Zavrieť

Porady

zrušenie s.r.o.

budúca možno účtovníčka
Máte niekto skúsenosti so zrušením s.r.o.?
Ako je to so základným imaním? Platí sa z toho daň? Veď to nebol zisk spoločnosti, to boli peniaze vložené konateľmi. Kde by som našla nejaký postup pri zrušení s.r.o.?
ďakujem
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
uznesenie je vydané 6.8. a v rozhodnutí je uvedené, že sa menuje do funkcie likvidátora s dňom vzniku funkcie likvidátora počínajúc právoplatnosťou tohto rozhodnutia....
v poučení je uvedené, že možno podať odvolanie do 15 dní od doručenia ....

Podľa toho ako píšeš je rozhodujúci deň právoplatnosti. Však likvidátor by to mohol napadnúť a navrhnúť súdu, aby vymenoval za likvidátora z nejakého dôvodu inú osobu. (Ale ak bola jednoosobovka tak asi ťažko)
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Podľa toho ako píšeš je rozhodujúci deň právoplatnosti. Však likvidátor by to mohol napadnúť a navrhnúť súdu, aby vymenoval za likvidátora z nejakého dôvodu inú osobu. (Ale ak bola jednoosobovka tak asi ťažko)
aj ja si to myslím, ale on sa radil a bolo mu povedané, že toho 6.8..... ale mne to vychádza z toho textu až na zajtra, poštu prebral 28.8. ...
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Ahojte chcem sa opytat, mozem zrusit firmu aj ked ma dlh na danovom urade? konkretne na dani z pridanej hodnoty?

Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Wes Pozri príspevok
Ahojte chcem sa opytat, mozem zrusit firmu aj ked ma dlh na danovom urade? konkretne na dani z pridanej hodnoty?

Dakujem
Zrusit mozes, horsie to bude ked budeš chciet dostať suhlas spravcu dane s výmazom.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Wes Pozri príspevok
Ahojte chcem sa opytat, mozem zrusit firmu aj ked ma dlh na danovom urade? konkretne na dani z pridanej hodnoty?

Dakujem
Spoločnosť môžeš zrušiť buď likvidáciou alebo bez likvidácie napríklad zlúčením. Pri zlúčení nepotrebuješ súhlas správcu dane a všetky záväzky aj pohľadávky prejdú na nástupnícku spoločnosť.
Po ukončení likvidácie k výmazu spoločnosti z OR sa vyžaduje Písomný súhlas správcu dane.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...pri zrušení spoločnosti bez likvidácie je potrebné podať na DÚ DP PO a účtovné výkazy alebo už netreba nič podávať.....prosím o pomoc a čo účtovníctvo musí sa dostať na nulu?.....ďakujem za odpovede.................
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Spoločnosť bez likvidácie môžeš zrušiť jedine vtedy, keď majetok, záväzky a pohľadávky prechádzajú na nástupnícku spoločnosť, teda zlúčením. Inak musí prebehnúť likvidácia. Na DÚ sa podáva DP ku dňu vstupu do likvidácie a následne pri jej ukončení.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať