Zavrieť

Porady

Musím vypĺňať prehľad o preddavkoch?

Musím posielať štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch na daň a prvý štvrťrok 2005, ak máme dvoch zamestnancov a ani jednému nevychádza platiť preddavky. V roku 2004 platil iba jeden, takže vždy som posielala. Teraz keď je to nula, mám znovu? A na konci hlásenie tiež?
Usporiadat
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Ten podnikatel mohol byt rad, za nezaregistrovanie je pokuta do 100.000,-
Co sa vsak tyka hlaseni o preddavkoch, je rovnako pokutovane nepodanie nuloveho hlasenia a jeho oneskorene podanie?
Niektore DU posielali tlaciva hlaseni tym sro, o ktorych vedeli, ze to mali poslat a neposlali (v tej sro mi povedali, ze na to kaslu; dobre draho ich vyjde ten kasel) ine DU neposielali nic. Bola to len ich iniaciativa alebo maju povinnost upozornit zo zakona?
Ako hlasit zmenu uctu? Len listom alebo je na to tlacivo? Co vsetko treba hlasit? Je k tomu nejake skolenie?
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

ala13
A dalsia vec, ani mnohe s.r.o. to nepodavali. Ak im prijde vymer, ako im to mam zuctovat? Je to danovo neuznane, to mi je jasne, ale mam to dat k uhrade konatelovi, alebo to znasa firma? Poradte, ked ste to uz platili, ako ste to uctovali?
No a nie je to jedno? Kedze je to nedanovy naklad, ci to plati firma alebo konatel? Ten konatel nie je spolocnikom a spolocnici to vymahaju od neho? Tusim na to maju pravo.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Vieš mv66 na Tvoju otázku by som odpovedala ako mi hovorí môj muž: Nie nemusíš. Nič nemusíš robiť, ani dýchať, ani jesť, ani piť, ale čo potom, vieš ? Prajem pekný deň
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Janca
Vieš mv66 na Tvoju otázku by som odpovedala ako mi hovorí môj muž: Nie nemusíš. Nič nemusíš robiť, ani dýchať, ani jesť, ani piť, ale čo potom, vieš ? Prajem pekný deň
Nuz, Janca, to bolo hlboke. Sice neviem odpoved na ktoru otazku to bolo.
Pre ostatnych mam nepotesujucu spravu priamo z DU, treba podat hlasenia az do roku 1999 spätne:-((
Naposledy upravil mv66 : 19.04.05 at 03:55 Dôvod: chybicka sa vludila
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mv66 akože sa Ti to podarilo
0 0
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

mozno trosku odbocim. do kedy sa odvadzaju preddavky?

podľa DRSR: Preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti znížené o úhrn daňového bonusu odvedie zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane najneskôr do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru.

co znamena pripisanie k dobru? znamena ze ked v uctovnictve zuctujem cele mzdy 31. dna v mesiaci tak uz 5. v dalsom mesiaci musim odviest preddavky aj ked je mzda platena 20. ?
vdaka
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Pripisat k dobru znamena uctovanie na strane DAL v PU, strana MA DAT je pripisat na tarchu.
Nie, ak 20. vyplatis, do 25. odvedies.
Poradte mi ale s dohodarmi, vyplacam ich 20.-22. ako ktory mesiac a to uz 15. vopred mam za nich odviest zrazenu dan?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

andrej_rv
... A vraj rovnaké pokuty budú dávať napr. ak niekto nenahlási na DÚ otvorenie alebo zmenu bankového účtu, zmenu bydliska, sídla podnikania alebo prevádzkárne atď.
Neviete náhodou, ktorý § káže nahlásiť otvorenie BÚ na DÚ ? Ja som doteraz žiadny účet nehlásila. Do DP som napísala vždy ten, ktorý sa najviac používa, ale že by ho bolo treba aj hlásiť - o tom som nevedela.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

diskusia o oznámení nového účtu na dú:
http://www.porada.sk/showthread.php?...v%FD+bankov%FD
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

karkulka
okamžite dorob nulové výkazy...
karkulka, máš oporu v zákone pri tvojej rade???
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
skúsenosti s kontrolou dva dni pred veľkou nocou...bratislava I....
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ja som sa dnes pýtala na to mojej správkyne dane (BA IV) a ona mi povedala, že len za tie kvartály, kedy som mala nejakých zamestnancov, aj keď je pravda, že písomne mi to nedala.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

karkulka
skúsenosti s kontrolou dva dni pred veľkou nocou...bratislava I....
Co ti skontrolovali? Boli s tym spokojni? Vopred vdaka za infos.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mv66
Co ti skontrolovali? Boli s tym spokojni? Vopred vdaka za infos.
ak okamžite nedonesiem chýbajúce výkazy firma vyfasuje za každý chýbajúci výkaz po 2000 pokutu...do frasa, a chýbalo ich nevkusne mooooc...a tie čo odovzdali, boli nah....o...tak som si to vychutnala až po ročný výkaz za rok 1999...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Karkulka...
a ty si myslíš..že pokuty nedostaneš????
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Hlinkovx
Karkulka...
a ty si myslíš..že pokuty nedostaneš????
to už nechám na matku prírodu...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

karkulka
ak okamžite nedonesiem chýbajúce výkazy firma vyfasuje za každý chýbajúci výkaz po 2000 pokutu...do frasa, a chýbalo ich nevkusne mooooc...a tie čo odovzdali, boli nah....o...tak som si to vychutnala až po ročný výkaz za rok 1999...
Akoze boli nah... ? Aka chyba sa tam da urobit? Vyplnam to prvykrat a tiez od roku 1999:-)) az dodnes, vacsinou nulove ale obcas i nejaka dohoda, tak co tam nemam zorat? Prosim pomoz. Vopred dakujem.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

A este nieco! Vyplnas to na povodne tlaciva z tej doby alebo do sucasnych?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Vevey
A este nieco! Vyplnas to na povodne tlaciva z tej doby alebo do sucasnych?
našťastie môj mzdový program tam tie tlačivá má...takže to sekám zaradom...a nah...o boli preto, lebo všetka jedna pracovníčka bola na materskej a ten blb si ofotil výkaz na dva roky dopredu, dal trvalý príkaz do banky...skrátka chlapi
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
karkulka
to už nechám na matku prírodu...
bo nám dali...a to bolo len o jeden deň neskôr..a dokonca nulové
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať