dohodnite sa... Za výmaz spoločnosti z OR sa neplatí nič.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
Podala som žiadosť o zrušenie firmy EX OFFO. V čase kým sa súd rozhýbal, uložil DÚ pokutu. Teraz súd rozhodol o zrušení firmy likvidáciou. Ako likvidátora určil spoločníka. Čo všetko treba spraviť a koľko to bude stáť ?
http://www.porada.sk/t189392-likvida...za-krokom.html
http://www.porada.sk/t102381-zrusenie-spolocnosti.html
http://www.porada.sk/t145242-likvida...nej-firmy.html
http://www.porada.sk/t83588-zrusenie-s-r-o.html

atď, atď.............
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Za čo uložil DÚ pokutu ?
No keď súd určil likvidátora, likvidátor musí podať DP ku dňu vstupu do likvidácie. Likvidátor by mal podať do OV oznam a vyzvať veriteľov, aby si pohľadávku prihlásili. Bude sa čakať na uplynutie lehoty na prihlásenie. Po ukončení likvidácie sa podá návrh na výmaz z OR, ibaže bude treba doložiť súhlas správcu dane a ako tu už písala súhlas od mesta, alebo obce + účtovná závierka + konečná správa likvidátora. Čo to bude stáť ? OV do 20.- Eur poplatok a čo ťa bude stáť účtovník, to neviem, dohodnite sa... Za výmaz spoločnosti z OR sa neplatí nič.
zaujíma ma to preto, že firma trvala iba krátko... založila sa kvôli sociálom, ale po jej založení, tento človek stratil zákazky a vlastne ako sro fungoval iba rok.... lenže náklady založenia firmy boli vyššie ako úžitok z sro.... a teraz treba ešte zaplatiť pokutu (neplatili sa preddavky, zabudlo sa na to, lebo firma vlastne nič nerobila.... a ešte aj likvidáciu.... vlastne zbytočný krok.... kebyže som Sibyla, tak mu to neodporučím
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Za čo uložil DÚ pokutu ?
No keď súd určil likvidátora, likvidátor musí podať DP ku dňu vstupu do likvidácie. Likvidátor by mal podať do OV oznam a vyzvať veriteľov, aby si pohľadávku prihlásili. Bude sa čakať na uplynutie lehoty na prihlásenie. Po ukončení likvidácie sa podá návrh na výmaz z OR, ibaže bude treba doložiť súhlas správcu dane a ako tu už písala súhlas od mesta, alebo obce + účtovná závierka + konečná správa likvidátora. Čo to bude stáť ? OV do 20.- Eur poplatok a čo ťa bude stáť účtovník, to neviem, dohodnite sa... Za výmaz spoločnosti z OR sa neplatí nič.
takže ak by sme neboli požiadali o výmaz ex offo, tak by sa každý rok podalo 0 daňové priznanie a nič by sa nedialo...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ktorý dátum je správny pre dátum vstupu do likvidácie?... dátum uvedený na uznesení alebo dátum právoplatnosti uznesenia ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
zaujíma ma to preto, že firma trvala iba krátko... založila sa kvôli sociálom, ale po jej založení, tento človek stratil zákazky a vlastne ako sro fungoval iba rok.... lenže náklady založenia firmy boli vyššie ako úžitok z sro.... a teraz treba ešte zaplatiť pokutu (neplatili sa preddavky, zabudlo sa na to, lebo firma vlastne nič nerobila.... a ešte aj likvidáciu.... vlastne zbytočný krok.... kebyže som Sibyla, tak mu to neodporučím
Aké preddavky mala firma platiť ? Ak firma nič nerobila, tak nemala povinnosť platiť preddavky, jedine ak vypočítané odhadom podľa predchádzajúceho roku.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
takže ak by sme neboli požiadali o výmaz ex offo, tak by sa každý rok podalo 0 daňové priznanie a nič by sa nedialo...
Presne tak, nulové DP a žiadna pokuta....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
ktorý dátum je správny pre dátum vstupu do likvidácie?... dátum uvedený na uznesení alebo dátum právoplatnosti uznesenia ...
Z uznesenia súdu musí byť jasné, ktorým dňom.... Ťažko mi to odpovedať, keď nevidím a nečítam rozhodnutie... Pozorne to treba prečítať.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Aké preddavky mala firma platiť ? Ak firma nič nerobila, tak nemala povinnosť platiť preddavky, jedine ak vypočítané odhadom podľa predchádzajúceho roku.
práveže podľa predchádzajúceho roka mu vznikla povinnosť v r. 2010 platiť preddavky.... chcela som požiadať o platenie preddavkov inak, ale tým, že sa tam nič nerobilo, tak som na to zabudla .... keď sme žiadali o výmaz ex offo tak pokuta ešte nebola....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Z uznesenia súdu musí byť jasné, ktorým dňom.... Ťažko mi to odpovedať, keď nevidím a nečítam rozhodnutie... Pozorne to treba prečítať.
uznesenie je vydané 6.8. a v rozhodnutí je uvedené, že sa menuje do funkcie likvidátora s dňom vzniku funkcie likvidátora počínajúc právoplatnosťou tohto rozhodnutia....
v poučení je uvedené, že možno podať odvolanie do 15 dní od doručenia ....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
práveže podľa predchádzajúceho roka mu vznikla povinnosť v r. 2010 platiť preddavky.... chcela som požiadať o platenie preddavkov inak, ale tým, že sa tam nič nerobilo, tak som na to zabudla .... keď sme žiadali o výmaz ex offo tak pokuta ešte nebola....

Tá pokuta nesúvisí s tým výmazom ex offo. Zhoda náhod. Bola by podľa mňa určite daná, aj keby sa nič na súde nedialo.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Tá pokuta nesúvisí s tým výmazom ex offo. Zhoda náhod. Bola by podľa mňa určite daná, aj keby sa nič na súde nedialo.

ja viem, len som dúfala, že firmu zrušia skôr ako bude vydaná pokuta
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zrušenie firmy ex offto je dlhodobý proces, ja som o tom niekde písala. Mám aj ja v OR firmu jedného klienta, podnet išiel 19. 7. 2011. Už bolo aj rozhodnuté, že sa ruší spoločnosť, aj v obchodnom vestníku zverejnené súdom v marci 2012 a ešte ju nevymazali... Čiže vyše roka to trčí na súde.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať